„Dziennik Bridget Jones”. Ciekawostki o kultowym filmie, których nie znaliście

dzinnik bridget jones

Fot. pixabay.com

„Dziennik Bridget Jones” – film, który podbił serca wielu kobiet na całym świecie. Zebraliśmy specjalnie dla Was kilka ciekawostek o filmie, który każda fanka tego kultowego tytułu powinna znać.

CZY WIECIE, ŻE…

Do roli Bridget Jones były brane pod uwagę, m.in.: Tilda Swinton, Cameron Diaz, Emma Thopson i Cate Blanchett. Ostatecznie, rolę te powierzono Renée Zellweger. Znalezienie odpowiedniej aktorki zajęło producentom ponad dwa lata.

Do roli Bridget aktorka przytyła 9 kg. Przez siedem miesięcy Renée Zellweger zjadała ponad 4000 kalorii.

Zdjęcia do tego kultowego filmu kręcono od 25 czerwca do 15 sierpnia 2000 roku w Londynie i jego okolicach.

Wnętrza domu i biura Bridget stworzono w londyńskiej wytwórni filmowej Shepperton Studios.

Na planie pojawiła się autorka książki Helen Fielding, na podstawie której nakręcono trylogię.

Aby w filmie oddać nastrój zmieniających się pór roku, plenery filmu musiały zostać pokryte sztucznym śniegiem. Zajęła się tym firma Snow Business, która w wakacje pokryła miasteczko Snowshill w hrabstwie Worcestershire śniegiem. Miasto pojawia się w filmie, kiedy Bridget odwiedza dom rodzinny.

Przygotowując się do roli Bridget Jones, aktorka zatrudniła się na miesiąc w jednym z  wydawnictw. Renée Zellweger pracowała pod pseudonimem Bridget Cavendish. Dzięki temu nikt nie rozpoznał znanej aktorki. Aktorka tak sobie świetnie radziła w pracy, że jej ówczesny szef po miesiącu próbnego stażu, zaoferował jej etat.

Zobacz: „Kevin sam w domu” – nieznane fakty o kultowym filmie

Podczas jednej z charytatywnych aukcji sprzedano słynne majtki Bridget Jones, na których autograf złożył aktor Hugh Grant. Osiągnęły one zawrotną cenę 2 tysięcy funtów!

Na planie „Dziennika Bridget Jones” zamiast prawdziwego tytoniu Renée Zellweger paliła ziołowe papierosy.Podczas pracy na planie aktorzy umilali sobie czas wolny na różne sposoby. Renée słuchała muzyki, a Hugh Grant czytał gazetę „The Telegraph”.

Trylogia filmów o przygodach Bridget Jones jest jedyną serią komedii romantycznych, w której  główną rolę zagrała ta sama aktorka.

Co ciekawe, okazuje się, że aktorzy nie mieli pojęcia, jakie zakończenie będzie miał film „Bridget Jones 3”. Podczas powstawania filmu, nakręcono trzy różne wersje scen finałowych. Aktorzy dowiedzieli się, która scena została wybrana, dopiero gdy film pojawił się w kinach.

Przygotowując się do roli w obrazie „Bridget Jones 3” Renée musiała uczyć się ponownie brytyjskiego akcentu, biorąc lekcje u trenera głosu. Aktorka chciała odtworzyć sposób mówienia, który sama stworzyła w poprzednich częściach „Dziennika Bridget Jones”.

Film „Dziennik Bridget Jones” zarobił 280 milionów dolarów.

 Ewa Krasny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.