bilety teatr Warszawa

„Wieczór Bałkański w Teatrze Studio Buffo”. Recenzja

Wieczór bałkański

„Wieczór Bałkański”, Fot. W. Pepliński, mat teatru

„Wieczór Bałkański w Teatrze Studio Buffo to doskonała rozrywka na wysokim poziomie.

Tym razem Janusz Józefowicz z zespołem teatru przy ul. Konopnickiej zabiera publiczność po różnych krainach Półwyspu Bałkańskiego, prezentując znane przeboje greckie, bałkańskie, czy mołdawskie. Podczas spektaklu aktorom towarzyszy orkiestra pod dyrekcją Janusza Stokłosy.

Przygotowane z rozmachem dwugodzinne widowisko zachwyca dynamiczną choreografią i nowatorskimi pomysłami Janusza Józefowicza, który doskonale potrafi budować sceny zbiorowe. Znakomicie to widać np. podczas wykonywania piosenki „Kalashnikow” Gorana Bregovica, gdzie w każdym zakątku sceny wiele się dzieje, a do zabawy zaproszony zostaje Janusz Stokłosa, który jest podrzucany przez tancerzy w rytm muzyki. Nie zabraknie podczas spektaklu również innego przeboju Bregovica/ Kayah „Prawy do lewego”, świetnie zaśpiewanego przez Marie Tyszkiewicz.

Wieczór Bałkański

Fot. mat. prasowe teatru

Do wspólnej zabawy zapraszana jest również publiczność, która jest częstowana winem. Po poczęstunku, Janusz Józefowicz zaprasza widzów do wspólnego wykonania piosenki „Opa -Opa” zespołu Antique.

Zasłużone oklaski otrzymał Jerzy Grzechnik za wykonanie piosenki „Goodbye my love goodbye” Demisa Roussosa. Uczestnik 5. edycji programu „The Voice of Poland” po raz kolejny udowadnia, że ma wspaniały głos i sceniczną charyzmę.

Wieczór Bałkański

Fot. W.Pepliński, mat. teatru

Salwy śmiechu na widowni wywołuję Natasza Urbańska w wersji XXL, która zaśpiewa piosenkę „Mała” Tijany Dapcević, oraz Janusz Józefowicz, Artur Chamski i Jerzy Grzechnik, którzy zaprezentują parodię przeboju Krzysztofa Krawczyka „Mój przyjacielu”.

Podczas spektaklu będzie można również zobaczyć taniec brzucha, który wykonywany przez Marcina Tyme, w rytm przeboju Tarkana „Simarik (Kiss, Kiss)”, oraz usłyszeć przebój zespołu O-Zone „Dragostea din tei” zaśpiewany przez Artura Chamskiego.

Podczas „Wieczoru Bałkańskiego”, artyści Teatru Studio Buffo zarażają widzów swoim entuzjazmem, młodzieńczą energią i poczuciem humoru. Spektakl jest żywiołowy, kolorowy. „Wieczór Bałkański” to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy kochają muzykę, taniec, śpiew….i wino:).

Maciej Łukomski

Polecamy:

„Wieczór Japoński” w Teatrze Studio Buffo

„Metro”- musical, który został stworzony z marzeń

Teatr Polonia od kulis

Czterokrotny Mistrz Świata Juniorów w breakdance, Paweł Orłowski: Nigdy nie wolno się poddawać

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.