bilety teatr Warszawa

Premiery filmowe 2020 roku. Co obejrzeć w kinach jesienią?

Premiery filmowe 2020 roku zapowiadają się interesująco. Fot. pixabay.com

Jakie premiery filmowe zobaczymy w kinach? Wybraliśmy dla Was najciekawsze filmy, jakie do końca roku zobaczymy w polskich multipleksach.

7 września na ekranach polskich kin dokument o zespole The Beatles „The Beatles. Get Back”. Film zawiera archiwalne materiały ze studia nagraniowego, które powstały w 1969 roku na potrzeby „Let it Be”.

Tydzień później w kinach pojawi się „Pinokio” w reż. Mateo Garrone. Tym razem nie będzie to animowana wersja znanej bajki. W filmie zobaczymy „żywych” aktorów. „Pinokio” to doskonała propozycja dla całej rodziny.

Od 18 września w kinach najbardziej oczekiwana premiera filmowa 2020 roku „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Reżyser Jan Holoubek postanowił na dużym ekranie przedstawić prawdziwą historię Tomka Komendy – mężczyznę oskarżonego o morderstwo, którego nie popełnił. Tomasz Komenda spędził za kratkami osiemnaście lat, był w tym czasie bity i zastraszany. W roli głównej zobaczymy Piotra Trojana. W pozostałych rolach Agata Kulesza, Bartosz Bielenia i Jan Frycz.

„25 lat niewinności…”, Fot. R. Pałka, mat. prasowe dystrybutora

Miłośnicy thrillerów koniecznie powinni wybrać się do kina na mrożący krew w żyłach thriller „Greenland”. W stronę ziemi zbliża się kometa. Rodzina walczy o przetrwanie w obliczy zbliżającej się katastrofy. Premiera filmu 25 września.

PREMIERY FILMOWE JESIENI

„Wonder Woman 1984” to fantastyczny film akcji, który powstał na podstawie serii komiksów. To kontynuacja filmu „Wonder Woman” z 2017 roku. superbohaterka Księżniczka Diana Prince znów wyrusza przeciwstawić się niebezpiecznym przeciwnikom. W roli głównej Gal Gadot.

Na ekrany polskich kin w październiku wejdzie – oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Mistrz”. To historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Aushwitz Birkenau. Na potrzeby filmu powstała pod Warszawą replika obozu koncentracyjnego, a grający w filmie główną rolę Piotr Głowacki, przez dwa lata intensywnie trenował. W filmie zobaczymy, m.in. Rafała Zawieruchę, Marcina Bosaka i Mariana Dziędziela.

Jedną z najważniejszych premier filmowych 2020 roku będzie czwarta część filmu „Listy do M.” w reż. Patricka Yoki. W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Danuta Stenka, Cezary Pazura, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Borys Szyc i Magdalena Różczka. Premiera 4 listopada.

Na koniec listopada w kinach zaplanowano premierę filmu „Godzilla kontra Kong” w reż. Adama Wingarda. Który z kultowych potworów wygra ten pojedynek?. Odpowiedź poznacie wybierając się do kina.

W połowie grudnia muzyczna premiera filmowa 2020 roku, czyli nowa wersja kultowego musicalu „West Side Story” z 1957 roku. Obraz wyreżyserował Steven Spielberg. W roli głównej wystąpił Ansel Elgort. Na ekranie zobaczymy również 86 – letnią Rita Moreno znaną z oryginalnej wersji filmu.

Piotr Bratkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.