Paweł Domagała: Jestem zadowolony ze swojego życia

Paweł domagała

Paweł Domagała, fot. Sylwia Godowska

PAWEŁ DOMAGAŁA to aktorskie odkrycie ostatnich lat. Zachwycił widzów komediowym talentem w m.in. w filmach: Dzień dobry, kocham cię !  i Wkręceni. Jego wielką pasją, oprócz aktorstwa, jest muzyka.

Wielu rodziców odradza swoim dzieciom zdawanie do szkoły teatralnej, bo zawód aktora jest bardzo niepewny. Czy rodzice popierali Twój pomysł zdawania do Akademii Teatralnej?

Nie było z tym problemu. Rodzice w pełni zaakceptowali moja decyzję.

Co Cię zaskoczyło podczas studiów w Akademii Teatralnej?

W szkole byłem zafascynowany profesorami, bo byli i nadal są moimi wielkimi autorytetami. Dopiero po szkole okazało się, że trzeba wiedzę którą mi przekazali weryfikować i przerobić przez siebie. To były fantastyczne cztery lata. Miałem super rok. Do tej pory utrzymujemy kontakt i się przyjaźnimy. Zdarza się nam również wspólnie pracować w teatrze, czy na planie filmowym.

Od kilku lat mieszkasz w Warszawie. Polubiłeś to miasto?

Bardzo lubię Warszawę, bo tętni życiem, dużo się tutaj dzieje. Mam nawet taką anegdotę za którą ludzie z Krakowa mnie znienawidzą. Przyjechałem na egzaminy do Krakowa, wysiadłem z pociągu i w ciągu pół godziny pobytu w mieście stwierdziłem, że nie chciałbym tutaj mieszkać.

Czy masz jakąś rolę marzeń?

Nie, nie mam. Chciałbym grać takie role , które aktualnie pasują do sytuacji w jakiej jestem w moim życiu. Moim marzeniem jest cały czas być w zawodzie i nie utracić takiego poczucia, że to nie jest moja praca tylko pasja, że granie cały czas sprawia mi przyjemność.

Z jakim aktorem chciałbyś spotkać się na scenie?

Bardzo cenię pana Janusza Gajosa. Jest dla mnie mistrzem nad mistrzami. Chciałbym grać kiedyś  z nim w jednym spektaklu.

Zobacz: Janusz Gajos kończy 80 lat

Które z ról filmowych, które zagrałeś do tej pory najmilej wspominasz?

Cały czas mam poczucie, że dopiero stawiam pierwsze kroki w zawodzie. Każda z zagranych przeze mnie postaci wniosła coś do mojego zawodowego warsztatu i rozwinęła moje aktorskie umiejętności. Staram się z każdej ról czegoś nowego się nauczyć. Zdecydowanie najwięcej dała mi rola Szyi, którą zagrałem w filmie Wkręceni. To od niej zaczęły się propozycje i popularność. Bardzo sobie cenię rolę Krzysztofa, którą gram w serialu O mnie się nie martw. Nie ma chyba roli, której nie lubię. Każda z nich jest dla mnie ważna.

Kto zaraził Cię pasją do muzyki?

Muzyką od zawsze się interesowałem. Pamiętam, że u nas w domu zawsze dużo jej się słuchało. Do tej pory u mnie w mieszkaniu musi grać radio czy jakaś płyta. W tym roku planuję wydać solowy krążek. Dojrzałem do tego, żeby wziąć odpowiedzialność za to co robię i nie chować się za nazwą zespołu. Bardzo chciałbym grać kameralne koncerty. Nie mam marzeń występować w wielkich halach czy stadionach, tylko w fajnych miejscach, które z pozoru nie nadają się do koncertów. Marzę o zagraniu recitalu na 10 -15 osób, np. w biurowcu na ostatnim piętrze, z którego okien widać oświetloną Warszawę.

Zobacz: Katarzyna Żak: Aktorstwo to wymiana emocji

Wiele piosenek które dotychczas nagrałeś z zespołem Ginger jest o miłości. Czym jest dla Ciebie miłość?

Każda z piosenek jest zamkniętą całością, w której opisuję jakieś wydarzenie z życia. Mam już  na płytę nagranych kilka utworów, do których napisania zainspirowała mnie moja żona. Lubię opowiadać o miłości, chociaż na płycie nie będzie tylko ten temat, ale także moje przemyślenia o świecie, modlitwy, intymne zwierzenia.

Jakie już Ci się spełniły marzenia?

Jestem zadowolony ze swojego życia. Mogę się utrzymywać się z tego, co kocham robić. To jest dla mnie wielkie szczęście. Mam fantastyczną rodzinę, żonę. Kiedy masz poukładane życie osobiste, to o wiele łatwiej zmierzyć się z codziennością.

Rozmawiał: Maciej Łukomski 

PAWEŁ DOMAGAŁA

Rocznik 84. Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor Teatru Kwadrat w Warszawie. Współpracuję również z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Ma na swoim koncie role w takich produkcjach, jak m.in: Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Miasto z morza, Weekend, czy serialach Samo Życie, Na Wspólnej, O mnie się nie martw, Druga szansa.

Oficjalna strona artysty: www.paweldomagala.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.