bilety teatr Warszawa

11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce

Farma Iluzji, fot. mat. prasowe

Wybraliśmy dla Waszych pociech 11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce.

MUZEUM DOBRANOCEK W RZESZOWIE

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy powstało z myślą o najmłodszych. W muzeum znajdują się przedmioty związane z najpopularniejszymi polskimi dobranockami: plakaty, zdjęcia, książki, rysunki, opakowania gum, oryginalne lalki m.in. z  „Misia Colargola” i „Misia Uszatka”.

muzeum dobranocek

Fot. mat. prasowe

ZOO SAFARI W BORYSEWIE

W 2008 roku w Borysewie, niedaleko Łodzi powstał niezwykły ogród zoologiczny. Na powierzchni 22 ha urządzono ogród, który przypomina sawannę. Mieszka tu 500 zwierząt z 95 gatunków m.in. wilki polarne, tamaryny złotorękie, białe tygrysy bengalskie, serwale, czy lemury. W „Świecie wodnym”, najmłodsi mogą podziwiać ptaki wodne, foki i żółwie. Niezwykłą atrakcją tego miejsca jest Mini Zoo, w którym dzieci mogą pobawić się m.in. z alpakami, królikami czy osiołkami – zwierzętami, które uwielbiają się głaskać i są cierpliwe.

PARK MIKROKOSMOS 

W miejscowości Ujazd, w woj. łódzkim znajduje się Park Mikrokosmos. To ogród edukacyjno-rozrywkowy, w którym można obejrzeć realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów. W Parku znajduje się ok. 50 rzeźb owadów i bakterii znacznie większych od oryginałów – owady są setki razy większe względem oryginałów. Natomiast bakterie można tu oglądać w powiększeniu wielomilionowym. Wizyta w parku to dokonała lekcja biologii dla dzieci i młodzieży.

FARMA ILUZJI W TROJANOWIE

90 km od Warszawy, znajduje się Farma Iluzji, park rozrywki dla całej rodziny. Na terenie kompleksu znajdują się kolejki, place zabaw, karuzele. Dzieci mogą odwiedzić „Krzywą chatę”, labirynt luster, Pałac Cieni, w którym można odbić na ścianie swój cień albo obejrzeć pokazy iluzjonistów.

Farma Iluzji

Fot. mat. prasowe

MAGICZNE OGRODY W TRZCIANKI

W Trzciankach, niedaleko Puław, znajdują się Magiczne Ogrody, które oferują liczne atrakcje. Na dzieci czeka m.in. marchewkowe pole, ogród wróżek, smocze gniazdo czy drzewo skrzata.

PARK WIELORYBA W REWALU

Park Wieloryba w Rewalu to ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się też znajdując się w parku osada piracka, z wyspą skarbów i statkiem piratów.

ŚWIAT LABIRYNTÓW W BLIZINACH

Niedaleko Pruszcza Gdańskiego znajduje się mała miejscowość Bliziny. To tutaj powstał „Świat Labiryntów”. Dla najmłodszych czeka m.in. labirynt drewniany, labirynty matematyczne, czy labirynt w polu kukurydzy.

MUZEUM ZABAWEK W KARPACZU

W budynku dawnego dworca kolejowego w Karpaczu, od 2011 roku mieści się Muzeum Zabawek. Znajdują się w nim eksponaty znanego twórcy teatralnego Henryka Tomaszewskiego. Zbiory pochodzą m.in. z Japonii, Meksyku czy Australii.

KOLEJKOWO WE WROCŁAWIU

Na terenie Dworca Świebodzki w Wrocławiu znajduje się największa makieta kolejowa w Polsce, z jeżdżącymi miniaturowymi samochodami i pociągami. Makieta przedstawia również miniaturowych mieszkańców w sytuacjach  z życia codziennego i charakterystyczne miejsca Dolnego Śląska m.in. kamienice wrocławskiego rynku czy obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce. Podczas pokazów zmieniają się również pory dnia i roku.

ENERYGLANDIA W ZATORZE

W 2014 roku w Zatorze otwarto największy park rozrywki w Polsce. Na powierzchni 30 ha znajduje się pięć stref tematycznych m.in.: Bajkolandia, Strefa familijna czy Water Park, z 1800 m2 powierzchni basenowych.

Na Gości Energylandii czeka 70 atrakcji na czele z potężnymi, największymi w Polsce, a nawet Europie Środkowo-Wschodniej ekstremalnie szybkimi (Formuła) i wysokimi  Roller Coasterami. Można także tu znaleźć potężne atrakcje wodne. Wśród nich między innymi Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów.

Poza atrakcjami w Parku Rozrywki zobaczyć można spektakularne pokazy kaskaderskie przy użyciu sportowych samochodów, motocykli jak i rowerów BMX. Na najmłodszych czekają teatrzyki, a dla młodzieży i całych rodzin musicale.

Na terenie parku znajdują się także: liczne kolejki i karuzele, dom strachów, wioski tematyczne, sklepy i restauracje.

BAŁTOWSKI PARK JURAJSKI

Park Dinozaurów to niezwykła rozrywka dla całej rodziny. W parku, podzielonym na kolejne epoki geologiczne Ziemi, możemy podziwiać 100 modeli dinozaurów w skali 1:1.  Na terenie kompleksu znajduje się także prehistoryczne oceanarium, muzeum jurajskie oraz Park Miniatur, gdzie w skali 1:25 można podziwiać modele najsłynniejszych polskich pałaców i zamków m.in. Pałacu w Łańcucie czy Zamku na Wawelu.

Bałtów

Fot. mat. prasowe

Niezwykłą atrakcją Bałtowskiego Parku Jurajskiego jest Park Safari. Jego zwiedzanie odbywa się z amerykańskiego shollbusa. Na powierzchni 60 ha turyści mogą spotkać m.in.: bydło watussi, owce kameruńskie, kozy angorskie, wielbłądy dwugarbne, strusie afrykańskie, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele, czy żubry.

Adam Cis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.