bilety teatr Warszawa

Las Vegas – miasto zabawy i grzechu. Co warto zobaczyć?

Las Vegas

Las Vegas, Fot: pixabay.com/ CCO Creative Commons

Las Vegas to miasto wymykające się wszystkim stereotypom. To miejsce, gdzie można spędzić pełen wrażeń dzień i upojną noc. Nic więc dziwnego, że co roku to Miasto Grzechu odwiedza 40 milionów turystów, a w każdy weekend miasto odwiedza 350 tysięcy osób. Co roku w 176 kasynach w Las Vegas turyści zostawiają 6 miliardów dolarów.

To także ulubione miasto celebrytów, piosenkarzy i aktorów. To właśnie w Las Vegas ślub brali m.in.: Elvis Presley, Britney Spears, Mike Tyson, Richard Gere, Demi More czy Frank Sinatra. Luksusowe hotele, neony, kasyna, limuzyny, hazard, prostytutki, drogi szampan i zabawa, która nigdy się tutaj nie kończy. To tutaj w jeden wieczór można zostać milionerem albo spłukać się do cna.

Położone w amerykańskim stanie Nevada na dnie doliny otoczonej górami, Las Vegas zostało założone w 1905 roku jako miasto kolejowe. W 1911 roku nabyło prawa miejskie. W 1931 roku zalegalizowano tutaj hazard. To wtedy zaczęły tutaj powstawać kasyna i luksusowe hotele. W latach 40. i 50. miasto stało się mekką mafii, prostytutek i oszustów. Dopiero w latach 70. Las Vegas zaczął się cywilizować stając się kosmopolitycznym miastem, w którym można poczuć radość życia.

LAS VEGAS – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE MIASTA

Główne atrakcje miasta skupiają się przy 7 kilometrowej mieniącej się kolorowymi neonami ulicy Las Vegas Boulevard, zwanym The Strip. Ulica nazywana jest najjaśniejszym miejscem na świecie, bo widać ją z promów kosmicznych. Spacer tym deptakiem miasta jest niezapomnianym przeżyciem. To tutaj działa dziewiętnaście z dwudziestu pięciu największych hoteli na świecie pod względem liczby pokoi.

Najsłynniejszym z nich jest hotel The Mirage otwarty w 1989 roku. Hotel posiada 3044 pokoje, w których znajdują się złote okna. W obiekcie mieści się m.in. delfinarium, akwarium o długości 16 metrów i sztuczny wulkan. W holu hotelowym rosną prawdziwe palmy. Doba w hotelu The Mirage kosztuje 400 dolarów.

Innym niezwykłym hotelem jest 40 piętrowy The Venetian, kuszący klimatami Wenecji. W tym luksusowym obiekcie znajduje się replika dzwonnicy św. Marka z Wenecji. Z kolei na trzecim piętrze hotelu można poczuć się jak w Wenecji i popływać gondolami z gondolierami. W hotelu znajduje się 4000 pokoi i 3000 apartamentów. Kompleks jest drugim co do wielkości hotelem na świecie (z kolei w hotelu MGM Grand Las Vegas znajduje się 6800 pokoi). W The Venetian znajdują się 4 teatry, kaplica weselna, klub nocny z… basenem i jedno z największych kasyn na świecie o powierzchni 11 tysięcy metrów kw.

Las Vegas

Fot: pixabay.com/ CCO Creative Commons

To jednak nie koniec bajecznych hoteli w tym niezwykłym mieście. Można spędzić noc w hotelu Luxor zbudowanym w kształcie szklanej piramidy albo w hotelu Mandalay Bay, w którym znajduję się tropikalna plaża, trzy baseny (w tym jeden, gdzie można się kąpać nago), akwarium morskie, 24 restauracje i sala koncertowa mogąca pomieścić 1800 widzów.

CO WARTO ZOBACZYĆ W LAS VEGAS?

Niezwykłym hotelem jest również Caesars Palace, w którego lobby stoją olbrzymie rzymskie posągi. To we wnętrzach tego hotelu powstawały zdjęcia do takich filmów, jak: „Showgirls”, „Rocky III” czy „Kac Vegas”.

Trudno przejść obojętnie obok hotelu Excalibur, którego budowla przypomina Zamek Disneya czy hotelu New York. W skład tego drugiego kompleksu wchodzą kopie kilku znanych nowojorskich budynków: Statuy Wolności, wieżowców Chryslera i Empire State Building. W Las Vegas jest również o połowę mniejsza kopia Wieży Eiffla i replika posągu Sfinksa z Egiptu. Jeśli chcemy zamieszkać w najwyższym hotelu świata to musimy zameldować się w hotelu Vegas Stratosphere, którego pokoje położone są na wysokości 300 metrów.

Las Vegas

Fot: pixabay.com/ CCO Creative Commons

Las Vegas znane jest nie tylko z luksusowych hoteli, ale przede wszystkim z ogromnej ilości kasyn, gdzie w jednej chwili można zostać królem życia albo stać się żebrakiem. Kasyna w Las Vegas nie mają okien ani zegarów na ścianach. Do lokalu mogą wejść tylko Ci, którzy skończyli 21 lat. Podczas gry można liczyć na darmowe drinki. Najpopularniejszymi grami w Mieście Grzechu są jednoręki bandyta i ruletka. Najsłynniejsze kasyna znajdują się m.in. w hotelach The Mirage, Bellagio, Luxor , The Venetian i w hotelu MGM Grand, w którym na specjalnym wybiegu spacerują lwy… Z kolei najstarszym kasynem jest jest La Bayou, które zostało otwarte w 1920 roku. Co warto zobaczyć jeszcze w Las Vegas?

Zobacz: Seszele – największe atrakcje raju na ziemi

W światowej stolicy rozrywki znajduje się również największy na Ziemi mechaniczny neon, który góruję nad Fremont Street. Gigantyczny 12 metrowy neon Vegas Vic przedstawiający kowboja został ustawiony w 1951 roku przed wejściem do nieistniejącego już Pioneer Club. Co ciekawe, ktoś policzył, że podobno w Mieście Grzechu jest 15 tysięcy neonów.

Zbudowane z rozmachem Las Vegas potrafi zaskakiwać na każdym kroku. Jeśli zależy nam na czasie możemy wziąć ślub nie wychodząc z samochodu. Wystarczy odwiedzić kaplicę Drive Thru. Para podjeżdża do okienka i po niezbędnych formalnościach jesteśmy już po ślubie.

Las Vegas

Fot: pixabay.com/ CCO Creative Commons

ZWIEDZANIE LAS VEGAS

W dzień warto odwiedzić muzea. Jednym z najciekawszych muzeów jest MOB – Muzeum Zorganizowanej Przestępczości i Egzekwowania Prawa, albo Muzeum Samochodów, gdzie możemy podziwiać pojazdy, które zagrały w takich kinowych przebojach, jak: ” Powrót Batmana”, „Szybcy i wściekli” czy „Robocop”. Ciekawym miejscami są również Muzeum Neonów, Muzeum Dziedzictwa Erotycznego i Muzeum Historii Naturalnej.

Zobacz: Nowy York: Miasto, które nigdy nie zasypia

Nową atrakcją Miasta Grzechu jest Diabelskie Koło Feris wyposażone w 28 wagonów. Z jego szczytu, z wysokości 170 metrów rozpościera się niezwykła panorama miasta. Miłośnicy ekstremalnych doznań mogą również wziąć ślub na szczycie karuzeli.

„What happens in Vegas, stays in Vegas” – „Co się zdarzyło w Las Vegas, zostaje w Las Vegas” to słynne powiedzenie znane jest wszystkim tym, którzy odwiedzili Światową Stolicę Rozrywki. Rozświetlone milionami neonów i świateł miasto zachwyca wspaniałymi luksusowymi hotelami i kasynami, niezwykłymi rozrywkami i pełną rozmachu architekturą. Miasto, które działa na wszystkie zmysły.

Tylko tutaj w ciągu jednej doby można wygrać i stracić miliony, skoczyć na bungee z 300 metrowej wieży, pobawić się na placu zabaw dla dorosłych i … wykopać dół koparką, posłuchać koncertu Celine Dion, wziąć ślub i również szybko się rozwieść, a wieczór spędzić w luksusowych nocnych klubach, gdzie serwuję się wymyślne drinki i grają najlepsi Dj-e. Poczuć się choć na chwile jak król życia. I przeżyć podróż życia.

Maciej Łukomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.