Miami – największe atrakcje, ciekawe miejsca

Miami plaża

Miami, Fot: pixabay.com/ CCO Creative commons

Miami to wyjątkowe miejsce. Pamiętacie serial „Policjanci z Miami”, który królował w latach 90 – tych na ekranach telewizorów? Jego akcja rozgrywała się w Miami na Florydzie. Miasto zachwyca pięknymi plażami, bogatym życiem nocnym i szczyci się tytułem rejsowej stolicy świata. Co jeszcze warto zobaczyć w mieście?

Miami to miasto na wschodnim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w południowo wschodniej Florydzie, tworzy efektowne tło dla wielu filmów. To tutaj powstały takie filmowe hity, jak: „Ace Ventura”, „Człowiek z blizną” czy „Goldfinger”. Miasto, którego nazwa wywodzi się od słowa „mayami” od dialektu Indian Tequesta. W 2008 roku zostało uznane za najczystsze miasto świata.

Zobacz: Las Vegas: W stolicy hazardu i grzechu

Miami szczyci się też tytułem rejsowej stolicy świata. Port w tym mieście co roku przyjmuje największą liczbę liniowców wycieczkowych. Co siódmy statek na świecie rozpoczyna swój rejs właśnie tutaj. W 2015 roku port „obsłużył” 4.5 miliona turystów. Warto pospacerować portowym nabrzeżem, aby móc podziwiać zacumowane kilkupiętrowe, luksusowe hotele – statki i jachty mieszkańców miasta.

MIAMI – CIEKAWE MIEJSCA

Niezwykle ważnym miejscem w Miami jest Litlle Havana, zamieszkana przez kubańskich emigrantów, którzy po dojściu do władzy Fidela Castro na Kubie, masowo uciekali z kraju, i część z nich znalazła tutaj schronienie. Sercem dzielnicy jest ulica Calle Ocho, przy której znajduje się niezliczona ilość klubów i dyskotek. To tutaj można spróbować kubańskich potraw i kupić prawdziwe kubańskie cygara. Warto odwiedzić biznesową dzielnice Downtown, gdzie znajdują się liczne wieżowce, które po zmroku są wspaniale oświetlone.

Fot: pixabay.com/ CCO Creative commons

W biznesowej dzielnicy miasta znajduje się też wiele muzeów m.in. Muzeum Żydowskie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz słynna arena sportowa American Airlines Arena, w której na co dzień korzystają występujący w NBA koszykarze Miami Heat. Koniecznie trzeba wybrać się do Key Biscayne – najbogatszej dzielnicy miasta, gdzie swoje rezydencje mają gwiazdy, a przed domami stoją luksusowe auta. Obowiązkowym punktem pobytu w mieście jest wizyta we wspaniałej willi Jamesa Deeringa, w której przed laty mieszkał magnat. Dziś mieści się tutaj muzeum. Wnętrza rezydencji zachwycają przepychem i drogimi meblami.

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE MIAMI – PLAŻE I ŻYCIE NOCNE

Magnesem, który przyciąga w te strony, przez cały rok, miliony turystów i amerykańskich celebrytów jest słońce i szerokie, piaszczyste plaże. W najsłynniejszej dzielnicy miasta Miami Beach – pełnej małych hotelików w stylu Art deco skupia się życie miasta. To tutaj znajduje się jedna z najsłynniejszych plaż świata – South Beach. Przez cały rok można się tutaj rozkoszować słońcem, pływać z delfinami, zasiąść za sterami motorówki, pływać na desce lub nurkować.

Zobacz: Najbardziej imprezowe miejsca na świecie

Po całodziennym opalaniu rzesze turystów ruszają na deptak Ocean Drive, przy którym znajdują się liczne bary i nocne kluby. Zabawa w nich, w kosmopolitycznym towarzystwie, i przy wymyślnych drinkach trwa do białego rana. Całonocne imprezy odbywają się również na plaży.

Życie nocne w Miami to legenda tego miasta. Najsłynniejszymi klubami w mieście jest Amnesia, Space, Liv i Mynt. Mężczyźni z pewnością odwiedzą jeden z erotycznych lokali, gdzie przy muzyce latino i techno tańczą na rurze długonogie piękności.

Miami to miasto, które nigdy nie zasypia. Tutaj zabawa trwa całą dobę. Obowiązuje uśmiech, wakacyjny luz i muzyka do białego rana. To tutaj odbywają się liczne koncerty i festiwale muzyczne m.in. Ultra Music Festiwal I Winter Music Conference, czyli największa impreza taneczna na świecie.

Maciej Łukomski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.