bilety teatr Warszawa

„Ciotka Karola 3.0” – Pożegnanie tytułu. Spektakl online

Fot. mat. prasowe teatru

Światowa klasyka farsy, znakomita komedia w reżyserii Andrzeja Nejmana z muzyką Czesława Mozila, czyli „Ciotka Karola 3.0” po raz ostatni na deskach Teatru Kwadrat, a po raz pierwszy w wersji online. Dla wszystkich, którzy pokochali teatr bez wychodzenia z domu. Transmisja LIVE odbędzie się w niedzielę 6 września o godz. 20.00.

To niepowtarzalna szansa, by po raz ostatni zobaczyć ten rewelacyjny, pełen „montypythonowskiego” humoru spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Owdowiała multimilionerka zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham. Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także dla jego przyjaciela Jacka. Bowiem tylko w obecności nobliwej damy mogą przekroczyć próg kawalerskiego domu prześliczne wybranki ich serc. By jednak móc w odpowiednio intymnej atmosferze obnażyć przed ukochanymi swoje uczucia, namawiają szkolnego kolegę, lorda Babbsa, aby podjął się w tym czasie zabawiania staruszki. Kiedy jednak Kitty i Emmy stoją już na progu akademika, okazuje się, że ciocia właśnie odwołała swoją wizytę. Przed powszechnym skandalem uchronić ich może tylko sprawnie przeprowadzona mistyfikacja. W tym celu Babbs musi… wcielić się w rolę ciotki. Sprawa wymyka się spod kontroli, kiedy (ze względu na majątek) zaczynają zalecać się do niej (a raczej do niego w przebraniu) okoliczni dżentelmeni.

Fot. mat. prasowe taetru

Piętrzące się z minuty na minutę problemy bohaterów inicjują szereg zabawnych sytuacji, a tempo narastających komplikacji staje się wprost proporcjonalne do pojawiającego się na widowni śmiechu. Światowa klasyka farsy skrojona zgodnie z XIX-wiecznym sznytem, ale wzięta na warsztat od podszewki i uszyta na nową, bardziej nowoczesną miarę.

Spektakl jest debiutem reżyserskim dyrektora Teatru Kwadrat – Andrzeja Nejmana. Inscenizacji towarzyszy oryginalna muzyka, napisana specjalnie na potrzeby „Ciotki Karola 3.0” przez Czesława Mozila.

Na scenie: Michał Rolnicki, Kamil Kula, Michał Lewandowski, Grzegorz Wons, Andrzej Grabarczyk, Wincenty Grabarczyk/ Marek Siudym, Katarzyna Glinka/ Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska/ Ilona Chojnowska, Lucyna Malec/ Aldona Jankowska, Anna Karczmarczyk/ Aleksandra Radwan.

Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Komedii TALIA 2014 w Tarnowie.

Bilety: http://www.teatrkwadratonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.