bilety teatr Warszawa

Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? 7 wyjazdowych inspiracji

Fot. pixabay.com

Jesień to doskonała pora roku na podróże po Polsce. Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? Wybraliśmy specjalnie dla Was siedem wyjazdowych inspiracji.

BIESZCZADY

Jesienią warto wybrać się w Bieszczady. Lasy w Bieszczadach w październiku zachwycają paletą kolorów – odcieniami koloru żółtego, brązowego, czerwonego. Wędrówki bieszczadzkimi połoninami to wielka przyjemność. Będąc w Bieszczadach, koniecznie trzeba zobaczyć drewniane cerkwie w Równi i Smolniku, przejechać się bieszczadzką kolejką wąskotorową, wybrać się nad jezioro Solińskie, zwiedzić Sanok i zamek w Lesku. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie oferują Bieszczady.

Fot. pixabay. com

TRÓJMIASTO

Jesień to najlepsza pora na wizytę nad polskim morzem. My, proponujemy wybrać się do Trójmiasta, które jesienią ma wiele do zaoferowania. Koniecznie wypijcie kawę na gdańskiej starówce, zobaczcie Fontannę Neptuna, Europejskie Centrum Solidarności i gdańskie świątynie. Po zwiedzaniu Gdańska, wybierzcie się do Gdyni, pospacerować po bulwarami nadmorskimi, gdzie znajduje się wspaniałe Akwarium Gdyńskie, niszczyciel ORP „Błyskawica”, statek – muzeum „Dar Pomorza”. Na koniec proponujemy odwiedzić Sopot. W Sopocie zobaczcie słynną Operę Leśną, pospacerujcie najdłuższym drewnianym molo w Europie, wdrapcie się na klif Orłowski i spędźcie czas na przepięknych sopockich plażach.

KAZIMIERZ DOLNY NAD WISŁĄ

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej malowniczych miast Polski. Zachwyca rynek otoczony renesansowymi kamienicami, pośrodku którego stoi studnia. Koniecznie trzeba wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się panorama miasta. Warto zobaczyć górujące nad miastem ruiny zamku oraz wybrać się na spacer bulwarami wiślanymi. Okolice Kazimierza, z wąwozami lessowymi, to idealne miejsce na jesienne wędrówki. A na rozgrzanie, proponujemy herbatę w herbaciarni „U Dziwisza”.

Kazimierz

Kazimierz Dolny

BORY TUCHOLSKIE

Bory Tucholskie to 600 km szlaków pieszych i rowerowych. W tym największym kompleksie borów sosnowych w Polsce można spotkać wiele gatunków ptaków i ssaków, m.in.: sarny, lisy, bobry, puchacze czy kruki. Amatorzy sportów wodnych popływają tutaj kajakiem po Brdzie i Wdzie, oraz pożeglują po Zalewie Koronowskim. W Koronowie warto zobaczyć najwyższy w Europie most kolejki wąskotorowej, przez który przebiega trasa rowerowa.

Fot. pixabay.com

ROZTOCZE

Roztocze to malownicze tereny położone w województwie lubelskim. To idealne miejsce na jesienny wypad z całą rodziną i spacery po Roztoczńskim Parku Narodowym, gdzie rośnie wiele gatunków drzew.  Tereny te zamieszkuje wiele gatunków zwierząt: wilki, żbiki, tarpany. Warto odwiedzić Zwierzyniec, gdzie znajduję się kościół na wodzie. Warto zobaczyć stawy Echo i punkt widokowy Rybakówka w Zwierzyńcu. Koniecznie wybierzcie się do Zamościa i Szczebrzeszyna. W Szczebrzeszynie znajduje się pomnik słynnego chrząszcza. Polecamy również spływy kajakowe po rzece Tanew.

WIZYTA W TERMACH I SAUNACH

Na jesienną chandrę polecamy wizytę, w którejś z polskich term. Zagłębie tego typu obiektów znajduje się na Podhalu. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduję się największy kompleks tego typu w Polsce. Termy Bukovina to kompleks 20 basenów zasilanych gorącą, wysoko zmineralizowaną wodą o temp. 30oC do 38oC. Na terenie obiektu znajduje się również 12 saun, tężnia, strefa wellness i sala fitness. Polecamy również: Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Baseny Mineralne w Solcu – Zdroju czy Termy w Szaflarach.

WROCŁAW

Jesienny weekend w stolicy Dolnego Śląska, z pewnością, na długo pozostanie w pamięci. Koniecznie odwiedźcie wrocławską starówkę, Ostrów Tumski – najstarszą zabytkową część Wrocławia. Podczas pobytu we Wrocławiu, trzeba zobaczyć słynny obraz „Panorama Racławicka” oraz wybrać się szlakiem słynnych krasnali, które znajduą się w różnych częściach miasta (głównie na Starym Mieście). Warto również wjechać na ostatnie piętro Sky Tower – najwyższego budynku w Polsce, skąd rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Polecamy również odwiedzić „Kolejkowo” – makietę Wrocławia i okolic, z jeżdżącymi pociągami i samochodami. Z dziećmi warto wybrać się do wrocławskiego zoo i aquaparku.

Ewa Górska

 

 

Jedna odpowiedź do “Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? 7 wyjazdowych inspiracji”

  1. szalonka pisze:

    Morze odpada, jesli jesień to tylko góry. Takich widoków nie ma nawet latem czy zimą. Góry sa pomalowane w barwy jesienne. U nas standardowo wypad zaplanowany an końcówke pazdziernika do Hotelu Bania. Miejsce mamy obcykane – ba, nawet pokój zawsze bierzemy ten sam. Zabiegi tez jak co roku i masaże kamieniami i masaż stóp…cudownie. W sam raz po mocnym wycisku na szlakach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.