bilety teatr Warszawa

Gdzie na narty w 2020 roku?

narty

Fot. pixabay.com

Gdzie na narty? To pytanie, z pewnością zadaje sobie teraz wielu z Was. Postanowiliśmy więc sprawdzić, gdzie warto wybrać się na narty, aby cieszyć się tym sportem, zimą, i wspólnie spędzonym czasem z rodziną i przyjaciółmi.

CHOPOK – JASNA

To jeden z najlepszych słowackich ośrodków narciarskich i największy ośrodek narciarski na Słowacji, który oferuje 4 trasy trudne, 14 średnio trudne i 13 łatwych. Położony w malowniczej Dolinie Demianowskiej, oferuje ponad 45 km tras. Trasy narciarskie są obsługiwane przez 28 wyciągi o łącznej przepustowości ponad 32 tysiące osób na godzinę. Znajdują się tu również trasy narciarstwa biegowego, snowpark, oraz spa. Warto odwiedzić Tatralandie – zasilany woda termalną największy aquapark słowacki.

DOLNI – MORAVA

Ośrodek Dolní Morava położony jest w pobliżu czesko-polskiej granicy, niedaleko przejścia granicznego Boboszów. Znajduje się pod szczytem Śnieżnika (1424 m n.p.m.). Na terenie ośrodka funkcjonuje trasy narciarskie o długości 10 kilometrów. Ten nowoczesny ośrodek narciarski dysponuje dwoma 4-osobowymi wyciągami krzesełkowymi, 3 wyciągami orczykowymi. Dla najmłodszych narciarzy przygotowano dwa parki z wyciągami dla dzieci.

DONOVALY

Donovaly to malownicza wioska położona w pasmach gór Wielka Fatra i Niskie Tatry, w pobliżu Bańskiej Bystrzycy, 185 km od Krakowa, na Słowacji. To tutaj znajduje się ośrodek narciarski Park Snow Donovaly, który posiada 10 km nartostrad. Dla dzieci przygotowano narciarskie przedszkole i Fun Park „Patty Ski”. Jeśli nie jeździmy na nartach, można polatać na paralotni, albo wybrać się na wycieczkę na skuterach śnieżnych lub psimi zaprzęgami. Ośrodek oferuje również stok saneczkowy, lodowisko, baseny, spa i kręgielnie. Dla amatorów freestylu jest snowpark z railami, jumpami i innymi przeszkodami.

Fot. pixabay.com

MEGEVE

Megeve to francuski kurort, w którym zimowe wakacje spędzają sławni i bogaci. Bywali tu „arystokraci” i gwiazdy filmu. To znany ośrodek narciarski, który oferuje 416 km tras narciarskich o średniej długości. Jest doskonałym punkt wyjścia do jednego z największych ośrodków narciarskich – Evasion Mont Blanc. Na gości czekają ekskluzywne hotele ze spa i basenami. Tutaj nie można się nudzić. Atrakcji jest co nie miara: łyżwy, psie zaprzęgi, kort tenisowy, wspinaczka lodowa. Będąc tutaj warto spróbować regionalnych przysmaków: suszonych kiełbasek serów tomme i reblochon, oraz wędzone tradycyjnie szynki. Wieczór można spędzić w licznych restauracjach i klubach.

HARRACHOV

Ośrodek znajduje się w zachodniej części Karkonoszy. Harrachov leży 4 km od przejścia granicznego w Jakuszycach. To popularne miejsce do uprawiania sportów zimowych w Republice Czeskiej. Znajdują się tutaj cztery stoki narciarskie, o łącznej długości 8 km i cztery wyciągi narciarskie. Dla narciarzy biegowych, przygotowano 104 kilometry tras. Warto zwiedzić miejscowy browar. Dla chętnych, możliwość kąpieli w piwnej łaźni.

ST. MORITZ

Gdzie na narty? Odpowiedź jest jedna St. Moritz. Miłośnicy luksusu i elegancji powinni koniecznie odwiedzić ten legendarny, szwajcarski kurort. Miasto położone jest w dolinie Engadine na wysokości ok. 1800 m n.p.m. Ten ośrodek sportów zimowych, który odwiedzają sławni i bogaci ma ponad 350 kilometrów tras narciarskich, o różnym stopniu trudności i 22 wyciągi narciarskie. Do dyspozycji gości są ekskluzywne hotele, luksusowe sklepy i restauracje.

KORBIELÓW – PILSKO

W Korbielowie, na zboczach Pilska (1542m) wytyczono 20 km tras dla narciarzy. Atutem ośrodka jest różnica wzniesień – 770 metrów. Do dyspozycji narciarzy jest 8 tras. Funkcjonuje tutaj 10 wyciągów orczykowych oraz 1 wyciąg krzesełkowy. Godną polecenia jest trasa nr 5, o długości 4 500 m. Należy do dwóch najdłuższych w Polsce. Na terenie ośrodka znajduje się szkoły narciarskie, punkty gastronomiczne i snow park.

Fot. pixabay.com

SZCZYRK – SKRZYCZNE

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m., w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego. Stoki Skrzycznego to istny raj dla narciarzy, posiadają 10 kilometrów tras narciarskich. Trasa czarna i czerwona wyposażona jest w system naśnieżania. Ośrodek dysponuje 5 wyciągami. W ośrodku znajduje się również narciarskie trasy biegowe o długości 2,5 km, 3,0 km, 5,0 km i 7,5 km.

ZIELENIEC

Największa stacja narciarska w Kotlinie Kłodzkiej zlokalizowana jest w Dusznikach Zdrój w Górach Orlickich. Ośrodek posiada 34 trasy o długości 22 kilometrów i 29 wyciągów m.in.: 4 krzesełkowe, 18 talerzykowych i 4 taśmy.

Adam Bień

POLECAMY:

Los Angeles: Bajeczne Miasto Aniołów

Wrocław: najciekawsze atrakcje

Elżbieta Dzikowska: Wszystko co najpiękniejsze jest jeszcze przede mną

„Metro” – musical, który został stworzony z marzeń

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.