bilety teatr Warszawa

10 spektakli w warszawskich teatrach, które koniecznie musisz zobaczyć

Żołnierz królowej madagaskaru

„Żołnierz królowej Madagaskaru”, Fot. K.Chmura Cegiełkowska/ mat. prasowe T. Polskiego

Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych spektakli, które w tej chwili warto zobaczyć w warszawskich teatrach.

„NOWY JORK. PROHIBICJA” – Dla miłośników spektakli muzycznych

Najnowsza premiera Teatru Muzycznego Roma przenosi nas do Ameryki lat 20. XX wieku w czasy prohibicji. To 23 piosenki o miłości, samotności w amerykańskiej metropolii, sile pieniądza, i o „american dream”. To opowieść o życiu w czasach prohibicji, w mieście z barami z nielegalnym alkoholem, w których rządzi mafia. Gdzie w oparach papierosowego dymu rodzą się nielegalne interesy. Muzyczny spektakl zachwyca rewelacyjnymi rolami m.in. Kacpra Kuszewskiego, Rafała Królikowskiego i Katarzyny Zielińskiej, która jest producentką przedstawienia.

Nowy Jork. Prohibicja. plakat

„METRO” – dla miłośników musicali

Ten legendarny polski musical z muzyką Janusza Stokłosy, w reżyserii i choreografii Janusza Józefowicza, od 28 lat zachwyca kolejne pokolenia widzów. Do dzisiaj musical został zagrany ponad 2500 razy! „Metro” to niezwykła historia o miłości, spełnianiu marzeń, przyjaźni i sile pieniądza. Spektakl oszałamia kolorowymi światłami, laserami, dynamiczną choreografią, akrobacjami i pięknymi głosami młodych wykonawców. Zachwyca także uniwersalnymi tekstami piosenek i wspaniałą muzyką.

Zobacz: „Metro” –  musical, który został stworzony z marzeń

„POGO” – dla miłośników dobrej literatury

Spektakl „Pogo” w Teatrze Polonia to teatralna adaptacja bestselleru Jakuba Sieczko, w której autor opowiada o blaskach i cieniach pracy w warszawskim pogotowiu ratunkowym. To przejmująca opowieść, o wielogodzinnych dyżurach, samotności i wypaleniu zawodowym. Stykanie się z ludzkim cierpieniem, śmiercią dzieci, bezdomnymi, narkomanami, urwanymi głowami, zmiażdżonymi klatkami piersiowymi, niewydolnością polskiej opieki zdrowotnej to codzienność ratowników medycznych. Monodram w wykonaniu Marcina Hycnara.

Marcin Hycnar w spektaklu „Pogo”, fot. K. Kural – Sadowska

„POMOC DOMOWA” – dla miłośników fars

Jedna z najlepszych fars, jakie napisano. Mąż, żona, kochanek i kochanka w jednym domu, zdrady małżeńskie podczas pewnej nocy. Nad wszystkim próbuję zapanować pijana pomoc domowa, która nie chce dopuścić do katastrofy. Sytuacja zaczyna się jednak wymykać się spod kontroli… W roli pomocy domowej znakomita Krystyna Janda.

Krystyna Janda w spektaklu „Pomoc domowa”, Fot: Kasia Chmura Cegiełkowska/ mat. teatru

„ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU” – dla miłośników rewii

Stateczny mecenas z Radomia, wdowiec Saturnin Mazurkiewicz przyjeżdża z synem Kaziem do Warszawy, gdzie rewiowy teatr wystawia debiutancką sztukę jego syna. A w stolicy piękne panie, romanse, zabawa, Warszawa międzywojenna, bale i skandale…

Teatr Polski stał się rewiową sceną z piórami, kankanem i długonogimi pięknościami. Na obramowaniu okna scenicznego migają żarówki, lśni złota kurtyna, migoczą kolorowe światła, co chwila zmienia się dekoracja, wybuchają efekty pirotechniczne, a na widzów leci deszcz confetti. Od kolorowych pięknych kostiumów, aż boli głowa. A to jeszcze nie koniec atrakcji tego wieczoru… W roli głównej rewelacyjny Zbigniew Zamachowski.

Zobacz: Jej portret: Krystyna Janda

„SHIRLEY VALENTINE” – dla miłośników monodramów

„Shirley Valentine” to kultowy monodram Krystyny Jandy, który aktorka gra od blisko 30 lat. To historia „kury domowej”, która postanawia skończyć z dotychczasowym, smutnym życiem i wyrusza na wakacje do Grecji. Po obejrzeniu tego spektaklu, tak jak Shirley, wiele kobiet zmieniło swoje życie. O przedstawieniu powstało też kilka prac dyplomowych.

„Shirley Valentine”, Fot. A Kłosiński

„SZALONE NOŻYCZKI” – dla miłośników komedii

„Szalone nożyczki” to teatralny przebój warszawskiego Teatru Kwadrat. Spektakl został zagrany już blisko 1000 razy. Akcja tej interaktywnej komedii rozgrywa się w salonie fryzjerskim, gdzie popełnione zostaje morderstwo. Do akcji wkracza policja, która przesłuchuje klientów salonu i widzów, będących na spektaklu. To właśnie publiczność będzie musiała wskazać mordercę. Dużo dobrej zabawy, którą gwarantuję m.in. właściciel salonu Tonio Wzięty, ubrany w różowy fartuch…

„TARTUFFE” – dla miłośników klasyki

Spektakl Teatru Narodowego to znakomita inscenizacja znanej komedii Moliera „Świętoszek” w reżyserii wybitnego francuskiego reżysera Jacques Lassalle. To historia wytrawnego łgarza i demonicznego obłudnika okazuje się wciąż aktualna. W rolach głównych: Danuta Stenka, Wojciech Malajkat, Jerzy Radziwiłowicz i Beata Ścibakówna.

Maciej Łukomski

 

 

 

Jedna odpowiedź do “10 spektakli w warszawskich teatrach, które koniecznie musisz zobaczyć”

  1. brudek pisze:

    Dobry artykuł, polecam jednak poczytać o odmianie czasowników, bo te w 3. osobie liczby pojedynczej nie powinny mieć „ę” na końcu, a tu mają i to dość często

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.