bilety teatr Warszawa

Energylandia – najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce

Energylandia to najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. Przyjeżdżają tu nie tylko Polacy, ale można tu spotkać naszych sąsiadów z Czech i Słowacji, jak i turystów z Niemiec, krajów Beneluksu oraz Ukrainy, Białorusi czy Rosji. Nic dziwnego, że Energylandia przyciąga Gości z całej Europy. W ostatnim czasie powstało tu wiele unikatowych atrakcji. Na Gości czeka całodniowa zabawa na 30 ha z 70 atrakcjami podzielonymi na 4 strefy.

Strefa Ekstremalna jest dla tych, którzy uwielbiają zawrotną prędkość, przeciążenia i wysoką dawkę adrenaliny. Znajdziemy tu największego w Europie Mega Coastera Hyperion, którego pierwszy zjazd wynosi 80 metrów, a prędkość wagoników 142 km/h!

Dla lubiących się zmoczyć czeka rekordowy w skali świata, wodny Speed Water Coaster, na którym łodzie wędrują po 60-metrowej konstrukcji, by spłynąć w taflę wody z prędkością 110 km/h!

W Energylandii można się także poczuć jak dziecko dzięki Strefie dla dzieci. Klasyczna, wiedeńska karuzela Sisi, strażacka karuzela Super Pompa czy kolejka widokowa Samoloty gwarantują najmłodszym Gościom najcudowniejsze chwile, znów dorosłym pozwalają poczuć się jak dzieci!

Strefa Familijna daje opcje przejazdu dużymi, ale nieekstremalnymi roller coasterami, największą w Europie Środkowo-Wschodniej atrakcją wodną – Anaconda, lub szalonymi pontonami Jungle Adventure! Odwiedzić należy także wodną Strefę Water Park i Tropical Fun z 3 basenami (dla dzieci i dorosłych) i 10 zjeżdżalniami o zróżnicowanym stopniu ekstremum.

W Parku w Zatorze pojawił się ostatnio 5 milionowy gość, który przekroczył bramy Parku Rozrywki od samego otwarcia w 2014 r. Była to rodzina z Wielkopolski, której przypadło to wyjątkowe wejście. Rodzina została obdarowana całorocznym biletem wstępu oraz powitana, niczym gwiazda z Hollywood przez animatorów Energylandii, na czele z maskotkami. Było ogromne zaskoczenie, niedowierzanie i wielki uśmiech na twarzach rodziny.

Ostatnio Energylandia obchodziła swoje 5 urodziny. Tego dnia 1 rocznicę świętował także HYPERION. Warto przypomnieć, że to największy w całej Europie Mega Coaster. Wysokość konstrukcji wynosi 77 metrów, jednak spadek przy pierwszym zjedzie ma 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a kończy go wjazd do ogromnego tunelu. Prędkość, jaką osiągają wagoniki jest szybsza, niż dopuszczalna na polskich autostradach – 142 km/h.

Nie tylko początek, lecz cała trasa mierząca niemal 1,5 kilometra jest bardzo ekscytująca. Pragnącym szybować w chmurach Hyperion zapewnia efekty nieważkości, niespodziewane wrażenia grawitacyjne, ale także obrotowe nachylenia toru oraz podwójne zakręty! Stacja atrakcji została zaprojektowana tak, by przypominać opuszczoną stację badawczo-kosmiczną. Wejście do tego Mega Coastera zwiastuje wysoce rozbudowana tematyzacja wizualna.

Energylandia od 5 lat zapewnia wysokiej jakości rozrywkę, którą docenia zarówno mały, jak i duży. Każdemu służy! Najnowocześniejszy Park Rozrywki w Polsce znajduje się w miasteczku Zator, zajmując 30 hektarów przeznaczonych na dostarczanie wrażeń i emocji swoim gościom.

Co roku tysiące spragnionych nowych doświadczeń turystów dociera do tego królestwa radości i beztroski. Energylandia wpisuje się idealnie w nowy ruch turystyki rozrywkowej, wpływając na rozwój regionu i uatrakcyjniając jego ofertę. Przekraczając granicę Energylandii, można się w niej zatracić, zapomnieć o wszystkich troskach i dać się porwać nieograniczonemu szaleństwu.

Zabawa w 4 strefach tematycznych, to nie wszystkie atrakcje, jakie dostarcza Park. Nie brakuje również ciekawych pokazów kaskaderskich, koncertów i eventów specjalnych.

Wybierając się do Energylandii warto pamiętać, że jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek, a także do Water Parku, w którym czekają na nas 3 baseny o łącznej powierzchni 1800 m2 ze zjeżdżalniami dla dzieci oraz część Tropical Fun z 10 zróżnicowanymi pod kątem ekstremum zjeżdżalniami wodnymi. Water Park to największy odkryty park wodny w Polsce.

Aktualnie park realizuje budowę największego na świecie drewnianego roller coastera ZADRA, którego wysokość wyniesie 60 metrów.

Po trasie sięgającej 1300 metrów poruszać się będą dwa pociągi rozpędzające się do prędkości 115 km/h. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w 6 rzędach. Trasa wzbogacona będzie o 3 inwersje.

Producentem tej atrakcji będzie amerykańskie przedsiębiorstwo ROCKY MOUNTAIN CONSTRUCTION, specjalizujące się w projektowaniu i budowaniu drewnianych Roller Coasterów, dostarczając tego typu instalacje do największych parków rozrywki na całym świecie.

Drewniane Roller Coastery to duma wielu parków rozrywki na całym świecie, dlatego w przeciągu najbliższych lat park planuje inwestycję, która wyróżni ich w branży.

Ciekawostka: Pierwsze klasyczne Roller Coastery wykonywane były właśnie z drewna. Konstrukcje drewnianych kolejek wyróżnia nie tylko masywna budowa, ale także air-time, czyli ujemne przeciążenia, które powstają na szczytach wzniesień – powodując wrażenie lekkiego unoszenia się w powietrzu. Pierwszą drewnianą kolejkę zaprojektował Amerykanin Adna Thompson dla wesołego miasteczka Coney Island w Nowym Jorku.

Obecnie najwyższymi drewnianymi Roller Coasterami są T Express Everland, znajdujący się Korei Południowej oraz Wildfire w Szwecji.

Opracował: Maciej Łukomski

Zdjęcia są własnością Energylandii.

 

Jedna odpowiedź do “Energylandia – najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce”

  1. holiparka.eu pisze:

    Na razie tylko Energylandia może zaoferować najlepsze wrażenia na kolejkach górskich. Może jeszcze jest kilka innych w Legendii w Chorzowie, ale te w Zatorze są szybsze i wyższe. Do tego nowe atrakcje na pewno przyciągną nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.