bilety teatr Warszawa

Co robić w Sopocie? Nasze propozycje

Sopot

Sopot

Sopot to tętniący życiem kurort nad polskim morzem. Niepowtarzalny nastrój, szum morskich fal, malownicze widoki, bujna przyroda i zjawiskowe zachody słońca, sprawiają, że pobyt w tym wyjątkowym mieście, należy do niezapomnianych. Co robić w Sopocie?

POSPACEROWAĆ PO MOLO

Sopockie molo to najdłuższe molo w Europie (500m). Symbol Sopotu. Warto nim pospacerować, aby delektować się wspaniałymi widokami. Koniecznie zobaczcie, znajdującą się przy sopockim molo marine, gdzie zacumowane są luksusowe jachty.

Sopot

Molo w Sopocie

NAKARMIĆ ŁABĘDZIE

Przy sopockim molo, na plaży, można spotkać stado pięknych, białych łabędzi, które nie boją się ludzi i podchodzą do plażowiczów. Z chęcią, pozują również do zdjęć:).

Sopot

Sopockie łabędzie

ODWIEDZIĆ OPERĘ LEŚNĄ

Co robić w Sopocie? Na pewno odwiedzić Operę Leśną. Opera Leśna, położona w sosnowych lasach to miejsce znane ze słynnych sopockich festiwali, które odbywają się tutaj, co roku, w sierpniu od 1961 roku. Kompleks otwarty jest również wtedy, kiedy nie odbywają się tutaj żadne imprezy. Turyści mogą wtedy wejść na widownię, stanąć osobiście na sopockiej scenie i zwiedzić garderoby artystów. W okresie wakacyjnym w Operze Leśnej odbywa się wiele koncertów i spektakli. Warto na jeden z nich przyjść. Ogrom przeżyć gwarantowany.

Co robić w sopocie? Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie

WEJŚĆ NA LATARNIĘ MORSKĄ

W pobliżu sopockiego Monciaka, znajduje się 30 – metrowa latarnia morska. Na jej szczyt prowadzą kręte schody. Warto wejść na górę, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok na molo, Monciak i Zatokę Gdańską.

ZOBACZYĆ WSCHÓD SŁOŃCA

Będąc w Sopocie, koniecznie trzeba wstać wczesnym rankiem, aby podziwiać z sopockiego molo wschód słońca. Wrażenia gwarantowane.

Sopot molo

Sopot

ODWIEDZIĆ „BAR PRZYSTAŃ”

„Bar Przystań” to jedno z najbardziej kultowych miejsc Trójmiasta. W obiekcie, położonym tuż przy sopockiej plaży, można zjeść najlepszą rybę w mieście. Spróbujcie koniecznie, specjalnośći firmy, gęstą od ryb Zupę Rybaka. W menu lokalu, smażone beztłuszczowo ryby, sałatki rybne, różnego rodzaju ryby w oleju i sosach. Tuż obok baru, przystań rybacka z kolorowymi kutrami i sklepy z wędzonymi rybami.

Zobacz: Co warto zobaczyć w Sopocie? Atrakcje miasta

WEJŚĆ NA KLIF ORŁOWSKI

Klif Orłowski to stromy brzeg w okolicach Kępy Redłowskiej, na styku Gdyni i Sopotu. Z jego malowniczego szczytu, porośniętego sosnowymi lasami, rozpościera się niesamowity widok na morze. Warto wejść na górę, aby podziwiać bezkres błękitu.

Sopot klif

Klif Orłowski

POLEŻEĆ NA PLAŻY

Sopot słynie z pięknych piaszczystych plaż na których można zażywać kąpieli słonecznych, wdychać jod i słuchać szumu morza. A co robić w Sopocie, gdy już nie mamy ochoty się opalać. Wybrać się na spacer brzegiem morza. To doskonały sposób relaksu.

PRZEŻYĆ SOPOCKĄ NOC

Sopot to nie tylko molo, morze i Opera Leśna, ale również słynne życie nocne. W okresie letnim, miasto tętni nocnym życiem. Pełno jest wtedy otwartych klubów, dyskotek, winiarni, barów i restauracji, w których można ze znajomymi spędzić niezapomniane chwile. Jeśli, ktoś nie lubi zatłoczonych lokali, może spędzić, przy akompaniamencie odgłosów fal, wieczór i noc na plaży, podziwiając rozświetlone molo.

Sopot nocą

Sopot nocą

Zobacz: Grand Hotel – legendarne miejsce Sopotu

ZOBACZYĆ GRAND HOTEL

Ten pięciogwiazdkowy symbol Sopotu, od lat urzeka niezwykłą atmosferą i elegancją. W tym luksusowym hotelu, nocowali słynni politycy, artyści i pisarze (m.in. Maryla Rodowicz, Greta Garbo, Karell Gott, Sławomir Mrożek oraz zespół Eurythmics). Hotel zachwyca wspaniałym wystrojem wnętrz i secesyjną fasadą.

Co robić w sopocie? Grand Hotel

Grand Hotel, fot. mat. prasowe Sofitel Grand Hotel

ODWIEDZIĆ AQUAPARK W SOPOCIE

Ten jeden z największych aquaparków w Polsce posiada kryty i odkryty basen. Aquapark oferuje liczne atrakcje wodne, kilka zjeżdżalni i basen relaksacyjny. Po pobycie w basenie można skorzystać z licznych saun, siłowni i zabiegów spa.

Zobacz: Gdańsk  – pod opieką Neptuna

POJEŹDZIĆ NA ROWERZE

Co robić w Sopocie, gdy chcemy się trochę poruszać – wskoczyć na rower. Miłośnicy dwóch kółek w Sopocie mają do wyboru kilka tras rowerowych. Wiele z nich prowadzi trasami leśnymi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Warto wskoczyć na rower i w ten sposób zwiedzać miasto i jego okolice.

Sopockie noce

Sopot

ZOBACZYĆ KRZYWY DOMEK

Ulica Bohaterów Monte Casino, czyli tzw. Monciak to główny deptak miasta przy którym znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje. Na Monciaku znajduje się wizytówka Sopotu, czyli Krzywy Domek. Budynek swoim wyglądem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga.

Ewa Krasny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.