bilety teatr Warszawa

Teatr Wielki ogłosił swoje plany repertuarowe na nowy sezon 2020/21

teatr wielki

fot. mat. prasowe

Teatr Wielki – Opera Narodowa ogłosiła repertuar na sezon 2020/21. Jakie nowe premiery planuję przygotować jedna z największych scen świata?

Choć z powodu pandemii koronawirusa teatr od kilku miesięcy nie wystawia spektakli, to prace nad nowym sezonem trwały pełną parą.

Nowy sezon teatralny Opera Narodowa planuję rozpocząć 12 września koncertem słynnego kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego. 18 września odbędzie się premiera baletu „Korsarz” w choreografii Manuela Legris, dyrektora Wiener Staatsballett. Balet „Korsarz” oparty jest na poemacie George’a Byrona.

8 października odbędzie się premiera opery Jules’a Masseneta „Werther” w reżyserii Willy’ego Deckera. Spektakl w jego inscenizacji, pokazywany był m.in. na scenach operowych w Rzymie, Barcelonie i Genewie, i wszędzie zebrał fantastyczne recenzje. Za pulpitem dyrygenckim warszawskiej inscenizacji stanie Patrick Fournillier, który od nowego sezonu artystycznego 2020/21 będzie pełnił funkcję Dyrektora Muzycznego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W nowym sezonie artystycznym zadyryguje siedmioma produkcjami, operami: „Fidelio”, „Cyganeria”, „Werther”, „Tosca”, „Carmen”, „Traviata” oraz baletem „Mayerling”.

15 stycznia przyszłego roku odbędzie się premiera opery „Cardillac” Paula Hindemitha w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Tytułowym bohaterem tego thrilleru operowego jest jubiler, który morduje swoich klientów, po to, aby odzyskać sprzedane produkty. Scenografie do spektaklu przygotuje Boris Kudlicka. W roli tytułowej wystąpi Tomasz Konieczny, który te rolę śpiewa od kilku lat w Operze Wiedeńskiej.

„Cardillac” to jedna z najciekawszych pozycji operowych XX wieku, nawiązująca do poetyki kina noir, oparta na utworze E.T.A. Hoffmanna „Panna de Scudéry. Opowieść z czasów Ludwika XIV” – czytamy w materiałach prasowych teatru.

teatr wielki

26 marca odbędzie się premiera opery „Fidelio” Ludwiga van Bethovena w reżyserii John Fulljames. Spektakl przygotowano w koprodukcji z The Royal Danish Theatre w Kopenhadze i Nederlandse Reisopera.

Na 21 maja zaplanowano premierę baletu „Mayerling” Kenneth MacMillana, z muzyką Ferenca Liszta. „Mayerling” to dramat oparty na kanwie wydarzeń historycznych. 30 stycznia 1889 r. w zamku Mayerling niedaleko Wiednia zginęli austro-węgierski następca tronu arcyksiążę Rudolf Habsburg oraz jego kochanka baronówna Maria Vetsera. Oboje popełnili samobójstwo.

Ostatnią premierą sezonu będzie „Cyganeria” Giacomo Pucciniego w reżyserii Barbary Wysockiej. Premiera 17 czerwca.

W nowym sezonie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej powrócą lubiane przez publiczność tytuły, znakomita inscenizacja „Aidy” z 2005 roku, „Rigoletto”, „Czarodziejski flet”, oraz cenione przez krytyków i publiczność spektakle Mariusza Trelińskiego „Madame Butterfly”, „Traviata”, „Halka”.

Wielbiciele baletu będą mogli zobaczyć m.in. „Burzę”, „Romeo i Julię”, „Damę Kameliową” oraz wieczór baletowy „Zagubione dusze”.

Przygotowano również propozycję dla najmłodszych, którzy będą mogli w nowym sezonie obejrzeć z całą rodziną dwa wspaniałe balety „Śpiąca Królewna” oraz „Dziadek do Orzechów i Król Myszy” – grany na calym świecie tylko w okresie bożonarodzeniowym.

W sezonie 2020/21 zaplanowano również koncert Piotra Beczały, Galę Sylwestrową oraz koncert „Krzysztof Penderecki in memoriam”.

Repertuar na www.teatrwielki.pl

od 15 czerwca sprzedaż biletów na spektakle w repertuarze do 31 grudnia 2020,

od 1 października sprzedaż abonamentów na spektakle w repertuarze od 1 stycznia 2021,

od 19 października sprzedaż biletów na spektakle w repertuarze od 1 stycznia 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.