bilety teatr Warszawa

Bora Bora: Najpiękniejsze miejsce na Ziemi

bora bora

Bora Bora, fot: pixabay.com

Błękitne niebo przez cały rok, palące słońce, intensywnie szmaragdowy ocean, bajeczne widoki. Pobyt na Bora Bora to synonim udanych wakacji i niepowtarzalna możliwość poznania fascynującego miejsca, które kusi swoim pięknem na każdym kroku.

Bora Bora to wyspa na Oceanie Spokojnym, koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek, w Polinezji Francuskiej, na północny zachód od Tahiti. Wyspa została odkryta przez holenderskiego żeglarza Jacoba Roggevena w 1722 roku, później w roku 1769 roki przepływał obok, a w roku 1777 zakotwiczył angielski żeglarz i odkrywca James Cook. Pierwszym europejskim mieszkańcem był rozbitek z wielorybniczego statku James Connor w roku 1792 roku.

Od roku 1851 roku wyspa weszła w skład Polinezji Francuskiej. W czasie II wojny światowej na Bora-Bora znajdowała się amerykańska baza morska i lądowa, z 6 tysiącami żołnierzy. Obecnie wyspa jest ważnym ośrodkiem turystycznym i centrum hodowli czarnych pereł.

ATRAKCJE NA BORA BORA

Co roku wyspę odwiedza ok 250 tysięcy turystów. W większości przyjeżdżają tutaj celebryci, bogaci biznesmeni i gwiazdy Holywood, bo pobyt na Bora Bora nie należy do najtańszych. Stałymi bywalcami tego raju na Ziemi jest m.in. Pierce Brosnan i Nicole Kidman. Tygodniowy pobyt w luksusowej rezydencji z basenem to koszt kilkunastu tysięcy dolarów.

Dla gości, którzy zdecydują się na taki wydatek czeka spełniająca wszystkie zachcianki obsługa hotelu. Jednym z najbardziej wyszukanych pomysłów jest Canoe Breakfast. Gdy nie chcesz rano wychodzić na śniadanie ze swego bungalowu, śniadanie przypłynie do Ciebie. Na przystrojonej kwiatami łodzi serwuje się świeże owoce, ciasta i świeżo wyciskane soki. Na wyspie warto odwiedzić starożytne świątynie tubylców, zwane marae i autentyczne wioski zamieszkane przez Polinezyjczyków.

Zobacz: Malediwy – najpiękniejsze miejsca wyspy

PRZYRODA EGZOTYCZNEJ WYSPY

Miłośnicy wspaniałej przyrody, bajkowych widoków i szumu oceanu nie będą zawiedzeni. Bora Bora zamieszkuje prawie 9000 stałych mieszkańców, jej powierzchnia to około 38 km2. Na wyspie znajdują się dwa szczyty: Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu 727 m n.p.m., a w pobliżu znajdują się dwie mniejsze wyspy koralowe. Wyspa słynie z bujnej przyrody. W powietrzu unosi się zapach kwiatów hibiskusa, gardenii i plumerii.

Długie drogi wiją się pośród bujnych lasów, gajów kokosowych, wysoko nad laguną i wiodą do punktów obserwacyjnych, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Głównymi zajęciami turystów, którzy tutaj przyjeżdżają jest kąpiel w szmaragdowym, ciepłym oceanie i leżenie na miękkim piasku.

Na wyspie nie ma wiele klubów nocnych i barów. Jest to natomiast raj dla wielbicieli zakupów. Bora Bora jest znana na świecie z dużej ilości ekskluzywnych butików. Po zakupach można nurkując, podziwiać rafy koralowe. Innym sposobem oglądania podwodnego świata jest wynajęcie łódki z przezroczystym dnem. Amatorzy sportów wodnych mogą szaleć na skuterze wodnym albo wynająć katamaran i z jego pokładu podziwiać oszałamiające zachody słońca. Jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie jest karmienie małych rekinów i płaszczek.

Zobacz: Seszele – największe atrakcje raju na ziemi

Ten istny raj dla zmysłów, uznawany przez znawców za ósmy cud świata, wyróżnia się spokojem, piękną przyrodą i rajskimi widokami. To tutaj możemy na chwilę oderwać się od codzienności, zapomnieć o problemach i chwytać wyjątkowe chwile, rozkoszując się smakiem kokosowych koktajli i obserwując zieleń tropików.

Maciej Łukomski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.