bilety teatr Warszawa

„Cygan w Polskim. Życie jest piosenką”. Recenzja

Jacek Cygan, fot. mat. prasowe teatru

Jacek Cygan to autor blisko 2 tysięcy tekstów piosenek, takich jak, m.in. „Dotyk”, „Jestem kobietą”, „Stan pogody” czy „Wypijmy za błędy”. Jego utwory śpiewają Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Hanna Banaszak, Ryszard Rynkowski czy zespół Kombi.

Andrzej Seweryn – dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie zaprosił tekściarza do przygotowania spektaklu na który składają się największe przeboje napisane przez Jacka Cygana.

Przedstawienie „Cygan w Polskim. Życie jest piosenką” wyreżyserował i prowadzi sam Jacek Cygan, który pomiędzy kolejnymi wykonaniami piosenek opowiada historie ich powstania. Autor utworu „Czas nas uczy pogody” nawiązuję również kontakt z publicznością, zadając im pytania związane ze swoją pracą autora tekstów piosenek.

Zobacz: „Wiśniowy sad” w Teatrze Polskim w Warszawie. Recenzja

Podczas tego uroczego wieczoru zawsze uśmiechnięty Jacek Cygan dzieli się także z publicznością historiami jego spotkań z największymi piosenkarzami czy autorami tekstów piosenek.
Prowadzony na luzie i z klasą przez gospodarza wieczór, to także okazja do przypomnienia sobie najpiękniejszych polskich utworów, z muzyką wykonywaną na żywo przez zgromadzony na scenie zespół muzyczny.

„Cygan w Polskim…”, fot. mat. prasowe teatru

W czasie spektaklu nie zabraknie piosenki „Intymnie” Ryszarda Rynkowskiego w niezwykłym wykonaniu Elizy Borowskiej i Szymona Kuśmidra czy przeboju „C’est La Vie – Paryż z pocztówki” z repertuaru Andrzeja Zauchy zaśpiewanej przez Andrzeja Seweryna.

Łzy wzruszenia na widowni wywoła Krzysztof Kwiatkowski i jego interpretacja przeboju Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”.

Zobacz: „Żołnierz królowej Madagaskaru” w Teatrze Polskim

Podczas przedstawienia można również posłuchać m.in. wielkiego przeboju Maryli Rodowicz „Łatwopalni” czy piosenki „Dary losu” Ryszarda Rynkowskiego. W przedstawieniu możemy również usłyszeć Joannę Trzepiecińska, która porywa publiczność interpretacjami znanych przebojów oraz samego Jacka Cygana, który również śpiewa kilka piosenek.

Koniecznie wybierzcie się na bezpretensjonalny i pełen wspaniałych przebojów koncert „Cygan w Polskim. Życie jest piosenką”, z którego wyjdziecie w doskonałych humorach. A po spektaklu Jacek Cygan podpisuje swoje książki, więc jest szansa na zdobycie autografu i wspólne zdjęcie z jednym z najwybitniejszych autorów tekstów piosenek.

Maciej Łukomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.