bilety teatr Warszawa

„Pokusa” z Heleną Englert i Piotrem Stramowskim w kinach

„Pokusa”, fot. mat. pras

„Pokusa” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, zdradzający kulisy świata sportu, mediów i show-biznesu. Jest bezpruderyjny, dynamiczny i nowoczesny. Jego siłą nośną są prawdziwy skandal, intryga i seks.

W „Pokusie” zobaczymy popularnych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego. W jedną z głównych ról w filmie wcielił się też Andrea Preti, którego polski widz pamięta z filmu „Dziewczyny z Dubaju”. Na ekranie nie zabraknie także znanych celebrytów i influenserów: Klaudii El Dursi, Ewy Ekwy, Oli Ciupy, czy Damiana „Stiflera” Zduńczyka.

Reżyserią filmu zajęła się bezkompromisowa Maria Sadowska, autorka takich hitów jak „Dziewczyny z Dubaju” czy „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

„Pokusa”, fot. mat. prasowe

Atrakcyjna i ambitna Inez (Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak, jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować na krok znanego piłkarza. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

BESTSELLEROWA POWIEŚĆ, KTÓRĄ NAPISAŁO ŻYCIE

„Pisząc książkę, a potem scenariusz do filmu, czerpałam garściami ze swoich przeżyć i doświadczeń. W naszej opowieści widz znajdzie zakazane uczucia, skandale, emocje, intrygi i tajemnice” – mówi Edyta Folwarska, która jest dziennikarką i autorką bestsellerowych książek.

Fabuła filmu została rozszerzona o sceny erotyczne, których w powieści zabrakło. Historia Inez to opowieść o namiętności, bliskości i pragnieniu, ale i o brutalnym seksie, którego kobieta staje się ofiarą. W filmie znalazły się odważne sceny, które prezentują oba te aspekty seksu.

„Pokusa”, fot. mat. prasowe

„Seks jest integralną częścią tej opowieści – we wszystkich swoich barwach” – mówi producentka wykonawcza, Paulina Nowak. „Ten namiętny filmujemy trochę jak we francuskim kinie. Te sceny zachwycą, absolutnie oczarują widzów. Ale nie boimy się też scen trudnych, scen wykorzystywania seksualnego” – dodaje.

W „Pokusie” zobaczymy sceny, jakich jeszcze w polskim kinie nie było. „Bardzo ważne było dla mnie to, żeby pokazać erotykę z punktu widzenia kobiety. Chciałam dać Inez prawo do eksperymentowania, poszukiwania poza utartymi schematami, tak jak robi to dziś wielu młodych ludzi” – przyznaje Maria Sadowska. „Na pewno jestem bardzo dumna ze sceny trójkąta, a jaki to będzie trójkąt – musicie przyjść zobaczyć do kina”.

Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie, nad Zalewem Zegrzyńskim i na Lazurowym Wybrzeżu.

„To jest niezwykły film, który ma być początkiem rewolucji, także seksualnej. Błyskotliwe dialogi, skandale, zakazany romans, emocje, intrygi i tajemnice” – mówi Edyta Folwarska. „Mogę obiecać, że treść filmu będzie mocna, a sceny prawdziwe i namiętne, takie, które zachęcą do poszukiwania własnej wolności i seksualności. Bohaterowie będą walczyć z różnymi pokusami, czy uda im się im oprzeć? Czy warto postawić wszystko na jedną kartę, tego dowiecie się po obejrzeniu „Pokusy” – stwierdza pisarka.

„Do tego pomysłu przyciągnął mnie na pewno fakt, że tę historię napisało życie i bardzo wyraźny jest w niej wątek społeczny. Tego szukam w kinie, poza zabawą. ‘Pokusa’ dała szansę na to, żeby opowiedzieć o #MeToo na polskim gruncie, co do tej pory na ekranie nie miało miejsca” – przyznaje z kolei Maria Sadowska i dodaje: „- Ten film opowiedziany jest z perspektywy kobiety i oddaje jej punkt widzenia. Nasz punkt widzenia”.

„Opowiadając o „Pokusie”, Edyta przybliżyła nam świat celebrytów i jego niefajne strony, te, o których nie ma mowy na Instagramie i TikToku. Widziała już wiele, zna się na tym świecie i nie musi go koloryzować” – mówi Paulina Nowak.

Premiera filmu „Pokusa” 27 stycznia 2023 r.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.