Suntago – park wodny pełen atrakcji

Suntago wnętrze

Suntago – Strefa Relax, fot. mat. prasowe

Suntago  – park wodny, zachwyci dużych i małych. Krystalicznie czysta woda, egzotyczne palmy, zjeżdżalnie, nowoczesne sauny i wiele wodnych atrakcji, sprawią, że pobyt w tym niezwykłym miejscu, dostarczy wielu wrażeń.

Park of Poland, w skład którego wchodzi aquapark, restauracje i baza noclegowa, znajduje się w miejscowości Wręcza na terenie gminy Mszczonów w powiecie żyrardowskim, w odległości 60 kilometrów od Warszawy. Pobyt w Suntago to kusząca alternatywa, dla wakacji zagranicą.

Prace budowlane ruszyły w 2017 roku. Inwestorem jest Global City Holdings z Izraela, który jest w Polsce właścicielem sieci kin Cinema City. W obiekcie pracuje ok. 400 osób.

Strefa Relax, fot. mat. prasowe

Suntago jest największym parkiem wodnym w Europie. Obiekt zajmuje 20 ha powierzchni na której znajduje się park wodny i kompleks bungalowów Suntago Village.

Park został otwarty 20 lutego 2020 roku. Chwilę później wybuchła pandemia i obiekt trzeba było zamknąć. Na szczęście, od kilku miesięcy można korzystać z atrakcji parku wodnego Suntago.

PARK WODNY SUNTAGO –  NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

Park wodny Suntago został podzielony na trzy strefy: Jamango, Relax i Saunaria.

Strefa Jamango to aż 18 basenów zajmujących powierzchnie 3000 metrów kwadratowych, 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 kilometrów. Goście mogą się zrelaksować w basenie termalnym, w którym woda ma 32 stopnie lub basenie termalnym z dziką rzeką.

Strefa Jamango, fot. mat. prasowe

Dużą popularnością cieszy się basen solankowy, który korzystnie wpływa na układ krwionośny. Niezapomniane przeżycia czekają nas podczas pobytu w rzecze przygód. Na dorosłych czeka basen, pośrodku którego znajduje się bar z drinkami.

Zobacz: Parki wodne w Polsce, które warto odwiedzić

Niezwykłą atrakcją tej strefy są również 32 zjeżdżalnie, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Znajduje się tutaj między innymi  ośmiotorowa zjeżdżalnia”Rainbow Race”, pontonowa zjeżdżalnia „Tiger’s Race”, zjeżdżalnia „Jaw Drop”, czyli 55 metrów pionowego zjazdu.

Ekstremalnych przeżyć dostarczy również pobyt na zjeżdżalni „Neon Torpedo”, gdzie pędzi się na niej z zawrotną prędkością oraz na najdłuższej krytej zjeżdżalni w Europie o długości 256 metrów „Jungle Eclipse”. To tak, jakby zjeżdżać z wysokości Wieży Eiffla!

Strefa Relax to wyjątkowe miejsce, gdzie można zrelaksować się pod palmami. 400 palm zostało sprowadzonych z Kostaryki, Malezji i Florydy. Na gości czeka osiem basenów witalnych z minerałami, które zregenerują ciało i umysł. Temperatura powietrza wynosi tu 32 stopnie. Można się poczuć jak w tropikalnym raju.

Suntago

Suntago, fot. mat. prasowe

Na terenie strefy Relax znajduje się również Wellnes & SPA, w której zespół specjalistów sprawi, że wyjdziesz stąd jak nowo narodzony. Za dodatkową opłatą można skorzystać z zabiegów na ciało, redukujących cellulit, oczyszczających czy wyszczuplających.

Dużą popularnością wśród Gości cieszą się rytuały Suntago. Goście mogą skorzystać m.in. z Hawajskiego rytuału wyszczuplającego z ciepłymi kamieniami, Filipińskiego rytuału ujędrniającego muszlami morskimi czy z rytuału hammam. W strefie Relax można również poddać się masażom, skorzystać z zabiegów depilacji, czy zabiegów na twarz.

Zobacz: Parki rozrywki w Polsce, które trzeba odwiedzić

Strefa Saunaria to relax i wyciszenie w 15 saunach z różnych stron świata. Na Gości czekają bio sauny, sauny parowe i suche. Niezwykłą atrakcją tej strefy jest wioska Egipska, która składa się z 5 saun, m.in. Sauny Sahara, Sauny Ramzesa, Kamiennej Krypta i Sauny Cheopsa. Odważni mogą skorzystać z „Mont Blanc”, gdzie panuje -12 stopni. Warto skorzystać z sauny inhalacyjnej o zapachu lasu oraz odbyć seans w grocie solnej.

Suntago, fot. mat prasowe

W obiekcie Suntago znajdują się również liczne bary i restauracje oraz Surf Air – symulator sztucznej fali, gdzie można poczuć się jak prawdziwy surfer.

Na gości parku wodnego czekają noclegi w 92 domkach typu bungalow, które znajdują się na terenie kompleksu Suntago Village. Do Suntago można dojechać specjalnym busem, który odjeżdża z centrum Warszawy. Dorosły za całodniowy pobyt we wszystkich strefach zapłaci ok. 170 złotych.

Maciej Łukomski

Zobaczcie zdjęcia z Suntago:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.