bilety teatr Warszawa

Hit Teatru TV „Upiór w kuchni” na deskach Teatru Kamienica

Hit telewizyjnego teatru po raz pierwszy na deskach Kamienicy. Premiera spektaklu „Upiór w kuchni” z gwiazdorską obsadą już 2 marca.

Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej.

Dziś ta niezwykła komedia z dreszczykiem przenoszona jest na deski teatru Emiliana Kamińskiego. Zapowiada się prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera, horroru i angielskiej komedii.

Mały angielski pensjonat na peryferiach miasta. Dystyngowana starsza pani i jej przesympatyczna córka zachwycają manierami i urokiem osobistym, dlatego nikt nie podejrzewa w jaki sposób urozmaicają sobie życie. W spokojnym pensjonacie co rusz zjawiają się tajemniczy goście, mający niejedno na sumieniu. Pojawiają się niewyjaśnione zaginięcia z upiorną zagadką w tle i odwieczne pytanie, czy istnieje morderstwo doskonałe?

Teatralna iluzja, surrealistyczna przestrzeń i kolejne pytanie – kto jest winny i co się stało z ofiarą? „Upiór w kuchni” to zabójcze niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji, których nie powstydziliby się mistrzowie filmów grozy.

Reżyserii spektaklu podjął się ponownie w Kamienicy Tomasz Sapryk.

W roli głównej zobaczyć będzie można Marię Pakulnis, a obok niej Andżelikę Piechowiak. Na scenie wystąpią również: Krzysztof Kiersznowski, Mirosław Zbrojewicz, Sebastian Konrad, Jerzy Bończak, Michał Piela w dublurze z Maciejem Wierzbickim oraz Sławomir Orzechowski.

RECENZJA SPEKTAKLU:

„Upiór w kuchni ” w Teatrze Kamienica. Recenzja

Jedna odpowiedź do “Hit Teatru TV „Upiór w kuchni” na deskach Teatru Kamienica”

  1. Anonim pisze:

    Byłam i widziałam sztukę. Bardzo polecam. Takich przedstawień juz się nie robi. Świetna obsada, scenografia i muzyka. Historia opowiedziana w zabawny sposób, z chwilami zabawnymi i chwilami grozy. Postacie komiczne i świetnie zagrane, dobra kameralna sztuka. Gratulacje dla reżysera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.