Na co warto wybrać się do kina w 2020 roku?

Wybraliśmy specjalnie dla Was najciekawsze premiery kinowe w 2020 roku. Jakie nowe filmy zobaczymy w polskich kinach w najbliższych dwunastu miesiącach?

W styczniu na ekrany kin w całej Polsce wchodzi film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. To oparty na faktach autentycznych obraz pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów, którzy zaczynali w kreszowych dresach, a wkrótce potem stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. W filmie Macieja Kawulskiego zobaczymy m.in.: Marcina Kowalczyka, Janusza Chabiora, Jana Frycza, Natalię Siwiec i Natalię Szroeder.

„Psy 3. W imię zasad”, fot. Bartosz Mrozowski, mat. prasowe dystrybutora

Na połowę stycznia zaplanowano premierę filmu „Psy 3. W imię zasad” w reż. Władysława Pasikowskiego. Główny bohater filmu Franz Maurer po wyjściu z więzienia wkracza w nową Polskę, gdzie nic nie jest takie, jak zapamiętał. Wkrótce ponownie spotyka „Nowego”. W rolach głównych zobaczymy: Bogusława Linde, Cezarego Pazurę, Artura Żmijewskiego, Marcina Dorocińskiego, Mirosława Bake i Eryka Lubosa.

Kilka dni później do kin trafi familijna komedia „Doktor Dolittle”. W roli tytułowej wystąpi Robert Downey Jr.

Od stycznia w kinach thriller „Głębia strachu”. 11 kilometrów pod powierzchnią oceanu coś się zbudziło… Grupa badaczy dna morskiego musi walczyć o przetrwanie po trzęsieniu ziemi, które niszczy ich podwodne laboratorium. Reżyseria: William Eubank. W rolach głównych: Kristen Stewart, T.J. Miller, Vincent Cassel i John Gallagher Jr..

„Dżentelmeni”, którego bohaterem jest brytyjski baron narkotykowy, wejdą na ekrany kin 14 lutego 2020 r. W filmie Guy Ritchie, twórcy kultowego „Przekrętu”, wystąpią m.in.: Colin Farell, Henry Golding, Hugh Grant i Charlie Hunnam.

„Sonic. „Szybki jak błyskawica” to komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo. W tym animowanym filmie usłyszymy m.in. głos Jim Carreya. Premierę filmu zaplanowano na 28 lutego 2020 r.

13 marca na ekrany polskich kin wejdzie biograficzny film o Marii Curie – Skłodowskiej „Skłodowska. Radioactive”. Fabuła filmu ma skupić się na relacji Marii Skłodowskiej – Curie z mężem Pierrem. W roli głównej wystąpi brytyjska aktorka Rosamund Pike, która znana jest przede wszystkim jako dziewczyna Bonda w „Śmierć nadejdzie jutro”.

Kadr z filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, Fot. M. Chojnacki, mat. prasowe dystrybutora

Reżyser Bartosz M. Kowalski postanowił stworzyć polski horror. Na marzec zaplanowano premierę filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline, na którym dojdzie do dramatycznych wydarzeń. W filmie Bartosza M. Kowalskiego zobaczymy m.in.: Gabrielę Muskałę, Wiktorie Gąsiewską oraz Mirosława Zbrojewicza.

Od 3 kwietnia, w kinach horror SC-Fi „Nowi mutanci” na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. Film opowiada o piątce młodych mutantów odkrywających swoje zdolności, którzy są przetrzymywani w zamknięciu wbrew swojej woli.

Fot. mat. prasowe dystrybutora

W kwietniu na ekrany kin trafi nowy film o przygodach James’a Bonda „Nie czas umierać”. Na prośbę swojego starego przyjaciela, James Bond bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca. W filmie agenta 007 po raz piąty i podobno ostatni gra Daniel Craig. W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Rami Malek, Lashana Lynch, oraz Rory Kinnear.

Fani Scarlett Johanson w maju koniecznie muszą wybrać się do kina. Aktorkę będzie można zobaczyć w roli Czarnej Wdowy, w obrazie o tym samym tytule. Film powstaje na podstawie serii komiksów o przygodach Czarnej Wdowy. Za reżyserię filmu odpowiada Cate Shortland, a za scenariusz Jac Schaeffer.

W połowie maja na ekranach polskich kin wejdzie „Scooby- Doo!”. Będzie to pierwsza kinowa animacja ze słynnym psiakiem, Kudłatym i członkami tajemniczej spółki. Dobra zabawa gwarantowana.

„Free Guy” to komediowy film akcji. Pracownik banku odkrywa, że jest postacią w… grze komputerowej. W filmie występuję Ryan Reynolds, Jodie Comer, oraz Joe Keery. Premiera filmu planowana jest na 3 lipca 2020 r.

” 25 lat niewinności….”, Fot. R. Pałka, mat. prasowe dystrybutora

Sprawą Tomka Komendy kilka miesięcy temu żyła cała Polska. Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo, którego nie dokonał. Od 18 września 2020 r., na ekranach polskich kin film w reżyserii Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. W roli głównej wystąpi Piotr Trojan. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Agatę Kuleszę, Jana Frycza, oraz Magdalenę Różczkę.

Na 20 listopada 2020 r. planowana jest premiera filmu „Godzilla vs. Kong” w reżyserii Adam Vingarda. Będzie to czwarty w historii kina film o Godzilli realizowany przez amerykańskie studia filmowe. W obsadzie filmu znaleźli się: Kyle Chandler, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall.

Filmowa adaptacja broadwayowskiego musicalu z 1961 roku, to jeden z najgłośniejszych filmów w historii kina, który zdobył 10 statuetek Oscara. 18 grudnia 2020 r., na ekrany polskich kin wejdzie nowa wersja musicalu „West Side Story” w reżyserii Stevena Spielberga. W obrazie zobaczymy m.in: David Alvarez, Rita Moreno, Ansel Elgort. Produkcja filmu kosztowała 100 milionów dolarów.

Ewa Domagała

Polecamy:

Międzyzdroje: Letnia stolica Polski

Śladami znanego czarodzieja – Harry Porter kończy 39 lat

Stylista Adam Chowański: Całe moje obecne życie kręci się wokół mody

Historia kultowych piosenek: „We Are the World” U.S.A for Africa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.