bilety teatr Warszawa

8 najbardziej romantycznych miejsc. Nie tylko na Walentynki

Fot. pixabay.com

Paryż, Las Vegas, a może Sopot lub Kraków. Wybraliśmy dla wszystkich zakochanych osiem miejsc na świecie, które związane są z miłością. Nie tylko na Walentynki.

PARYŻ

Stolica Francji to idealne miejsce dla zakochanych. To niekwestionowana stolica miłości. Miasto pełne jest magicznych zaułków, klimatycznych kawiarni, i miejsc, w których zakochani będą czuć się wspaniale. Będąc w Paryżu, koniecznie trzeba odwiedzić Montmartre, gdzie znajduje się słynna ściana na której w 300 językach są napisane słowa”kocham Cię”. Zakochani, powinni koniecznie wybrać się wieczorem pod Wieżę Eiffla. Pod oświetloną słynną konstrukcją, wiosną i latem, tysiące nowożeńców robi sobie zdjęcie, a potem na Polach Marsowych, u stóp wieży, pije wino, i podziwia oświetloną konstrukcję.

Fot. pixabay.com

LAS VEGAS

Chcecie szybko wziąć ślub bez większych formalności? Koniecznie musicie odwiedzić Las Vegas. Po wypełnieniu krótkiego formularza w biurze miejskim, dostajecie licencję na zawarcie małżeństwa. Ślub możecie wziąć, m.in. w hotelowych kaplicach, w lokalnych kościołach albo… w jednej z prywatnych kaplic, która zajmuję się tego typu usługami. Na życzenie pary, urzędnik może przebrać się za Elvisa Presleya. Ceremonia może się odbyć klasycznie lub np. w stylu hawajskim, na statku pirackim, w kasynie albo Wielkim Kanionie Kolorado. Rocznie w Las Vegas odbywa się 120 tysięcy ślubów.

Las Vegas

Fot: pixabay.com/ CCO Creative commons

MAJORKA

Zakochani odwiedzając Majorkę, koniecznie powinni wybrać się do urokliwej miejscowości Valldemossa, gdzie znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina. W 1836 roku Chopin poznał George Sand. Wkrótce zostali kochankami. To właśnie na Majorce słynny polski kompozytor razem z  George Sand i jej dwójką spędził zimę 1838/1839. Na Majorce powstał cykl 24 preludiów.

WENECJA

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Wenecji. To miasto zakochanych, oferuje dla par liczne atrakcje. W dzień można spacerować uliczkami, którymi chadzał słynny Casanova, a wieczorem popłynąć gondolą po oświetlonych kanałach. Niezapomnianym przeżyciem jest wizyta na Moście Westchnień, którego budowę ukończono w 1641 roku. Mieszkańcy Wenecji twierdzą, że jeśli zakochani w blasku zachodu słońca wybiorą się na wycieczkę gondolą, w trakcie której pocałują się pod Mostem Westchnień, to ich miłość przetrwa aż do śmierci.

Fot. pixabay.com

INDIE

W miejscowości Agra nad rzeką Jamuna w Indiach znajduje się indyjskie mauzoleum Tadż Mahal, wzniesione przez Szahdżahana, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej żony. W 1631 roku 38 – letnia żona cesarza zmarła w trakcie porodu czternastego dziecka. Według legendy Mumtaz Mahal przed śmiercią miała trzy życzenia: mąż miał się zająć dziećmi, nigdy więcej nie wziąć ślubu oraz wybudować mauzoleum na jej pamiątkę. Ciało Mumtaz Mahal spoczęło w grobowcu w złotej trumnie. Zakochani uwielbiają zwiedzać ten zabytek o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy fasada budowli od promieni słonecznych nabiera niezwykłych kolorów.

Fot. pixabay.com

AMSTERDAM

Zakochane pary lubią odwiedzać Muzeum Erotyki w Amsterdamie. W placówce można zobaczyć liczne eksponaty związane z tą dziedziną życia. W stolicy Holandii znajduje się jeszcze jedno tego typu muzeum. Muzeum Sexu działa od 1985 roku. Prezentowane tutaj są starożytne akcesoria erotyczne, pasy cnoty, książki o tematyce erotycznej, wibratory, torty w kształcie penisa, rzeźby erotyczne itd. Muzea o takiej tematyce znajdują się również w Nowym Jorku, Pradze i Sankt Petersburgu.

Fot. pixabay.com

SOPOT

Ten nadmorski kurort to idealne miejsce dla zakochanych par. Spacery sopocką plażą, o zachodzie słońca, przytulne kafejki, szum morza, sprawią, że pobyt nad morzem będzie niezapomniany. Pary, zwłaszcza o zachodzie słońca, chętnie spacerują po sopockim molo. Na końcu molo, na balustradzie zakochani wieszają kłódki ze swoimi inicjałami, na znak dozgonnej miłości.

KRAKÓW

Krakowska starówka to doskonała sceneria do romantycznych spacerów. Ulice Starego Miasta, zwłaszcza po zmroku, mają magiczny klimat.

Adam Kossak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.