bilety teatr Warszawa

Co robić na Malediwach? Lista największych atrakcji

Malediwy, fot. pixabay.com

Malediwy urzekają wspaniałymi plażami, szmaragdowym oceanem, luksusowymi hotelami i widokami zapierającymi dech w piersiach. Wybraliśmy 10 największych atrakcji turystycznych Malediwów. Miejsca, w którym nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury!

ZOBACZYĆ STOLICĘ MALE

Male to stolica Malediwów położona na wyspie Male. W mieście znajduje się port lotniczy i port morski. Ta najbardziej zaludniona wyspa Malediwów (125 tys. mieszkańców) otoczona jest falochronem, który zapobiega zalaniu wyspy przez Ocean Indyjski. Będąc w mieście warto odwiedzić Muzeum Narodowe, XII – wieczny Meczet Piątkowy, w którym pochowani są bohaterowie narodowi i pachnące przyprawami bazary z owocami i rybami.

ODWIEDZIĆ WYSPĘ VAADHOO

140 km. od stolicy Malediwów, w atolu Raa leży wyspa Vaadhoo. Wyspa zachwyca swoim pięknem, tuż po zachodzie słońca. To właśnie wtedy wody oceanu i plaże…świecą bladoniebieskim i turkusowym światłem. Powodem tego zjawiska jest tzw. bioluminescencja mikroskopijnych organizmów roślinnych. Podrażnione przez ruch wody zaczynają „świecić”.

Malediwy, fot. pixabay. com

PODZIWIAĆ RAFY KORALOWE

Malediwskie rafy koralowe uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Urzekają bogactwem kolorów, wzorów i kształtów. Na podziwianie podwodnego świata można po prostu zanurzyć głowę, wybrać się wycieczką łodzią podwodną ze szklanym dnem albo nurkować ze specjalistycznym sprzętem. Malediwy słyną z profesjonalnych szkół nurkowych. W wodach można spotkać mieniące się kolorami tropikalne ryby, barrakudy, płaszczki i rekiny młoty. Koniecznie zobaczcie najpiękniejszą rafę na Malediwach Fish Head.

Zobacz: 10 najpiękniejszych wysp egzotycznych świata

ZOBACZYĆ WYSPĘ OMADHOO

Wyspa kusi zjawiskowymi widokami, pięknymi plażami i kolorowymi budynkami: od czerwieni po turkus. Mieszkają tu rdzenni mieszkańcy archipelagu Malediwów.

WZIĄĆ UDZIAŁ W LOTACH WIDOKOWYCH

Na Malediwach organizowane są dla turystów loty widokowe. Zobaczenie wysp z perspektywy powietrza to doskonała okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć i zachwycenia się pięknem Malediwów.

Malediwy, fot. pixabay.com

SKORZYSTAĆ Z PLAŻ

Plaże na Malediwach to synonim wakacji marzeń. Miękki piasek, turkusowa woda i palące słońce pozwalają na wakacyjny reset i niezapomniane przeżycia. Na malediwskich plażach można się opalać, grać w piłkę plażową, a wieczorami podziwiać rozgwieżdżone niebo, które świetnie tu widać.

Malediwy, fot. pixabay. com

ODWIEDZIĆ PODWODNE SPA

Co robić na Malediwach? Podczas pobytu na archipelagu warto zatrzymać się w „Huvafen Fushi”. Spa składa się z 43 nowoczesnych pawilonów ustawionych w wodzie, każdy z basenem. W kompleksie znajdują się również położone osiem metrów pod wodą pokoje zabiegowe ze szklanymi ścianami, z widokiem na rafy koralowe. W podwodnych gabinetach można się poddać wielu „rytuałom”.

Malediwy

Malediwy, fot. pixabay.com

ZOBACZYĆ WYSPĘ MAAFUSHI

Maafushi to jedna z najbardziej malowniczych wysp na Malediwach. Tropikalna roślinność, piękne plaże i przytulne kafejki sprawią, że pobyt tutaj będzie należeć do niezapomnianych przeżyć. Amatorzy sportów wodnych mogą tutaj nurkować i uprawiać windsurfing.

Zobacz: Malediwy – najpiękniejsze miejsca wyspy

SPRÓBOWAĆ LOKALNYCH POTRAW

Będąc na tych rajskich wyspach koniecznie trzeba spróbować lokalnych potraw. Jedną z najbardziej popularnych zup jest garudiya, której głównym składnikiem jest tuńczyk. Z tuńczyka przygotowywana jest również gęsta pasta rihakuuru. Przysmakiem na Malediwach są suszone ryby, które się gotuje lub smaży. Spróbujcie koniecznie sałatki mas huni, której składnikami są wiórki kokosowe, tuńczyk i limonka. Na deser na Malediwach serwuje się ciasto kokosowe.

Ewa Wajdon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.