bilety teatr Warszawa

Na co do teatru w Warszawie w 2023 roku?

Kruk z tower

„Kruk z Tower”, fot. K.Bieliński

Na co wybrać się do teatru w Warszawie w 2023 roku? Wybraliśmy osiem najlepszych spektakli w stołecznych teatrach, które koniecznie musicie zobaczyć?

„TO WIEM NA PEWNO”

Sztuka Andrew Bovell „To wiem na pewno” opowiada o rodzinie, która prowadzi zwykłe życie. Jak to zwykle bywa w rodzinach, największych „atrakcji” rodzicom dostarczają dorosłe już dzieci… Spektakl w Teatrze Ateneum to momentami zabawny, ale i też wzruszający spektakl z wybitnymi kreacjami Agaty Kuleszy, Przemysława Bluszcza i czwórki uzdolnionych aktorsko absolwentów warszawskiej szkoły teatralnej. Przygotujcie chusteczki, bo z pewnością na spektaklu będziecie płakać, a po wyjściu z teatru długo o tym przedstawieniu nie zapomnicie.

„To wiem na pewno”, fot. K. Bieliński

„A PLANETY SZALEJĄ…(MŁODZI W HOŁDZIE KORZE)”

W warszawskim Teatrze Współczesnym możemy oglądać spektakl na który składają się największe przeboje Maanamu i Kory przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino. Podczas wieczoru możemy usłyszeć w nowych interpretacjach, takie hity legendarnej grupy, jak: „Szare miraże”, „Krakowski spleen” czy „Luciolla”.

a planety szaleją

„A planety szaleją…”, fot. mat .prasowe teatru

„POGO”

„Pogo” to teatralna adaptacja bestsellerowej adaptacji książki Jakuba Sieczko, który przez sześć lat pracował jako ratownik medyczny w warszawskim pogotowiu ratunkowym. Monodram Marcina Hycnara w Teatrze Polonia to emocjonalny rollecoaster, przejmująca opowieść o wielogodzinnych dyżurach w pogotowiu ratunkowym. Stykanie się z ludzkim cierpieniem, śmiercią dzieci, urwanymi głowami, zmiażdżonymi klatkami piersiowymi, samotnością, wypaleniem zawodowym i niewydolnością polskiej opieki zdrowotnej to codzienność ratowników medycznych.

Marcin Hycnar w spektaklu „Pogo”, fot. K. Kural – Sadowska

„100 LAT POLSKIEJ PIOSENKI”

Na co do teatru w Warszawie? Na pewno na „100 lat polskiej piosenki” w Teatrze Studio Buffo. To muzyczna podróż w przeszłość. Podczas spektaklu usłyszymy największe szlagiery lat 20. i 30. okresu międzywojennego (m.in.”Sexapeal”, „Ta mała piła dziś”) oraz kultowe piosenki od lat 50. do lat 90. (m.in.: „Mały Książe”,”Kasztany”, „Małgośka”, „Beata z Albatrosa” czy „Dziwny jest ten świat”), w brawurowej inscenizacji i aranżacji w wykonaniu artystów teatru Studio Buffo. Na scenie wystąpią m.in. Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Artur Chamski. Atrakcją spektaklu są kroniki filmowe z okresu PRL- u.

„100 lat polskiej piosenki”, fot. W. Pepliński

„KRUK Z TOWER”

„Kruk z Tower” to poruszający spektakl o miłości matki do syna, samotności i szukaniu miejsca w swoim życiu. Nastoletni Kostia zakłada konto na portalu randkowym i nawiązuję kontakt z dziewczyną, nie wiedząc, że tak naprawdę rozmawia ze swoją mamą. W pewnym momencie zakochuje się w wirtualnej dziewczynie… W spektaklu występują Katarzyna Herman i Konrad Szymański.

kruk z tower

„Kruk z Tower”, fot. K. Bieliński

„POMOC DOMOWA”

„Pomoc domowa” to rewelacyjna farsa w Och – Teatrze, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jeden dom, mąż, żona, kochanek i kochanka oraz wiecznie pijana pomoc domowa, która próbuje ukryć zdrady małżeńskie. W roli pomocy domowej Krystyna Janda. Dobra zabawa gwarantowana.

„Pomoc domowa”, fot. K. Chmura Cegiełkowska

„ŚNIEG”

W Teatrze Narodowym przygotowano inscenizację młodopolskiego dramatu Stanisława Przybyszewskiego. Przyjazd Ewy, dawnej miłości Tadeusza, burzy spokój jego małżeństwa z Bronką… Kipiący emocjami spektakl w reżyserii Anny Gryszkówny, ze znakomitymi rolami Dominiki Kluźniak, Patrycji Soliman i Henryka Simona.

Zobacz: Przeboje warszawskich teatrów

„WSTYD”

„Wstyd” Marka Modzelewskiego to znakomita sztuka, której bohaterami są dwa małżeństwa, przedstawiciele dwóch różnych środowisk, o różnej pozycji społecznej. Ich dzieci za chwilę mają stanąć na ślubnym kobiercu. Pan Młody ucieka jednak sprzed ołtarza. Dochodzi do burzliwej rozmowy rodziców. Kolejne minuty awantury i wzajemnych pretensji doprowadzą do odkrycia prawdziwych powodów ucieczki Łukasza sprzed ołtarza i skrywanych tajemnic obu par. Spektakl w Teatrze Współczesnym to znakomite role Izy Kuny, Jacka Braciaka, Agnieszki Suchory i Mariusza Jakusa.

Wstyd

„Wstyd”, fot. M. Hueckel

„WE WILL ROCK YOU”

Kolejna produkcja musicalowa w Teatrze Muzycznym Roma. Niezwykłe efekty specjalne i pirotechniczne, wizualizacje, świetne głosy zespołu aktorskiego oraz dwadzieścia cztery legendarne przeboje zespołu Queen w polskim tłumaczeniu. Podczas spektaklu można usłyszeć takie hity zespołu, jak „We Are the Champion”, „Radio Ga Ga”, „I Want It All”,  „We Will Rock You” czy „Bohemian Rhapsody”.

„We Will Rock You”, fot. K. Mańk

Tekst: Piotr Wersowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.