bilety teatr Warszawa

Parki rozrywki w Polsce, które trzeba odwiedzić

parki rozrywki w polsce

Parki Rozrywki w Polsce – Energylandia w Zatorze, fot. mat. prasowe

Parki rozrywki w Polsce to moc atrakcji dla całych rodzin. Wizyta w jednych z nich na pewno na długo pozostanie w pamięci. Przedstawiamy wam najciekawsze parki rozrywki w Polsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY

Główną atrakcja parku położonego w województwie świętokrzyskim są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Otwarty w sierpniu 2004 roku park dostarcza wielu wrażeń. Na gości czeka prehistoryczne Oceanarium, w którym z bliska można zobaczyć jak wyglądało podwodne życie kilka milionów lat temu. Będąc w Bałtowie, warto odwiedzić Muzeum Dinozaurów, w którym można zobaczyć prawdziwe kości i skamieniałości dinozaurów.

jura

Jura Park, fot. mat. prasowe parku

Olbrzymią atrakcją tego wyjątkowego parku rozrywki jest Zwierzyniec Bałtowski. Zwierzyniec to 60 ha obszar, z łąkami, oczkami wodnymi i zagajnikami, w których żyję kilkanaście gatunków zwierząt, m.in. bydło Zebu, kozy angorskie, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, alpaki, muflony, daniele, żubry. Zwiedzanie odbywa odbywa się z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak w afrykańskim Safari.

Zwierzyniec

Fot. mat. prasowe parku

ENERGYLANDIA

Energylandia to najnowocześniejszy i największy park rozrywki w Polsce, w którym znajdują się karuzele, kolejki górskie i urządzenia ekstremalne. Na gości czeka całodniowa zabawa na 30 ha z 70 atrakcjami podzielonymi na 4 strefy.

Energylandia, fot. mat. prasowe

Jedną z atrakcji parku jest Hyperion – największy w całej Europie Mega Coaster. Wysokość konstrukcji wynosi 77 metrów, jednak spadek przy pierwszym zjedzie ma 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a kończy go wjazd do ogromnego tunelu. Prędkość, jaką osiągają wagoniki jest szybsza, niż dopuszczalna na polskich autostradach – 142 km/h. Wolny czas można również spędzić w olbrzymim wodnym parku, z trzema basenami i licznymi wodnymi atrakcjami.

FARMA ILUZJI

Parki rozrywki w Polsce zaskakują pomysłowością. Blisko sto kilometrów od Warszawy, znajduje się Farma Iluzji – park rozrywki dla całej rodziny. Na terenie kompleksu znajdują się kolejki, place zabaw, karuzele, labirynty luster, tunel zapomnienia, park linowy.

Farma iluzji

Farma Iluzji, fot. mat. prasowe

Jedną z największych atrakcji parku jest „Latająca chata tajemnic” i przewrócony pokój, w którym chodzi się po ścianach. Z pewnością, wiele wrażeń dostarczy wizyta w zagrodzie królików i papugarni. Niezwykłe zdjęcia można zrobić odwiedzając pokój ze zdjęciami w 3D albo atrakcję „lewitujący kran”.

Zobacz: 11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce

PARK WODNY SUNTAGO

W powiecie żyrardowskim, ok. 70 kilometrów od Warszawy znajduje się największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie. Do dyspozycji gości jest mnóstwo atrakcji, m.in. baseny termalne, solankowe, wewnętrzny basen z barem.

suntago park

Park Wodny Suntago, fot. mat. prasowe

Jedną z największych atrakcji jest Jamango Wodna Dżungla, gdzie rośnie 300 palm, znajduje się 4000 leżaków i 32 zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach, o łącznej długości 3 kilometrów. Po skorzystaniu z wodnych atrakcji można odpocząć w saunarium, gdzie znajduje się 10 tematycznych saun, m.in. sauna egipska, sauna aromatyczna i łaźnia turecka. Chwilę relaksu można również zażyć w strefie spa.

RABKOLAND

Jaki park rozrywki w Polsce odwiedzić. Na pewno znajdujący się w Rabce, Rabkoland. To rodzinny park rozrywki, gdzie na gości czeka wiele atrakcji, m.in. wioska wikingów, kwiatowe safari, dom klauna Mareczka, kamienny pociąg. Dzieci mogą skorzystać z licznych karuzel, kolejek górskich i przejrzeć się w krzywym lustrze.

Rabkoland -parki rozrywki w polsce

Rabkoland, fot. mat. prasowe

LEGENDIA: ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO

Legendia to najstarszy park rozrywki w Polsce otwarty w 1959 roku w Chorzowie. Na dzieci i dorosłych czeka 50 atrakcji, m.in. karuzele w kształcie filiżanek do kawy, karuzele inspirowane „Alicją w krainie czarów”, gabinet luster, kolejki górskie. Latem można ochłodzić się korzystając z łodzi, która zjeżdża po torze imitującym górską rzekę z prawdziwą wodą. Wiele emocji dostarczy legendarna atrakcja parku – karuzela „Dream Flight Airllines”, obracająca się wokół własnej osi i odchylająca na boki.

Zobacz: Najlepsze parki wodne w Polsce, które warto odwiedzić

PARK MINIATUR W INWAŁDZIE

Park Miniatur to niezwykle miejsce, gdzie w ciągu kilkunastu minut możesz obejrzeć w miniaturze najsłynniejsze budowle świata. W ciągu zaledwie jednego dnia można znaleźć się pod paryską Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra w Rzymie, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy obok Muru Chińskiego.

parki rozrywki w poslce -park miniatur

Park miniatur, fot. mat. prasowe

Z polskich budowli można obejrzeć miniatury Stadionu Narodowego w Warszawie, Zamku w Malborku czy Wzgórza Wawelskiego. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana jest w skali 1:25.

Adam Starn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.