12 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Sopocie

Sopot

Sopot

Sopot to tętniący życiem kurort nad polskim morzem. Niepowtarzalny nastrój, szum morskich fal, malownicze widoki, bujna przyroda i zjawiskowe zachody słońca, sprawiają, że pobyt w Sopocie, należy do niezapomnianych. Co warto robić będąc w tym wyjątkowym mieście? Oto 12 rzeczy, które musisz zrobić będąc w Sopocie.

POSPACEROWAĆ PO MOLO

Sopockie molo to najdłuższe molo w Europie (500m). Symbol Sopotu. Warto nim pospacerować, aby delektować się wspaniałymi widokami. Koniecznie zobaczcie, znajdującą się przy sopockim molo marine, gdzie zacumowane są luksusowe jachty.

Sopot

Molo w Sopocie

NAKARMIĆ ŁABĘDZIE

Przy sopockim molo, na plaży, można spotkać stado pięknych, białych łabędzi, które nie boją się ludzi i podchodzą do plażowiczów. Z chęcią, zapozują również do zdjęć:).

Sopot

Sopockie łabędzie

ODWIEDZIĆ OPERĘ LEŚNĄ

Opera Leśna, położona w sosnowych lasach to miejsce znane ze słynnych sopockich festiwali, które odbywają się tutaj, co roku, w sierpniu od 1961 roku. Kompleks otwarty jest również wtedy, kiedy nie odbywają się tutaj żadne imprezy. Turyści mogą wtedy wejść na widownię, stanąć osobiście na sopockiej scenie i zwiedzić garderoby artystów. W okresie wakacyjnym w Operze Leśnej odbywa się wiele koncertów i spektakli. Warto na jeden z nich przyjść. Ogrom przeżyć gwarantowany.

Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie

WEJŚĆ NA LATARNIĘ MORSKĄ

W pobliżu sopockiego Monciaka, znajduje się 30 – metrowa latarnia morska. Na jej szczyt prowadzą kręte schody. Warto wejść na górę, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok na molo, Monciak i Zatokę Gdańską.

ZOBACZYĆ WSCHÓD SŁOŃCA

Będąc w Sopocie, koniecznie trzeba wstać wczesnym rankiem, aby podziwiać z sopockiego molo wschód słońca. Wrażenia gwarantowane.

Sopot molo

Sopot

ODWIEDZIĆ „BAR PRZYSTAŃ”

„Bar Przystań” to jedno z najbardziej kultowych miejsc Trójmiasta. W obiekcie, położonym tuż przy sopockiej plaży, można zjeść najlepszą rybę w mieście. Spróbujcie koniecznie, specjalnośći firmy, gęstą od ryb Zupę Rybaka. W menu lokalu, smażone beztłuszczowo ryby, sałatki rybne, różnego rodzaju ryby w oleju i sosach. Tuż obok baru, przystań rybacka z kolorowymi kutrami i sklepy z wędzonymi rybami.

Zobacz: Co warto zobaczyć w Sopocie? Atrakcje miasta

WEJŚĆ NA KLIF ORŁOWSKI

Klif Orłowski to stromy brzeg w okolicach Kępy Redłowskiej, na styku Gdyni i Sopotu. Z jego malowniczego szczytu, porośniętego sosnowymi lasami, rozpościera się niesamowity widok na morze. Warto wejść na górę, aby podziwiać bezkres błękitu.

Sopot klif

Klif Orłowski

PRZEŻYĆ SOPOCKĄ NOC

Sopot to nie tylko molo, morze i Opera Leśna, ale również słynne życie nocne. W okresie letnim, miasto tętni nocnym życiem. Pełno jest wtedy otwartych klubów, dyskotek, winiarni, barów i restauracji, w których można ze znajomymi spędzić niezapomniane chwile. Jeśli, ktoś nie lubi zatłoczonych lokali, może spędzić, przy akompaniamencie odgłosów fal, wieczór i noc na plaży, podziwiając rozświetlone molo.

Sopot nocą

Sopot nocą

Zobacz: Grand Hotel – legendarne miejsce Sopotu

ZOBACZYĆ GRAND HOTEL

Ten pięciogwiazdkowy symbol Sopotu, od lat urzeka niezwykłą atmosferą i elegancją. W tym luksusowym hotelu, nocowali słynni politycy, artyści i pisarze (m.in. Maryla Rodowicz, Greta Garbo, Karell Gott, Wladimir Putin, Sławomir Mrożek oraz zespół Eurythmics). Hotel zachwyca wspaniałym wystrojem wnętrz i secesyjną fasadą.

Grand Hotel

Grand Hotel, fot. mat. prasowe Sofitel Grand Hotel

ODWIEDZIĆ AQUAPARK W SOPOCIE

Ten jeden z największych aquaparków w Polsce posiada kryty i odkryty basen. Aquapark oferuje liczne atrakcje wodne, kilka zjeżdżalni i basen relaksacyjny. Po pobycie w basenie można skorzystać z licznych saun, siłowni i zabiegów spa.

Zobacz: Gdańsk  – pod opieką Neptuna

POJEŹDZIĆ NA ROWERZE

Miłośnicy dwóch kółek w Sopocie mają do wyboru kilka tras rowerowych. Wiele z nich prowadzi trasami leśnymi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Warto wskoczyć na rower i w ten sposób zwiedzać miasto i jego okolice.

Sopockie noce

Sopot

ZOBACZYĆ KRZYWY DOMEK

Ulica Bohaterów Monte Casino, czyli tzw. Monciak to główny deptak miasta przy którym znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje. Na Monciaku znajduje się wizytówka Sopotu, czyli Krzywy Domek. Budynek swoim wyglądem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga.

Ewa Krasny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.