bilety teatr Warszawa

„Młode Wilki” Jarosława Żamojdy. Co dziś robią gwiazdy kultowego filmu?

„Młode Wilki”, fot. mat. prasowe

„Młode Wilki” w reżyserii Jarosława Żamojdy z muzyką zespołu Varius Manx, to polski film sensacyjny o członkach gangu szczecińskiego, których życie się kręci wokół szybkich samochodów, dziewczyn i przemytu. „Młode wilki” miały swoją premierę w maju 1995 roku. Film szybko zyskał status kultowego, a aktorzy występujący w obrazie zdobyli wśród widzów olbrzymią popularność. Sprawdziliśmy, co dziś robią gwiazdy kultowego filmu?

PIOTR SZWEDES

Rola maturzysty Roberta „Prymusa” Ratackiego w „Młodych Wilkach” sprawiła, że aktor stał się popularny. Fanki wyznawały mu swoją miłość, a na każdym kroku aktor rozdawał autografy. Po sukcesie filmu Piotr Szwedes zagrał, m.in. w filmie Krzysztofa Zanussiego „Cwał” u boku Mai Komorowskiej.

W ostatnich latach aktora mogliśmy zobaczyć w wielu popularnych polskich serialach, m.in. w „Złotopolskich” w roli Tomka Gabriela. Aktor występował również na deskach wielu warszawskich teatrów. Ostatnio możemy go zobaczyć w stołecznym Teatrze Komedia w sztuce „Biali heteroseksualni mężczyźni”. Piotr Szwedes był uczestnikiem programów „Jak oni śpiewają?” i „Taniec z gwiazdami”. 52 – letni dziś aktor jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci.

TOMASZ PRENIASZ – STRUŚ

Zaledwie dwa lata po skończeniu warszawskiej szkoły teatralnej, aktor otrzymał propozycję zagrania w filmie „Młode Wilki”, wcielając się w postać „Kobry” – dobrego kumpla „Cichego”. Potem aktor zagrał role w serialach „Klan”, „Złotopolscy” i „Samo życie” oraz epizody w filmie „Szamanka” i „Ekstradycja 2”. Nieudana kariera zawodowa sprawiła, że Tomasz Preniasz – Struś zaczął coraz więcej pić alkoholu.

W 2006 roku, pod jego wpływem pobił swoją matkę. W chwili aresztowania aktor miał dwa promile alkoholu. Kobieta zmarła po kilku dniach pobytu w szpitalu. Gwiazda kultowego filmu została skazana na dwa lata więzienia, od lipca 2008 przebywa na wolności. Po wyjściu z więzienia Tomasz Preniasz – Struś przestał się kontaktować z kolegami z kultowej produkcji, nie udziela wywiadów. Nie wiadomo co w tej chwili się z nim dzieje.

Zobacz: „Titanic” –  film, który podbił serca widzów na całym świecie

JAROSŁAW JAKIMOWICZ

Jarosław Jakimowicz zadebiutował na dużym ekranie w 1994 roku w polsko – amerykańskim dreszczowcu „Anioł śmierci”. Roku później wziął udział w filmie „Młode Wilki”, gdzie wcielił się w rolę „Cichego” – jednego z członków mafii „Czarnego”. Przystojny aktor zdobył serca fanek filmu i… koleżanki z planu Agnieszki Czekańskiej, która była szaleńczo w nim zakochana. Jednak ich związek szybko się rozpadł.

Po zagraniu w kultowej produkcji, aktor nie miał wiele propozycji zawodowych. W ostatnich dwóch dekadach zagrał, mi.n. w „Poranku Kojota”, „Wyjeździe integracyjnym” i „Zenku”. W 2008 roku wystąpił w reality show „Big Brother”. Od kilku lat aktor związany jest z TVP, gdzie prowadzi programy społeczno – polityczne i pojawia się jako komentator w „Wiadomościach”. Jego wypowiedzi krytykujące m.in. obecną opozycję wywołują wiele kontrowersji.

MICHELLE CLEO GODSEY

Michelle Cleo Godsey w filmie zagrała Cleo, córkę Chmielewskiego, zakochaną w „Prymusie”. Była to jedyna rola aktorki. Po premierze filmu, Michelle wyjechała do Ameryki. Tam, skończyła Uniwersytet Nowojorski. Po skończeniu uczelni Michelle pracowała m.in. jako asystentka kreatora mody. Przez dziesięć lat pracowała dla kosmetycznej firmy Estee Lauder, przechodząc wiele szczebli kariery. Obecnie gwiazda kultowej produkcji mieszka w Monachium z mężem, który jest Niemcem i siedmioletnim synem. Michelle pracuje na kierowniczym stanowisku w firmie informatycznej.

ALEX MURPHY

Pochodzący z Ameryki Alex Murphy w latach 90. zamieszkał w Warszawie. To właśnie wtedy otrzymał propozycję zagrania w kultowej produkcji Jarosława Żamojdy, gdzie wcielił się w rolę szefa gangu „Cichego”. Potem aktor zagrał jeszcze w „Kilerze”, „Akwarium”, prequelu „Młodych Wilków”oraz wystąpił w monodramie granym na scenie Teatru Studio Buffo. W 2000 roku wyemigrował do Azji. Przez dekadę mieszkał na Filipinach, gdzie wykładał grę aktorską. Od 2019 roku mieszka w Amsterdamie, gdzie uczy gry scenicznej.

AGNIESZKA CZEKAŃSKA

W filmie „Młode Wilki” Agnieszka Czekańska zagrała Dorotę. Na planie kultowej produkcji zakochała się z wzajemnością w Jarosławie Jakimowiczu, który będąc z nią w związku udzielił wywiadu, w którym wyznał, że…poszukuje seksownej partnerki. Para rozstała się. Na domiar złego, producenci montując film, wycieli połowę scen z jej udziałem. Po premierze „Młodych Wilków” kariera aktorki stanęła w miejscu. W ostatnich dwóch dekadach aktorka pojawiła się głównie w epizodycznych rolach w popularnych serialach. Od kilku lat Agnieszka Czekańska prowadzi własny biznes pracując jako lektorka. Aktorka jest narratorem programu TVN „Ukryta prawda”.

ZBIGNIEW SUSZYŃSKI

Zbigniew Suszyński w filmie wcielił się w postać „Skorpiona”. Po zakończeniu zdjęć do filmu aktor nie miał szczęścia do filmowych ról. Pojawiał się głównie w popularnych polskich serialach: „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „Plebania” czy „Prawo Agaty”. Obecnie aktora możemy zobaczyć na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie, z którym Zbigniew Suszyński związany jest od 30 lat. Jego głos możemy usłyszeć w wielu filmach animowanych i kreskówkach, m.in. „Epoka lodowcowa”, „Tom i Jerry” i w serii o Scooby – Doo. Jest ojcem aktorki Mileny Suszyńskiej.

PAWEŁ DELĄG

W filmie „Młode Wilki” Paweł Deląg zagrał „Biedrone” – członka szczecińskiego gangu. Po premierze filmu aktor pojawił się w kolejnych kultowych produkcjach: „Szamanka”, „Kiler”, „Chłopaki nie płaczą” „Quo Vadis?”. Paweł Deląg zagrał również w 60 produkcjach filmowych w Rosji i na Ukrainie. Od pięciu lat aktor występuje w serialu „Przyjaciółki”.

MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA

Małgorzata Kożuchowska miała 23 lata, gdy zagrała w filmie „Młode Wilki” Marzenę, sekretarkę Chmielewskiego. Co ciekawe, w kultowej produkcji aktorka miała pierwszą rozbieraną scenę w filmie. Dziś, Małgorzaty Kożuchowskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra w popularnych filmach i serialach. Aktorkę można oglądać również w teatrach Narodowym i Polonia.

Maciej Łukomski

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.