Lodowe hotele

Lodowe hotele

Fot. pixabay.com

Lodowe hotele cieszą się coraz większą popularnością. Pierwszy lodowy hotel na świecie powstał w 1990 r. w Szwecji. Dzisiaj najwięcej jest ich w Europie, pod kołem podbiegunowym. Hotele budowane są z wielkich lodowych brył w najzimniejszych regionach świata. Jeśli macie ochotę na pobyt w hotelu, gdzie temperatura w pokojach nie przekracza -8 st. C, to szybko rezerwujcie miejsca, bo za kilka miesięcy hotel się roztopi.

Kakslauttanen Arctic Resort znajduje się w Finlandii i położony jest w lesie. Ośrodek otwarty jest cały rok i oferuje pobyt w szklanym igloo. W igloo ze szkła termicznego mieści się sypialnia z przeszklonym dachem. Leżąc w łóżku, można podziwiać zorzę polarną, która na niebie pojawia się od sierpnia do kwietnia. Na terenie ośrodka znajdują się również tradycyjne domki drewniane i największa na świecie sauna dymna. Po wyjściu z sauny goście mogą się ochłodzić w przeręblu.

lodowe hotele

Fot. pixabay.com

W Jukkasjäroi w Szwecji znajduje się Icehotel, który oferuje gościom pokoje zbudowane w całości z lodu. W hotelu sezon trwa od grudnia do kwietnia. Ice Hotel ma 5 tys. m2 i zbudowany jest z 10 tys. ton lodu oraz 30 tys. ton śniegu. W lodowych pokojach temperatura powietrza waha się od -5 do -8 st. C. We wnętrzach 65 pokoi znajdują się lodowe meble i rzeźby wykonane z lodu. Dla Gości przygotowano ciepłe śpiwory i łóżka pokryte skórami reniferów. Do dyspozycji Gości jest sauna, restauracja, gdzie serwowane są tradycyjne potrawy. Wieczór można spędzić w Ice barze, w którym podawane są alkohole w lodowych kieliszkach. W Icebarze panuje minusowa temperatura. Na Gości czekają zimowe atrakcje: przejażdżka psim zaprzęgiem, wyprawy na saniach ciągniętych przez renifery oraz wycieczki skuterem śnieżnym.

Lapland Hotels Snow Village usytuowany jest 200 km od koła polarnego. Pokoje ozdobione są rzeźbami z lodu. Do dyspozycji gości jest restauracja, w której podawane są potrawy kuchni lapońskiej, lodowy bar i kaplica zrobiona z lodu. Rano gości budzi pracownik hotelu i podaje gorący napar z borówki na rozgrzanie.

lodowy hotel

Fot. pixabay.com

W Kemi, od 1996 roku, zimą, powstaje lodowy zamek. Zamek o powierzchni ponad 20 tys. m2. to 21 śnieżnych pokoi i apartamentów Ololoko, wynajmowanych przez nowożeńców. Wszystkie pokoje wyposażone są w łóżko, z pościelą, z jagnięcej skóry i śpiwory wyściełane polarem. W obiekcie znajdują się wspaniałe podświetlane rzeźby lodowe, oraz kaplica ślubna. W zamku kręcono teledyski i organizowano pokazy mody.

Hotel de Glace w Kanadzie powstał po raz pierwszy w 2001 roku. Od tamtej pory hotel odwiedziło go milion osób. Hotel oferuje pokoje o temperaturze -7 st. C Do dyspozycji gości jest lodowa kaplica, strefa relaksacyjna ze spa i sauną, zjeżdżalnia lodowa oraz trzy tematyczne bary. W hotelu  często odbywają się niezapomniane wesela.

lodowe hotele kieliszki

Kieliszki z lodu w Ice barze, Fot. pixabay.com

Kirkenness Snowhotel w Norwegii to lodowy hotel, w którym znajduje się 20 pokoi, urządzonych w arktycznym stylu. Wnętrza zdobią lodowe rzeźby. Kiedy za oknem jest – 35 st. C, w pokojach jest bardzo „ciepło”, bo -5 st. C. W obiekcie znajduje się lodowa katedra o wysokości 8 m. Hotel czynny jest od 20 grudnia do 20 kwietnia. Cena za noc wynosi 550 euro.

Ewa Domagała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.