bilety teatr Warszawa

Monika Ambroziak: Jak dziś wygląda życie Andżeli z filmu „Chłopaki nie płaczą”?

Monika Ambroziak

Film „Chłopaki nie płaczą” w reżyserii Olafa Lubaszenko miał swoją premierę w 2000 roku. Ta polska komedia kryminalna z udziałem m.in. Mirosława Zbrojewicza, Anny Muchy i Cezarego Pazury, szybko stała się filmem kultowym.

W filmie pojawiła się również Monika Ambroziak. Aktorka zagrała tam rolę prostytutki Andżeli o ksywie „Cycofon”, która w jednej ze scen wręcza głównemu bohaterowi filmu o ksywie „Grucha”, sweter. Widzowie pokochali film „Chłopaki nie płaczą” i Monikę za pełną humoru rolę i świetną grę aktorską.

Niewielu pewnie zdawało sobie sprawę, że Monika doskonale znana była już wtedy przez widzów warszawskich teatrów.

Monika Ambroziak

Monika Ambroziak w filmie „Chłopaki nie płaczą”

Monika Ambroziak po skończeniu technikum optycznego, w 1990 roku przeczytała w gazecie ogłoszenie o castingu do pierwszego polskiego musicalu. Zgłosiła się i dostała jedną z głównych ról w musicalu „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza.

Zobacz: „Metro” –  musical, który został stworzony z marzeń

Spektakl szybko zyskał status kultowego, a artyści występujący w przedstawieniu stali się ulubieńcami publiczności. W 1992 roku artystka przeżyła swoją przygodę życia. „Metro” z udziałem m.in. Moniki, przez kilka tygodni wystawiane było na Broadwayu. Do dzisiaj aktorka wspomina występy w Ameryce z rozrzewnieniem.

Monika Ambroziak przez blisko 25 lat związana była z musicalem „Metro” i warszawskim teatrem Studio Buffo, prowadzonym przez Janusza Stokłosę i Janusza Józefowicza. Artystka była gwiazdą tej sceny, uwielbiana przez widzów Buffo za osobowość sceniczną i wspaniałe interpretacje znanych przebojów (m.in. „Felicita”, „Małgośka”, „I will survive”).

Monika jednocześnie współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Urszulą, Edytą Bartosiewicz, Mafią i Nazarem. Aktorka wystąpiła w teledyskach Kasi Kowalskiej „Coś optymistycznego” i Kayah „Prócz ciebie nic”. Pojawiła się również na festiwalu w Opolu, gdzie zaśpiewała piosenkę Danuty Rinn „Gdzie Ci mężczyźni ?”

Zobacz: Benny Hill – tragiczna historia znanego komika

Po sukcesie filmu „Chłopaki nie płaczą”, Monika pojawiła się w kolejnych produkcjach filmowych, m.in. „Sztos”, „To, ja złodziej”, „Jak to się robi z dziewczynami” i serialach „Plebania”, „Klan”, „M jak Miłość”.

Swoją miłość życia aktorka znalazła w teatrze Studio Buffo. W 2003 roku na casting do teatru, do głównej roli w musicalu „Romeo i Julia”, przyszedł osiemnastoletni wówczas Krzysztof Rymszewicz. Młody chłopak został przyjęty i zaczął występować na deskach teatru Studio Buffo, gdzie poznał Monikę. Owocem tego związku jest nastoletnia ich dziś córka Zosia.

metro

Od lewej: Monika Ambroziak, Wojciech Dmochowski, Joanna Jagła w spektaklu „Metro”. Fot. W. Glinka

W 2015 roku Monika Ambroziak i Krzysztof Rymszewicz podjęli decyzję o odejściu z Teatru Studio Buffo i wyjechaniu do Szwecji.

W ostatnich latach Monikę widzowie mogli podziwiać w filmie „Kobiety mafii 2” Patryka Vegi, „Pętla” i „Futro z misia”. Aktorka była również jurorką w programie „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

Zobacz: „Dirty Dancing” –  nieznane fakty o filmie

W styczniu 2021 roku minęło 30 lat od premiery musicalu „Metro”. Z tej okazji zagrano specjalny spektakl z udziałem dawnej obsady „Metra”. W spektaklu pojawiła się również uwielbiana przez fanów musicalu, Monika.

To był po latach jej powrót na deski teatru, bo jak mówi w wywiadach, jej wielką miłością, oprócz rodziny jest teatr i śpiewanie. Artystka obiecuje, że jeszcze nie raz nas zaskoczy swoim nowymi rolami.

Maciej Łukomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.