bilety teatr Warszawa

Wakacyjne spektakle w Warszawie. Co warto obejrzeć?

Wakacje w stolicy nie muszą być nudne. Na turystów i mieszkańców Warszawy przez letnie miesiące czekają otwarte muzea, kina i teatry. Postanowiliśmy sprawdzić co w lipcu i sierpniu będzie można zobaczyć w stołecznych teatrach.

Jak co roku przez całe wakacje działają teatry założone przez Krystynę Jandę – Teatr Polonia i Och -Teatr, które zagrają ponad 160 spektakli. W lipcu w Teatrze Polonia będzie można zobaczyć m.in. kultowy spektakl „Sex dla opornych” w reżyserii Krystyny Jandy z Dorotą Kolak i Mirosławem Baką i znakomite przedstawienie „Kto się boi Virgini Woolf?” z Ewą Kasprzyk i Antonim Pawlickim. Na lipcowym afiszu sceny przy ul. Marszałkowskiej, nie zabraknie także najnowszych premier teatru – „Boże Mój!” w reżyserii Andrzeja Seweryna i monodramu Anny Sroki – Hryń „Almodovaria”.

„Sex dla opornych”, Fot: R. Jaworski/ mat. prasowe T.Polonia

W sierpniu na scenie Teatru Polonia będzie królować Krystyna Janda, którą będzie można zobaczyć m.in. w obsypanym nagrodami monodramie „Zapiski z wygnania” Sabiny Baral, spektaklu „Matki i synowie”, w którym aktorka zagrała matkę geja i w kultowym monodramie „Shirley Valentine”, który nie schodzi z afisza od 28 lat. W sierpniu w Teatrze Polonia będzie można również zobaczyć jeden z najlepszych spektakli granych w tej chwili w stolicy – „32 omdlenia” Czechowa, w którym można podziwiać Jerzego Stuhra i Krystynę Jandę.

Miłośnicy fars, komedii i lżejszych spektakli muszą w te wakacje koniecznie odwiedzić Och – Teatr. W lipcu na scenie przy Grójeckiej będzie można zobaczyć jedną z ostatnich premier tego teatru „Stowarzyszenie umarłych poetów” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Spektakl, który zebrał fantastyczne recenzję, zachwyca wspaniałymi rolami m.in. Wojciecha Malajkata i Macieja Musiałowskiego.

Fot. mat. teatru

W wakacyjnym repertuarze Och – Teatru nie zabraknie również obu części kultowego spektaklu „Mayday” Cooneya, w którym popisowe role stworzyli Artur Barciś i Rafał Rutkowski. Wielbiciele Krystyny Jandy będą mogli ją zobaczyć w monodramach „Biała Bluzka” i „Maria Callas. Master Class”. Jeśli lubicie się dobrze pośmiać, koniecznie wybierzcie się w wakacje do Ochu na farsę „Pomoc domowa” Marca Camolettiego. W roli tytułowej Krystyna Janda. Na scenie partneruje jej m.in. Katarzyna Gniewkowska i Krzysztof Dracz. Aktorzy dają w tym spektaklu czadu…

Dzięki wsparciu miasta Warszawa w wakacyjne miesiące na Placu Konstytucji i przed Och -Teatrem będą grane plenerowe, darmowe spektakle dla turystów odwiedzających stolicę i mieszkańców Warszawy. W repertuarze znajdą się grane od lat tytuły m.in. „Związek otwarty”, „Flamenco namiętnie” oraz spektakle dla dzieci i młodzieży m.in. „Czerwony kapturek”.

„Ucho Prezesa -czyli scheda”, Fot. mat. prasowe Teatru 6. piętro

W wakacje miłośnicy teatru mogą również odwiedzić Teatr 6. piętro. W repertuarze m.in. kultowy spektakl „Fredro dla dorosłych mężów i żon” z Michałem Żebrowskim i Jolanta Fraszyńską, który został zagrany ponad 400 razy i „Ucho Prezesa – czyli scheda” m.in. z Joanną Żółkowską, Lesławem Żurkiem i Tomaszem Saprykiem.

W połowie sierpnia po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznowi Teatr Współczesny. W letnim repertuarze spektakle znane i lubiane przez publiczność m.in. „Lepiej już było…” z rewelacyjną Martą Lipińską.

Miłośnicy musicali i muzycznych spektakli w te wakacje będą mogli wybrać się do Teatru Muzycznego Roma, który gra przez trzy tygodnie lipca. Na scenie przy Nowogrodzkiej będzie można zobaczyć m.in. wzruszający musical „Once” i ostatnią, bardzo dobrze przyjętą premierę teatru – „Nowy Jork. Prohibicja”. W spektaklu, którego akcja rozgrywa się w latach dwudziestych XX wieku w Nowym Jorku występuje m.in. Katarzyna Zielińska i Rafał Królikowski.

„Metro”, fot: mat. prasowe Teatru Studio Buffo

W wakacje gra również Teatr Studio Buffo, w którym będzie można zobaczyć kultowy musical „Metro”, wystawiany od 28 lat. Spektakl zachwyca pięknymi piosenkami, dynamiczną choreografią i kolorowymi laserami. Na scenie przy Konopnickiej w lipcu będzie można także zobaczyć „Wieczór latynoski”, podczas którego można usłyszeć gorące, latynoskie przeboje m.in. J. Lopez i R. Martina.  14 lipca „Wieczór latynoski” zostanie pokazany w Operze Leśnej w Sopocie.

Do teatru w lipcu i sierpniu zaprasza również Teatr Capitol, w którym będzie można zobaczyć farsy i komedie ze znanymi aktorami.

Przez cały lipiec w Teatrze Dramatycznym letni przegląd spektakli. W wakacyjnym repertuarze znalazło się kilka interesujących przedstawień, które warto zobaczyć. My polecamy wybrać się na musicale „Cabaret” i „Kinky Boots” oraz „Sługę dwóch panów”.

Edyta Kraus

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.