bilety teatr Warszawa

Książki, które warto przeczytać w 2020 roku

Fot. pexels

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a nowy to szansa na realizację nowych wyzwań. Jednym z nich może być zwiększenie częstotliwości czytania książek. Rok 2020 będzie obfitował w polskie
oraz światowe premiery, wyczekiwane przez tysiące czytelników. Po które pozycje warto sięgnąć w nowym roku?

„Żyję. Moja tragedia na Nanga Parbat”, Revol Elisabeth

Dwa lata temu cała Polska śledziła wydarzenia, kiedy Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol prowadzili walkę o życie podczas schodzenia ze szczytu Nanga Parbat. Planowali to zrobić w ciszy i bez rozgłosu,jednak wydarzenia potoczyły się inaczej – Mackiewicza dopadła choroba wysokościowa, a Revol próbowała go ratować, niestety bezskutecznie. Elisabeth została uratowana przez himalaistów, którzy próbowali zdobyć szczyt K2. W książce Elisabeth po raz pierwszy szczegółowo opisuje wydarzenia sprzed dwóch lat. Opowiada o swoich uczuciach i emocjach, kiedy to musiała sobie poradzić nie tylko ze śmiercią partnera, ale również opiniami wielu internautów.

„Jak tłumaczy Revol, tę książkę traktuje jako pamiętnik, w którym
stara się rozliczyć z przeszłością, co nie jest łatwe” – mówi Anetta Wilczyńska z księgarni Gandalf.com.pl

Premiera książki odbędzie się w drugiej połowie stycznia, dwa lata po tragicznych wydarzeniach.

„O krok za daleko”, Harlan Coben

Amerykański autor powieści kryminalnych wraca w wielkim stylu! Powieść „O krok za daleko” to historia ojca Simona Greene, który od miesięcy poszukuje swojej córeczki, Paige. Po wielu bezowocnych tygodniach poszukiwania trafia na jej ślad w Central Parku, jednak na drodze staje mu mężczyzna, przez którego dziewczyna uciekła.
Wszystko komplikuje się, gdy policja znajduje się ciało chłopaka w mieszkaniu, w którym tymczasowo
przebywała Paige. Coben jak zawsze trzyma w napięciu do ostatniej strony – zwroty akcji, zawrotne tempo czy dokładnie zbudowana intryga to elementy, które na pewno nie pozwolą nam zapomnieć o tej pozycji. Premiera książki odbędzie się 15 stycznia.

„Podróż Cilki”, Morris Heather

Po bestsellerze „Tatuażysta z Auschwitz”, Morris przedstawia nam kolejną opowieść z obozu koncentracyjnego – „Podróż Cilki”. Cilka, to dziewiętnastolenia dziewczyna, która została oskarżona
przez komunistyczne władze o kolaborację i skazana na piętnaście lat łagru na Syberii. Kobieta zmagasię z tęsknotą za rodziną, trudnymi warunkami życia oraz pracą ponad jej siły. „Podróż Cilki”, to prawdziwa opowieść o cierpieniu, niezłomności człowieka i ogromnej wytrwałości. Bohaterka zapewne znana jest osobom, które przeczytały „Tatuażystę z Auschwitz”.
Pozycja będzie miała premierę w drugiej połowie stycznia 2020 roku.

„Czas burz”, Charlotte Link

Kolejna propozycja to pierwszy tom nowej, wielopokoleniowej serii Charlotte Link. W „Czasie burz” przenosimy się do 1914 roku, kiedy to państwo niemieckie przygotowuje się do konfliktu zbrojnego.
Powieść to historia Felicji, która po wielu miłosnych perypetiach decyduje się na poślubienie przedsiębiorcy z Monachium, Alexa Lombarda.Trudne i silne charaktery partnerów są powodem wielu kłótni. Rozczarowana małżeństwem kobieta z tęsknotą wspomina pierwszego ukochanego, i w związku z tym postanawia zmienić swoje życie, jednak ta decyzja może wiązać się z wieloma konsekwencjami. Pozycja będzie miała premierę w drugiej połowie stycznia 2020 roku.

Maryla z Zielonego Wzgórza”, Sarah McCoy

Czy ktoś z nas nie kojarzy małej rudowłosej dziewczynki z Zielonego Wzgórza? Sarah McCoy postanowiła umożliwić nam powrót do dzieciństwa. Najnowsza książka to opowieść o codziennym życiu mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda, a właściwie Maryli i Mateusza Cuthbertów. Cofamy się do czasów, kiedy to rodzeństwo było dziećmi i rok po roku poznajemy ich historię. Dowiadujemy się, dlaczego pozostali samotni do końca życia, dlaczego zdecydowali się na przyjęcie „Ani do Zielonego Wzgórza, a także, z jakiego powodu wciąż wspólnie mieszkają i prowadzą gospodarstwo. Pozycja będzie dostępna w księgarniach 22.01.2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.