bilety teatr Warszawa

Musical „Once” w Teatrze Muzycznym Roma: Zachwyt !

plakat once

Fot. materiałyTMR

Kiedy na dużej scenie Teatru Muzycznego Roma odbywał się kolejny pokaz musicalu „Piloci”, na Novej Scenie trwała właśnie premiera musicalu „Once” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Polskiej publiczności „Once” znany jest głównie dzięki filmowi Johna Carneya z 2007 roku. Wersja sceniczna musicalu powstała w Ameryce w 2011 roku. Spektakl odniósł olbrzymi sukces. Pokazywany był m.in. na Broadwayu i londyńskim West Endzie.”Once” otrzymał również wiele prestiżowych nagród teatralnych Tony, a napisana do filmu piosenka „Falling Slowly” otrzymała w 2008 roku Oscara.

Musical „Once” to wzruszająca historia o sile miłości, marzeniach i młodości. „Żeby żyć, trzeba kochać” – mówi główny bohater. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, choć to uczucie nie zawsze jest łatwe, o czym przekonuję się para głównych bohaterów – Irlandczyk z gitarą (Adam Krylik/ Mariusz Totoszko) i Imigrantka z Czech (Marta Wągrocka/ Monika Rygasiewicz), którzy nie potrafią zamknąć za sobą przeszłości.

Zobacz: 10 najważniejszych musicali Teatru Muzycznego Roma

Wojciech Kępczyński miał trudne zadanie, bo musiał znaleźć nie tylko świetnie śpiewających i tańczących aktorów do głównych ról, ale także członków orkiestry, którzy nie tylko umieją zagrać na instrumentach, ale potrafią także zatańczyć w rytm irlandzkich rytmów, zaśpiewać i wystąpić w epizodycznych rolach jako aktorzy. Z castingów do przedstawienia wyłoniono ośmioro członków orkiestry, którzy przez dwie godziny swoim talentem oczarowują publiczność zgromadzoną na widowni.

Na kameralnej scenie Teatru Muzycznego Roma nie ma rozbudowanej scenografii, oszałamiających kostiumów, deszczu, spadającego żyrandola i lądowania helikoptera, efektów specjalnych do jakich przyzwyczajeni są widzowie Romy. Jest za to na wyciągnięcie ręki para głównych bohaterów i ich niezwykła historia miłości oraz piękne piosenki w polskim tłumaczeniu Michała Wojnarowskiego zaśpiewane przez artystów z głębi serca tak, że trudno się nie wzruszyć.

Zobacz: Na co iść do teatru w Warszawie? Nasze propozycje

Zachwyca pełna uroku aktorka Teatru Narodowego Marta Masza Wągrocka w roli Dziewczyny, która gra i śpiewa z takim wdziękiem, że trudno oderwać od niej wzrok. W roli Faceta partneruję jej Adam Krylik, piosenkarz, kompozytor, który od lat współpracuję z Wojciechem Kępczyńskim. Brał udział w większości musicali wystawianych w ostatnich latach na scenie Romy. Artysta ubrany w dżinsy, kraciastą koszulę, grając na gitarze śpiewa swoim mocnym głosem piosenki o miłości, tak, że można słuchać go bez końca. Hipnotyzuję publiczność swoim talentem wokalnym i osobowością od pierwszych minut spektaklu. Adam Krylik to bez wątpienia gwiazda tego wspaniałego przedstawienia. Liczę, że zostanie nagrana płyta z tego przedstawienia, aby można było nasycić się w zaciszu domowym tymi niezwykłymi dźwiękami.

Musical „Once” w Teatrze Muzycznym Roma to zniewalający swoją urodą spektakl, który powinni zobaczyć wszyscy, którzy kochali, kochają lub będą kochać. To dwie godziny emocji, wzruszeń, łez, pięknej muzyki, tańca, wspaniałych głosów i zawodowstwa na najwyższym poziomie. Zachwyt!

Maciej Łukomski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.