„W chmurach. Taniec moje życie”. Wywiad rzeka ze Stefano Terrazziono

Stefano Terrazzino, fot. mat.prasowe

Stefano Terrazzino to tancerz, znany z programu „Taniec z Gwiazdami”. Jako trener taneczny, doprowadził do finału wiele rodzimych gwiazd, a z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz zdobył pierwsze miejsce i Kryształową Kulę. W obecnej edycji (jesień 2021, Polsat) partnerował Izie Małysz, żonie wybitnego skoczka narciarskiego, Adama Małysza.

Nakładem Wydawnictwa Editio już 13 października pojawi się książka „W chmurach. Taniec moje życie”. To niezwykle szczera opowieść, powstała na podstawie rozmów ze Stefano Terrazzino. Wywiad rzekę z tancerzem przeprowadziła Ewa Anna Baryłkiewicz – dziennikarka, redaktorka, autorka wielu wywiadów z ludźmi kultury i największymi polskimi gwiazdami show-biznesu.

Droga do gwiazd i serc Polek Stefano wcale nie była prosta. Z zawodu Stefano Terrazzino jest… krawcem teatralnym. Tańczyć zaczął dopiero w wieku szesnastu lat ― bardzo późno ― i nie po to, by zostać kimś sławnym, a raczej by przełamać wreszcie chorobliwą nieśmiałość. Taniec okazał się jego żywiołem, jego życiem, jego przepustką z Mannheim, gdzie się urodził i wychował, przez słoneczną Sycylię do chłodnej i, wydawałoby się, mentalnie niezwykle odległej Polski.

Stefano Terrazino, fot. Elżbieta Farkas

A jednak to właśnie tu, w Polsce, tancerz rodem z gorącej wyspy znalazł swoje miejsce. Tu tańczy, śpiewa ze swoim zespołem, reżyseruje spektakle, gra w teatrze, tworzy choreografię. Grał epizody w wielu serialach, jak np. „Samo życie” , „39 i pół”, „Przyjaciółki”. Na Sycylię chętnie wraca ― i zaprasza na nią nasze rodaczki. Wraz z Pauliną Biernat uczy swoje podopieczne tańczyć, z kolei z mamą Giovanną podpowiada, jak gotować w przepysznym włoskim stylu.

Premierze książki będzie towarzyszyło wydarzenie dla dziennikarzy i fanów autora, zorganizowane w  „Małej Sicilii”, miejscu powstałym z miłości Stefano Terrazzino do ukochanej Sycylii. Jest to koncept łączący smaki delikatesów sycylijskich z jedną z pasji Stefano – tańcem. (https://www.facebook.com/Ma%C5%82a-Sicilia-di-Stefano-Terrazzino-108033984961478).

Wkrótce wywiad ze Stefano Terrazzino na portalu STREFA LIFESTYLE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.