bilety teatr Warszawa

Warszawski Teatr Capitol rozpoczyna sezon. Co zobaczymy w najbliższym czasie?

Stołeczny teatr otwiera się po dłuższej przerwie i znów będzie gościł widzów, oferując im
hitowe komedie z udziałem popularnych aktorów oraz kabaretowe spektakle z najlepszymi polskimi komikami. Nadchodzącej jesieni w Teatrze Capitol wystawiane będą przezabawne sztuki, które pozwolą choć na chwilę oderwać się od codzienności.

Nowy sezon rozpocznie się premierą francuskiej komedii małżeńskiej „A mi to rybka!”, w gwiazdorskiej obsadzie. W spektaklu, w reżyserii Marcina Sławińskiego, zagrają: Joanna Koroniewska, Daria
Widawska, Łukasz Nowicki, Andrzej Deskur, Olga Paszkowska, Michalina Sosna, Paweł Koślik i Andrzej
Solarz. Głosu tytułowej rybce użycza Cezary Pazura.

„A mi to rybka!”

Sztuka Francisa Vebera to nie tylko dobra rozrywka. To również dający do myślenia widzowi obraz współczesnego świata, w którym miłość i bliskość zanikają w zatrważającym tempie. Zapominamy o pielęgnowaniu najważniejszych wartości w naszym życiu. To sprawia, że staje się ono puste, bezcelowe i niesatysfakcjonujące. A towarzyszący nam ciągły pośpiech i koncentracja na wielu innych aspektach życia, sprawiają, że praca nad wzajemnymi relacjami schodzi na dalszy plan. Przez to ludzie stają się sobie coraz bardziej obcy. A czasem wystarczy pochylić się nad małym,
wspólnym problemem, by przypomnieć sobie o wszystkim tym, co nas zbliża i uszczęśliwia.
Premiera sztuki „A mi to rybka!” 11 oraz 29 września.

„A mi to rybka!”

Na deskach teatru nie zabraknie również spektakli, które biją rekordy popularności w całej Polsce: „Kiedy kota nie ma”, „O co biega?”, „Przekręt (nie)doskonały”, „Dwie Pary do Pary”, „Alibi od zaraz”, „Klimakterium i już”, czy „Akt Równoległy”. Na widzów czekają między innymi: Katarzyna Skrzynecka, Dorota Chotecka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Zelt, Olga Bończyk, Joanna Moro, Patricia Kazadi, Elżbieta Romanowska, Anna Czartoryska-Niemczycka, Maciej Damięcki, Olaf Lubaszenko.Jesienią uruchomiona zostanie także „Capitalna Scena Kabaretowa”, na której w poniedziałkowe wieczory zagoszczą czołowi polscy kabareciarze takich formacji jak: „Kabaret Moralnego Niepokoju”, „Kabaret Młodych Panów” oraz „Kabaret Paranienormalni”.

Obecnie trwają próby do kolejnej nowości w repertuarze Teatru Capitol. Będzie to duża produkcja z udziałem popularnych aktorów. Premiera sztuki w reżyserii Jerzego Bończaka już pod koniec października.

W trosce o zdrowie widzów Teatr podjął współpracę z liderami rynku w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego. Przygotowano szereg rozwiązań, które zapewnią bezpieczny i komfortowy udział w spektaklach.

Hanna Krawczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.