bilety teatr Warszawa

Na co iść do teatru w Warszawie? Nasze propozycje

kapitan Żbik i żółty saturator

Fot. mat. prasowe

Na co iść do teatru w Warszawie? Wybraliśmy dziesięć najlepszych spektakli, „gorących” tytułów, które koniecznie trzeba zobaczyć.

„WSTYD” W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

„Wstyd” Marka Modzelewskiego to kameralna współczesna sztuka. Pan Młody ucieka sprzed ołtarza. Na zapleczu sali weselnej spotykają się zdenerwowani rodzice przyszłego małżeństwa, którzy próbują wyjaśnić niecodzienną sytuację. Z czasem spokojna rozmowa zamienia się w kłótnie wzajemnych pretensji i upokorzeń… Ten spektakl, to brawurowo zagrane role Agnieszki Suchory, Izy Kuny, Mariusza Jakusa i Jacka Braciaka. Spektakl, który porusza ważne problemy społeczne i wbija widza w fotel.

Wstyd

Fot. M. Hueckel, mat. Teatru Współczesnego

„KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR” W TEATRZE SYRENA

Kapitan Żbik to popularna seria polskich komiksów, których bohaterem był Jan Żbik, kapitan Milicji Obywatelskiej. Na podstawie tej serii, Wojciech Kościelniak przygotował fantastyczny musical w stołecznej Syrenie. W spektaklu możemy zobaczyć kultowe przedmioty z lat 70. XX wieku: wagę sklepową, magnetofon Grundig, samochód Warszawa, automat telefoniczny i oczywiście żółty saturator. Kostiumy stylizowane na lata siedemdziesiąte, znakomity zespół wykonawców to niewątpliwe atuty tego niezwykłego przedstawienia.

kapitan żbik i żółty saturator

„Kapitan Żbik…”, Fot. mat. prasowe teatru

„POMOC DOMOWA” W OCH-TEATRZE

Na co iść do teatru? Odpowiedź jest jedna, na farsę „Pomoc domowa”. Pewnej nocy, w jednym mieszkaniu znajdzie się mąż, który oficjalnie wyjechał w podróż służbową, żona, która w tym czasie powinna być u rodziny, ich kochankowie i pomoc domowa. Ta ostatnia, będzie się starała przez całą noc zapobiec „katastrofie”, aby zdrady małżeńskie nie wyszły na jaw. Sytuacja bardzo się skomplikuje, gdy bohaterowie sztuki zaczną pić alkohol. W roli pomocy domowej, rewelacyjna Krystyna Janda, która w roli „pijanej”, przechodzi samą siebie. Trudno nie wybuchnąć śmiechem.

Pomoc domowa

Krystyna Janda w spektaklu „Pomoc domowa”, Fot: Kasia Chmura Cegiełkowska/ mat. teatru

Zobacz: „Pomoc domowa” w Och -Teatrze: Och! Janda

„A PLANETY SZALEJĄ (MŁODZI W HOŁDZIE KORZE)” W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

„A planety szaleją…” to niezwykły spektakl w wykonaniu studentów szkoły teatralnej w Warszawie. Młodzi śpiewają znane przeboje Kory – legendarnej wokalistki Maanamu. I, śpiewają je tak, że wszyscy na widowni płaczą ze wzruszenia. Piosenki, wykonywane na pustej scenie, z towarzyszeniem trójosobowej orkiestry, to nowe aranżacje takich ponadczasowych utworów, jak: „Luciolla”, „Krakowski spleen”, czy „Szare miraże”. Ta ostatnia piosenka została zaśpiewana jako ballada.

A planety szaleją spektakl

A planety szaleją… (Młodzi w hołdzie Korze)
fot. Vova Makovskyi

Zobacz: „A planety szaleją (Młodzi w hołdzie Korze)” w Teatrze Współczesnym. Recenzja

„METRO” W TEATRZE STUDIO BUFFO

„Metro” to legendarny musical Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. Jeden z najdłużej granych spektakli w Polsce. W styczniu 2021 roku mineło 30 lat od premiery musicalu. W „Metrze” swoje kariery zaczynali m.in. Edyta Górniak, Robert Janowski, Doda i Michał Milowicz. Piękna muzyka, break -dance, akrobacje, dynamiczny taniec, efekty świetlne, lasery i młodzi, uzdolnieni wykonawcy to atuty tego widowiska, zagranego od premiery blisko 2. 5 tysiąca razy!

Fot. W.Pepliński, mat teatru

Zobacz: „Metro” – musical, który został stworzony z marzeń

„SZALONE NOŻYCZKI” W TEATRZE KWADRAT

Interaktywna komedia, której akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim, gdzie popełniono morderstwo. Do akcji wkracza policja, która rozpoczyna śledztwo. Mundurowi od widzów spektaklu, próbują się dowiedzieć, kto zabił? Gwarantowana dobra zabawa. W obsadzie spektaklu Lucyna Malec, Ewa Wencel i Grzegorz Wons.

Szalone nozyczki

Fot. mat. prasowe

„ONCE” W TEATRZE MUZYCZNYM ROMA

Musical „Once” to historia niezwykłej miłości. Na scenie kilkuosobowa orkiestra, która również gra epizodyczne role i tańczy. Wspaniała muzyka, irlandzkie rytmy, wzruszające sceny i znakomici aktorzy w rolach pary kochanków. Ten kameralny musical zachwyca od pierwszej do ostatniej minuty.

Zobacz: Premiery warszawskich scen w sezonie 2020/21

„NAD CZARNYM JEZIOREM” W TEATRZE ATENEUM

Cztery lata po samobójczej śmierci dwójki dzieci, ich rodzice spotykają się, aby skonfrontować się z trudnymi wydarzeniami, porozmawiać o przeszłości. Pojawiają się wzajemne oskarżenia, wychodzi na jaw głęboko skrywany ból. Czy któryś z rodziców jest winien śmierci dwójki nastolatków? Czy można było zapobiec tragedii? Wstrząsający spektakl z rewelacyjną rolą Agaty Kuleszy. Dla widzów o mocnych nerwach.

„Nad czarnym jeziorem” reż. Iwona Kempa, fot. Bartek Warzecha / bartekwarzecha.com

„BOŻE MÓJ!” W TEATRZE POLONIA

W domu psycholog wychowującej autystyczne dziecko, pewnego dnia pojawia się tajemniczy mężczyzna. Chce rozpocząć natychmiast terapię. W przeciwnym razie coś się stanie. Z czasem psycholog odkrywa, że zgłosił się do niej na terapię Bóg, który ma dość stworzonego przez siebie świata. Mądry i wzruszający spektakl, ze znakomitymi rolami Marii Seweryn i Krzysztofa Pluskoty.

boże mój

„Boże Mój!”, fot. mat. teatru

Maciej Łukomski

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.