bilety teatr Warszawa

Tak mieszkają najbogatsi, czyli najbardziej luksusowe adresy w Polsce

Złota 44, Warszawa

Przedstawiamy listę najbardziej luksusowych mieszkań w Polsce. O większości z nich niestety „przeciętny zjadacz chleba” może sobie pomarzyć.

Złota 44 to najbardziej luksusowy adres w Polsce i najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej. Budynek w kształcie żagla, według projektu Daniela Libeskinda, znajduje się w centrum Warszawy, kilkanaście metrów od Pałacu Kultury i Nauki. W bliskim sąsiedztwie apartamentowca znajduje się jedno z największych centrów handlowych „Złote Tarasy”, prestiżowy Hotel Mariott oraz kina i teatry. Budynek ma 192 metry wysokości, 54 piętra i 287 apartamentów.

Na 8 piętrze wieżowca znajduje się basen, dostępny tylko dla mieszkańców Złotej 44. Mieszkańcy, pływając w basenie mogą podziwiać panoramę stolicy. Do dyspozycji mieszkańców są także sauny, jacuzzi, z widokiem na miasto, siłownia, sala konferencyjna, piwniczka na wina o stałej temperaturze, nocny klub z tarasem, wychodzącym na centrum Warszawy.

Fot. pixabay.com

Na ostatnim piętrze znajduje się trzykondygnacyjny apartament o powierzchni ponad 370 m kw., który składa się z 95 metrowego salonu, trzech sypialni, kilku łazienek, tarasu i gabinetu. Ze wszystkich pokoi z wysokości 200 metrów można podziwiać panoramę miasta. Cena apartamentu na ostatnim piętrze kosztuje podobno ok. 20 milionów złotych. Cena „zwykłego” apartamentu przy Złotej 44, to ok. 28 – 40 tys. za m.kw. Słynnymi mieszkańcami „Złotej 44” są modelka Joanna Krupa i Robert Lewandowski.

Sky Tower we Wrocławiu, którego właścicielem jest znany biznesmen Leszek Czarnecki, to w tej chwili największy budynek w Polsce. Z 52 piętra wieżowca, rozciąga się niesamowita panorama miasta. W Sky Tower znajduje się 231 luksusowych, przeszklonych apartamentów. Wszystkie apartamenty objęte są usługami sprzątania, prania i prasowania. Na terenie budynku znajduje się siłownia, sauny, restauracje i sklepy. Aby stać się właścicielem najtańszego mieszkania w Sky Tower trzeba mieć milion złotych.

Sky Tower Wrocław

Sky Tower

20 km na południe od Warszawy znajduje się Konstancin – Jeziorna – najbardziej snobistyczne miejsce w Polsce. Kiedyś mieszkańcami miasta byli bogaci przemysłowcy, kupcy i politycy. Mieszkała tu m.in.: rodzina Wedlów, Jan Kulczyk, czy Edward Gierek. Dziś mieszkają tutaj znani aktorzy i piosenkarze, biznesmeni i ludzie sukcesu.

Najdroższą i najbardziej luksusową ulicą jest ulica Batorego, przy której znajdują się okazałe wille i domy z pięknymi ogrodami. Na posesjach stoją luksusowe samochody. Domy schowane są za wielkimi płotami w otoczeniu lasu. Wejścia na posesję strzegą ochroniarze (podobno z karabinami) i kamery. To tutaj mieszka: Maryla Rodowicz, Tomasz Lis, Karol Strasburger, Zbigniew Niemczycki czy Ryszard Krauze. Ceny konstancińskich willi wahają się od 10 do 55 milionów złotych.

W centrum Warszawy, przy ul. Kopernika, w miejscu dawnego kina „Skarpa”, znajduje się luksusowy apartamentowiec „Rezydencja Foksal”. W budynku znajduje się 41 luksusowych mieszkań o pow. 100 m kw. Do wykończenia wnętrza wykorzystano drewno egzotyczne, marmur i onyks. Do dyspozycji mieszkańców oddano centrum spa, basen, siłownię, parking. Właściciele mieszkań, będąc poza rezydencją, mogą ustawiać temperaturę, rolety w pokojach oraz włączać i wyłączać światło. Cena apartamentu wynosi ok. 3.5 miliona.

Rezydencja Foksal budynek

Rezydencja Foksal

Sea Towers to dwa luksusowe wieżowce (29 i 38 pięter) o wspólnej podstawie, obok Skweru Kościuszki w Gdyni. Na ostatnim piętrze wyższej z wież znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać Zatokę Gdańską i półwysep Helski. W budynku znajdują się luksusowe apartamenty, z widokiem na morze. Za apartament o powierzchni 100 metrów kw. zapłacimy ok. 2 – 3 miliony. Dwupoziomowy Penthouse z tarasem, i z widokiem na morze, kosztuje ok. 4 milionów.

Fot. pixabay.com

U podnóża Wawelu w Krakowie powstał kompleks mieszkalny „Angel Wawel”, w którym znajduje się 222 apartamenty. Do dyspozycji mieszkańców jest biblioteka, basen, siłownia i wspaniały ogród. Perełką tego miejsca jest 700 -metrowy, czterokondygnacyjny Apartament Królewski, za który trzeba zapłacić 21 milionów. Najtańsze mieszkanie kosztuje ok. 2 milionów.

Maciej Łukomski

Konstancin Jeziorna: Enklawa bogaczy

Zanzibar: Synonim raju, pachnący wanilią i cynamonem

10 niezwykłych atrakcji Torunia

Katarzyna Zielińska: Zawód aktora daje możliwość robienia wielu fantastycznych rzeczy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.