bilety teatr Warszawa

Teatr Wielki – Opera Narodowa ogłosił plany na nowy sezon teatralny

teatr wielki

Teatr Wielki

Teatr Wielki – Opera Narodowa ogłosił plany na nowy sezon teatralny 2021/2022. W nadchodzącym sezonie na publiczność Opery czeka sześć premier i wiele wydarzeń specjalnych.

Pierwszą premierą nowego sezonu będzie jedyna w twórczości Beethovena opera –„Fidelio”. Reżyserem spektaklu jest dyrektor artystyczny duńskiej opery – John Fulljames. W rolach głównych zobaczymy Ann Petersen i Torsten Kerl. Premiera spektaklu 24.10.2021 r.

W połowie listopada premiera wieczoru baletowego w dwóch częściach: „Exodus”/ „Bieguni- Harnasie” w choreografii Anny Hop i Izadory Weiss. W spektaklu wykorzystana będzie muzyka Wojciecha Kilara i Karola Szymanowskiego.

3 grudnia premiera „Cyganerii” Pucinniego w inscenizacji jednej z najciekawszych polskich reżyserek – Barbary Wysockiej. Scenografię do spektaklu zaprojektuje Barbara Hanicka. Tym razem reżyserka w swym spektaklu stworzy klimatyczny obraz społeczności młodych artystów w pejzażu Nowego Yorku lat 70., nawiązujący swoją stylistyką do wczesnych filmów Jima Jarmuscha.

W marcu 2022 roku zobaczymy koncertową wersję opery „Barbara Radziwiłówna” Henryka Jareckiego z 1893 roku. Spektakl przygotuje chór i orkiestra TW-ON pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej.

„Madame Butterfly”, fot. Teatr Wielki

Kolejną premierą teatru będzie „Borys Godunow” Modesta Musorgskiego. Po ten operowy dramat psychologiczny sięga ponownie Mariusz Treliński, który po raz pierwszy „Borysa Godunowa” zrealizował w 2008 roku w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, a rok później w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Scenografię do spektaklu stworzy Boris Kudlicka. W partię tytułową wcieli się Evgeny Nikitin. Premiera 2.04. 2022 r.

Zobacz:Spektakle Teatru Wielkiego, które trzeba zobaczyć

Trzy tygodnie później na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej baletowa adaptacja powieści grozy Brama Strokera „Dracula” z 1897 roku. W spektaklu w choreografii Krzysztofa Pastora usłyszymy muzykę Wojciecha Kilara. Spektakl powstał na zamówienie West Australian Ballet i miał swoją światową prapremierę we wrześniu 2018 roku w Perth.

W nowym sezonie odbędzie się również, m.in. koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, koncerty Laureatów Konkursu Chopinowskiego oraz cykl koncertów symfonicznych, które powstały z inicjatywy dyrektora muzycznego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Patricka Fournilliera.

W sezonie 2021/2022 w repertuarze teatru znajdą się m.in.: balety: „Burza”, „Dziadek do Orzechów i Król Myszy”, „Korsarz” oraz opery, m.in.: „Carmen”, „Rigoletto”, „Straszny Dwór”, „Tosca” i „Czarodziejski flet”.

W repertuarze nie zabraknie również lubianych przez publiczność oper w inscenizacji Mariusza Trelińskiego  -„Traviata”, „Oniegin” i „Madame Butterfly”.

Więcej:

http://www.teatrwielki.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.