Musical „Waitress” kolejna premierą Teatru Muzycznego Roma

W kwietniu w Teatrze Muzycznym Roma, premiera kolejnego broadwayowskiego musicalu.

„Waitress” to musical po raz pierwszy pokazany na nowojorskim Broadwayu w 2016 roku. Muzykę i teksty piosenek napisała Sara Bareilles, a libretto Jessie Nelson (na podstawie filmu wg scenariusza i w reżyserii Adrienne Shelly).

Jest to historia kobiety, która próbuje wyrwać się z nieudanego małżeństwa, odzyskać wolność i możliwość samodzielnego decydowania o własnym losie. Ta musicalowa opowieść –wzruszająca i poruszająca, a zarazem pełna humoru i dowcipu –spotkała się z wielkim uznaniem publiczności i krytyków. Polska premiera odbędzie się w Teatrze Muzycznym Roma 17 kwietnia.

Zobacz: Dyrektor Teatru Muzycznego Roma Wojciech Kępczyński: Teatr to moja pasja

Spektakl wyreżyseruje dyrektor teatru Wojciech Kępczyński – reżyser takich musicalowych hitów Romy, jak: „Koty”, „Grease” czy „Mamma Mia!”. Choreografie przygotuje Agnieszka Brańska, a scenografię do spektaklu przygotuje Mariusz Napierała. Obsada spektaklu na razie trzymana jest w tajemnicy.

Po zejściu z afisza musicalu „Waitress”, Teatr Muzyczny Roma planuje wystawić musical „We Will Rock You”, z piosenkami zespołu Queen.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.