bilety teatr Warszawa

Co robić w Warszawie? Lista 12 pomysłów, jak fajnie spędzić czas w stolicy

Warszawa, fot. pixabay.com

Co robić w Warszawie? Z pewnością to pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują odwiedzić stolicę na kilka dni. Postanowiliśmy stworzyć listę 12 rzeczy, które trzeba zrobić odwiedzając jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

ZOBACZCIE WARSZAWĘ Z GÓRY

Koniecznie odwiedźcie taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki, skąd można podziwiać Warszawę. Latem, taras czynny jest do późnych godzin nocnych. Widok rozświetlonej stolicy oszałamia. Warszawę z góry możecie również zobaczyć z dzwonnicy Kościoła św. Anny na warszawskiej starówce i z drink baru na ostatnim piętrze Hotelu Mariott.

WYBIERZCIE SIĘ DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

W Centrum Nauki Kopernik można odkrywać tajemnice natury, przeprowadzać samodzielnie doświadczenia i świetnie się bawić. Niezwykłą atrakcją jest również Planetarium Niebo Kopernika, które pozwala przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu.

Warszawskie zoo, fot. pixabay. com

ODWIEDŹCIE WARSZAWSKIE ZOO

W stołecznym zoo czeka wiele atrakcji dla małych i dużych. W warszawskim zoo żyje ponad 12 000 gatunków zwierząt. W zoo można zobaczyć m.in. małpy, lwy, foki, słonie, węże. Dużą atrakcją jest akwarium morskie, w którym można podziwiać m.in. piranie. Warto również odwiedzić ptaszarnię, gdzie w hali wolnych lotów nad głowami turystów latają egzotyczne ptaki.

OBEJRZYJCIE WARSZAWĘ Z POKŁADU AUTOBUSU „OGÓREK” LUB „MALUCHA”

Firma WPT 1313 organizuje przejazdy po Warszawie legendarnymi Fiatami 125 p i Jelczami 043 „Ogórek”. W ofercie znajduje się kilka tematycznych tras, m.in. szlakiem legendarnych knajp PRL – u lub śladami mrocznej Warszawy.

ODWIEDŹCIE NIEZWYKŁE MUZEA WARSZAWY

Będąc w stolicy koniecznie odwiedźcie Muzeum Narodowe. Jego zbiory liczą 800 tysięcy dzieł sztuki polskiej i światowej od antyku po współczesność. W kolekcji muzeum znajduje się między innymi największy polski obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Matejki. Koniecznie zobaczcie Muzeum Życia PRL – u, gdzie zgromadzono przedmioty używane w PRL -u. Niezwykłą atrakcją Warszawy jest Muzeum Neonów, gdzie można podziwiać oryginalne neony, które kiedyś ozdabiały ulice Warszawy. Warto również wybrać się do Muzeum Wódki na warszawskiej Pradze.

Zobacz: Stare Miasto w Warszawie – perła stolicy

OBEJRZYJCIE POKAZ FONTANN

Co robić w Warszawie? Na pewno, zobaczyć pokaz w Multimedialnym Parku Fontann, zlokalizowanym na lewym brzegu Wisły, u stóp Starówki. Pokazy odbywają się w letnie weekendy. Gdy zapada zmrok, przy dźwiękach muzyki rozpoczyna się niezwykłe, barwne widowisko, w którym wykorzystywane są lasery, animacje i woda z fontann.

Pokaz fontann

POSPACERUJCIE BULWARAMI WIŚLANYMI

Warto wybrać się na spacer wzdłuż Wisły. Na spacerowiczów czekają plenerowe wystawy, ścieżki rowerowe, plaże z leżakami, boiska do gry oraz kawiarnie. Spacer Bulwarami Wiślanymi, to również doskonała okazja do obserwowania dzikich zwierząt w naturalnym otoczeniu. Z Bulwarów Wiślanych odpływa tramwaj wodny, który zabiera w półtoragodzinny rejs po Wiśle, podczas którego można podziwiać panoramę Warszawy.

Mosty widziane z Bulwarów Wiślanych

Zobacz: 10 spektakli w warszawskich teatrach, które musisz zobaczyć w 2022 roku

WYBIERZ SIĘ DO JEDNEGO Z WARSZAWSKICH TEATRÓW

Wieczór warto spędzić w jednym ze stołecznych teatrów. Jeśli lubicie komedie odwiedźcie Teatr Kwadrat, gdzie w spektaklach możecie zobaczyć Pawła Małaszyńskiego, Hannę Śleszyńską czy Andrzeja Nejmana. Komediowe przedstawienia zobaczycie również w Och – Teatrze, gdzie na scenie występują, m.in. Krystyna Janda, Cezary Żak i Artur Barciś.

Artur Barciś i Rafał Rutkowski w spektaklu „Mayday 2” Fot. mat. prasowe teatru

Na spektakle muzyczne warto wybrać się do Teatru Muzycznego Roma, gdzie grane są broadwayowskie przeboje albo do Teatru Studio Buffo, gdzie możecie zobaczyć kultowy musical „Metro” lub wieczory tematyczne ( m.in. „Wieczór latynoski”, „Wieczór włoski”).

WYBIERZCIE SIĘ NA SPACER DO JEDNEGO Z WARSZAWSKICH PARKÓW

Co robić w Warszawie? Na pewno wybrać się na spacer do przepięknych Łazienek Królewskich, gdzie latem kwitną kwiaty, śpiewają ptaki i spacerują pawie. Ozdobą parku są liczne rzeźby. Na terenie Łazienek można zwiedzać m.in. Pałac na Wyspie, amfiteatr, teatr dworski i Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Co robić w Warszawie Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie, fot. pixabay.com

Z pewnością dużo wrażeń zapewni wizyta w otaczającym Pałac w Wilanowie parku, na który składa się dwupoziomowy ogród włoski i ogród angielski. Urokliwe alejki, fontanny, piękne klomby z kwiatami i jezioro to niezwykłe atrakcje parku. Koniecznie odwiedźcie również położony w centrum stolicy Ogród Saski, którego ozdobą są rzeźby.

Zobacz: Łazienki Królewskie w Warszawie – turystyczna legenda

ODWIEDŹCIE STADION NARODOWY

Wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku Stadion Narodowy tętni życiem cały rok. Stadion można zwiedzić z przewodnikiem, podczas którego odwiedzimy wszystkie zakamarki tego niezwykłego obiektu.

OBEJRZYJCIE FILM W KINIE „ILUZJON”

Kino „Iluzjon” to niezwykłe miejsce, w którym można obejrzeć klasykę kina. Repertuar iluzjonu to głównie klasyka filmowa prezentowana w cyklach tematycznych, retrospektywach i przeglądach. Wielbiciele X Muzy mogą tu w jednym miesiącu obejrzeć filmy Antonioni, Felliniego, Pasoliniego, Wajdy, Kieślowskiego czy Polańskiego.

Piotr Trojan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.