bilety teatr Warszawa

Parki wodne w Polsce, które warto odwiedzić

Parki wodne w Polsce

Parki wodne w Polsce to wiele atrakcji dla małych i dużych, fot. pixabay.com

Parki wodne w Polsce oferują wiele atrakcji – kaskady wodne, kino wodne, zjeżdżalnie, pływanie z rekinami (!), albo nago, czy relax w saunie, w której pachnie kwiatami. Poznajcie baseny i parki wodne w Polsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

AQUAPARK WE WROCŁAWIU

Wrocławski aquapark jest jednym z największych parków wodnych na Dolnym Śląsku. Do dyspozycji gości jest 7 zjeżdżalni, 4 jacuzzi, basen solankowy z wodą o temperaturze 35 stopni, dziecięca zatoka z multimedialnymi atrakcjami i basen z falami. Amatorzy wodnych atrakcji mogą także wziąć udział w aqua aerobiku lub wykupić lekcje pływania. Strefa relaksu to kompleks saun, w których można się odprężyć po ciężkim dniu oraz zewnętrzny basen, w którym pływa się nago.

Parki wodne w polsce - aquapark wrocław

Aquapark we Wrocławiu, fot. mat. prasowe

PARK WODNY SUNTAGO

W miejscowości Wręcza, niedaleko Warszawy, znajduje się jeden z największych zadaszonych parków wodnych w Polsce i Europie. Jedną z największych atrakcji jest Wodna Dżungla, gdzie rośnie 300 palm, znajduje się 4000 leżaków i 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości 3 kilometrów. Na odwiedzających czeka również saunarium, gdzie znajduje się 10 saun, m.in. sauna egipska, sauna aromatyczna i łaźnia turecka. Chwilę relaksu można również zażyć w strefie spa, siłowni, solarium i gabinetach masażu.

suntago park

Park Wodny Suntago, fot. mat. prasowe

AQUAPARK REDA

Parki wodne w Polsce oferują wiele wodnych atrakcji, ale tych w Aquaparku „Reda”, nie przebije nikt. W miejscowości Reda, w okolicach Trójmiasta, znajduje się wyjątkowy park wodny w Polsce. W aquaparku połączono atrakcje basenowe z oceanarium. Jedna ze zjeżdżalni biegnie przez przeszklony tunel biegnący wewnątrz akwarium z pływającymi żywymi rekinami, które przyjechały ze Sri Lanki. Do dyspozycji gości również baseny z licznymi atrakcjami wodnymi i sauny (m.in. sauna, w której pachnie brzozą).

zjeżdżalnai z rekinami

Aquapark Reda, fot. mat. prasowe

TERMY UNIEJÓW

Obiekt położony jest u podnóża XIV – wiecznego zamku arcybiskupów gnieźnieńskich. W kompleksie znajduje się basen zasilany woda solankową wydobywaną z odwiertu położonego na głębokości 2000 m. Powierzchnia lustra wody w hali basenowej to 1500 m kwadratowych. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji: basen rekreacyjny, brodzik, armatki wodne. W obiekcie można również skorzystać ze strefy saun, lakonium, łaźni aromatycznej, kabiny infraed, gabinetu masaży czy komory lodowej.

AQUAPARK „FALA” W ŁODZI

Aquapark Fala wzorowany jest na oranżeriach i palmiarniach, które stanowiły kiedyś centrum życia towarzyskiego. W skład części wewnętrznej wchodzą cztery baseny. W otoczeniu prawdziwej zieleni goście parku wodnego mogą korzystać z zjeżdżalni, masaży wodnych, jacuzzi, parasoli wodnych, tepidarium, brodziku dla dzieci i strefy saun. Na zewnątrz tego obiektu znajdują się trzy baseny, plaża z leżakami i plac zabaw dla dzieci.

Zobacz: Parki rozrywki w Polsce, które trzeba odwiedzić

TERMY MALTAŃSKIE W POZNANIU

Termy maltańskie położone nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu, co roku odwiedza je 3 miliony osób spragnionych wodnych atrakcji. A tych tutaj nie brakuje: bicze wodne, baseny solankowe, basen sportowy, kilka zjeżdżalni z efektami wizualnymi, spływ pontonami, centrum spa, basen z wirami, brodzik dla dzieci z tryskającą wodą papugą i krokodylem. Powierzchnia lustra wody to 30 pełnowymiarowych boisk do siatkówki. Do dyspozycji gości jest także strefa saun, w której możemy znaleźć m.in. saune kelo (w której wnętrzu unosi się żywiczny zapach), łaźnie turecką i kwiatową, której centralną część stanowi kwiat róży uwalniający zmysłowy zapach.

Zobacz: 9 powodów, żeby odwiedzić Poznań

Parki wodne w Polsce

Termy Maltańskie, fot. mat. prasowe

TERMY W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Termy w Bukowinie to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce. W termach korzysta się z wody termalnej, która wydobywana jest z otworu o głębokości 2400 m, usytuowanego na zboczu góry Wysoki Wierch. Woda ta posiada unikalny skład mikroelementów ważnych dla zdrowia. Kąpiel w tak wysoko zmineralizowanej wodzie korzystnie wpływa na cały organizm. W hali basenowej goście mogą skorzystać m.in. z 20 basenów, w tym 4 dla dzieci, z wodą o temperaturze 35 stopni. Strefa saun to m.in. kabina na podczerwień, lakonium, łaźnie parowe, sauna fińska. Integralną częścią kompleksu jest hotel i restauracja.

AQUAPARK W SOPOCIE

Sopocki aquapark położony jest w otoczeniu sosnowych lasów, kilkaset metrów od morza. To jeden z największych parków wodnych w Polsce. Jedną z najciekawszych atrakcji parku wodnego jest basen zewnętrzny z którego można wyjść na plac zabaw albo na platformę z leżakami. W hali basenowej znajdują się m.in. gejzery wodne, dzika rzeka, jacuzzi, hydromasaże. Na drugim piętrze można wypróbować kilka rodzajów saun, w których rozpylane są aromatyczne olejki o zapachu bzu, kawy czy jaśminu.

aquapark sopot

Aquapark Sopot, fot. mat. prasowe

TERMY SZAFLARY

Termy Szaflary na Podhalu to cztery baseny z wysoko zmineralizowaną wodą o temperaturze 38 stopni, brodzikiem dla dzieci i saunami. Do dyspozycji amatorów wodnych atrakcji m.in. urządzenia do masaże karku ze strumieniami wody, bicze wodne. W strefie saun można skorzystać m.in. z sauny ziołowej, gdzie na gorące kamienie polewana jest woda z ziołowym aromatem i sauny z muzykoterapią.W termach Szaflary znajduje się również spa, gdzie warto poddać się zabiegom ciała, do których używana jest m.in. czekolada, miód, kiwi i kwas migdałowy.

Termy Szaflary

Termy Szaflary, fot. mat. prasowe

PARK WODNY W KRAKOWIE

Główną atrakcją krakowskiego parku wodnego jest fontanna w kształcie smoka wawelskiego, który strzeże hali basenowej. Do dyspozycji gości są m.in. 3 baseny o łącznej powierzchni 2000 m kw., 8 jacuzzi z wodą solankową, ścianki wodne, hydromasaże, kosz do wodnej koszykówki. Najmłodsi mogą skorzystać z takich atrakcji, jak: wyspa piratów z prawdziwym statkiem pirackim. Amatorzy mocnych wrażeń mogą skorzystać z 10 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 800 metrów. W strefie saun znajduje się m.in. studnia lodowa, sauna cedrowa i sauna solna.

Zobacz: Energylandia – najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce

Parki wodne w Polsce

fot.pixabay.com

PARK WODNY W POLKOWICACH

W parku wodnym działa jedyne w Polsce kino wodne, w którym siedząc w wodzie możemy oglądać filmowe nowości. Aquapark oferuję gościom liczne atrakcje wodne, takie jak: zjeżdżalnie rurowe o długości 430 metrów, rwące rzeki, parasole wodne, hydromasaże, basen sportowy czy brodzik dla dzieci, w którym znajduję się słoń z którego trąby można zjechać prosto do wody i wieloryb tryskający wodą.W strefie saun znajdują się 2 sauny tureckie i 2 fińskie. Po wizycie w hali basenowej można wybrać się na kręgle, do solarium lub na bilard.

WARSZAWIANKA

Jest jednym z największych kompleksów sportowych na terenie Warszawy. Znajduje się tutaj basen olimpijski oraz strefa relaksu ze ścianą wodną, basenem zewnętrznym, jacuzzi i zjeżdżalniami. W strefie saun można skorzystać z komory lodowej, komory aromaterapii, sauny fińskiej, sauny parowej i bani ruskiej, której znajduje się piec z nagrzewanymi kamieniami, które następnie polewa się wodą. Podczas pobytu w bani ciało chłosta się witkami brzozowymi. Na terenie obiektu znajduje się również siłownia, szkoła pływania, masaże błotne, solarium oraz restauracja.

Warszawianka

Warszawianka, fot. mat. prasowe

PARK WODNY „NEMO”

Parki wodne w Polsce mogą również poszczycić się takim obiektem, jak znajdujący się w Dąbrowie Górniczej park wodny „Nemo”. Do dyspozycji gości jest m.in. basen sportowy o długości 25 metrów, 2 baseny zewnętrzne, baseny rekreacyjne z jacuzzi i kurtyną wodną, brodzik dla dzieci, 3 zjeżdżalnie rurowe o różnym stopniu trudności i strefa relaksu z saunami parowymi, grotą solną, tepidarium i „domkiem alpejskim”. W parku wodnym znajduje się również klub bilardowy, kręgielnia, siłownia, restauracja i dyskoteka.

TERMY BANIA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

To 5 basenów z wodą termalną o temperaturze do 36 stopni, zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości 300 metrów. W hali basenowej goście mogą skorzystać m.in. z basenu rekreacyjnego z gejzerami wodnymi, kaskadami wodnymi, armatkami wodnymi, karuzelą wodną, basenem zewnętrznym z którego rozpościera się widok na Tatry oraz basenu termalnego z wodą o temperaturze 40 stopni. W saunarium znajduje się m.in. grota kamienna z dozownikiem solanki, sauna góralska i seanse aufgussu. W strefie aqua spa można skorzystać z masaży gorącymi muszlami, kamieniami lub kupić pakiet peelingów algowych, zabiegów z czekolady czy peelingów różanych. Po skorzystaniu z atrakcji wodnego parku można odpocząć w restauracji lub coctail baru.

Paulina Rataj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.