10 spektakli w warszawskich teatrach, które musisz zobaczyć w 2022 roku

„Umrzeć ze śmiechu”, fot. mat. prasowe teatru

Warszawskie teatry oferują wiele znakomitych spektakli, które was rozśmieszą, będą bawić i skłonią do przemyśleń. Wybraliśmy 10 przedstawień w stołecznych teatrach, które koniecznie musicie zobaczyć w 2022 roku.

„A PLANETY SZALEJĄ…(MŁODZI W HOŁDZIE KORZE) W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

„A planety szaleją…” to spektakl na który składają się największe przeboje Maanamu, m.in.”Oddech szczura”, „Luciolla”, „Szare miraże”. Piosenki śpiewają absolwenci wydziału aktorskiego warszawskiej szkoły teatralnej, i to tak, że szczęka z wrażenia opada. Przeboje Maanamu, w nowych aranżacjach, śpiewane są przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino. Łzy wzruszenia na spektaklu gwarantowane.

a planety szaleją

„A planety szaleją…”, fot. mat. prasowe teatru

„METRO” W TEATRZE STUDIO BUFFO

Musical „Metro” to legendarny spektakl w reżyserii Janusza Józefowicza, od trzech dekad wciąż obecny na scenie. To w tym musicalu przed laty debiutowali Edyta Górniak, Doda, Robert Janowski czy Michał Milowicz. Do tej pory zagrano 2.5 tysiąca przedstawień. Wspaniała muzyka, efekty laserowe i ponadczasowe teksty piosenek o miłości, przyjaźni i marzeniach oraz dynamiczna choreografia to atuty tego spektaklu.

metro

Musical „Metro”, fot. W. Pepliński

Zobacz: „A planety szaleją (Młodzi w hołdzie Korze)” w Teatrze Współczesnym. Recenzja

„TO WIEM NA PEWNO” W TEATRZE ATENEUM

„To wiem na pewno” to psychologiczny dramat, którego bohaterami jest małżeństwo w średnim wieku oraz ich czwórka dzieci, która sprawia rodzicom nie lada kłopoty. Przeżyjecie dużo śmiechu i jeszcze więcej łez. Koncert gry aktorskiej, zwłaszcza przejmującej Agaty Kuleszy, Przemysława Bluszcza i czwórki młodych aktorów. Teatr przez duże T.

„To wiem na pewno”, fot. K. Bieliński

„POMOC DOMOWA” W OCH – TEATRZE

„Pomoc domowa” to jedna z najzabawniejszych fars. Jedna noc, jeden dom, mąż i jego kochanka, żona i jej kochanek oraz pijana pomoc domowa (Krystyna Janda), która próbuje nie dopuścić do katastrofy małżeńskiej. Znakomite dialogi, zawrotne tempo i wspaniała gra aktorska. Koniecznie zobaczcie.

„Pomoc domowa”, fot. K. Chmura Cegiełkowska

„SZALONE NOŻYCZKI”

„Szalone nożyczki” to teatralny hit Teatru Kwadrat. Spektakl zagrano ponad tysiąc razy. W salonie fryzjerskim dochodzi do morderstwa. Na miejscu zjawia się policja, która prowadzi śledztwo. O pomoc w w wykryciu mordercy, policja prosi publiczność, która musi wskazać mordercę. Do akcji wkracza również właściciel salonu Tonio Wzięty, który kocha się w policjantach…W obsadzie przedstawienia, m.in. Lucyna Malec, Ewa Wencel i Grzegorz Wons

„Szalone nożyczki”, Fot. mat. prasowe

„MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW” W TEATRZE NARODOWYM

Spektakl na podstawie wybitnego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, którego bohaterkami są zakonnice opętane przez diabła. Na pomoc do klasztoru przybywa przystojny egzorcysta ksiądz Suryn… Przedstawienie w Teatrze Narodowym, rozgrywa się w surowej przestrzeni, co potęguję jeszcze bardziej atmosferę grozy. W roli przeoryszy Małgorzata Kożuchowska, która tworzy w tym spektaklu znakomitą rolę.

„Matka Joanna od Aniołów”, fot. Magda Hueckel, mat. teatru

„KRUK Z TOWER”  W TEATRZE DRAMATYCZNYM

„Kruk z Tower” Andrieja Iwanowna to opowieść o trudnej miłości syna do matki. Zrozpaczona matka postanawia dowiedzieć się czegoś więcej na temat syna i zakłada fałszywe konto na Facebooku. Podszywając się pod piękną dziewczynę nawiązuję wirtualną relację z synem. Po pewnym czasie syn zakochuje się w „wirtualnej dziewczynie”… Wspaniałe role Katarzyny Herman i Konrada Szymańskiego.

Kruk z tower

„Kruk z Tower”, fot. K. Bieliński

Zobacz: „Kruk z Tower” w Teatrze Dramatycznym. Recenzja

„WSTYD” W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

Bohaterami „Wstydu” Marka Modzelewskiego są rodzice pary młodej. Na chwilę przed ślubem, syn pary bogatych biznesmenów uciekł spod ołtarza, zostawiając pochodzącą ze wsi dziewczynę. Rodzice państwa młodych spotykają się w sali weselnej, aby porozmawiać o zaistniałym wydarzeniu. Co wyniknie z rozmowy i zderzenia dwóch tak różnych światów? Świetne role Izy Kuny, Jacka Braciaka, Agnieszki Suchory i Mariusza Jakusa. Gorzki spektakl o Polsce i polakach.

Wstyd spektakl

„Wstyd”, fot. M. Hueckel

„SHIRLEY VALENTINE” W TEATRZE POLONIA

Krystyna Janda w roli kury domowej, która ma dość gotowania mężowi obiadów i postanawia wyjechać z przyjaciółką do Grecji. Czy wróci do swojego dawnego życia? Legendarny monodram Krystyny Jandy został zagrany już blisko 1000 razy. Po obejrzeniu tego spektaklu kobiety odmieniały swoje życie, a na temat spektaklu studentki pisały prace dyplomowe. Na przedstawienie koniecznie zabierzcie też swoich mężów i chłopaków.

shirley valentine

„Shirley Valentine”, fot. A. Kłosiński

„RODZINA ADDAMSÓW” W TEATRZE SYRENA

Ekscentryczna Rodzina Addamsów ceni wszystko, co ma posmak grozy. W ich domu kwiatki karmi się zdechłymi myszami, a syn uwielbia elektrowstrząsy. Pewnego dnia ich córka przyprowadza na kolację do domu swojego chłopaka, który pochodzi z „normalnej” rodziny… Musical w Syrenie to świetne role całego zespołu, monumentalna scenografia i wisielczy humor.

rodzina

„Rodzina Addamsów”, Fot: mat. prasowe teatru

 

Zobacz: Najlepsze komedie i farsy w polskim teatrze, które musisz zobaczyć

„WIECZÓR LATYNOSKI” W TEATRZE STUDIO BUFFO

Podczas spektaklu Janusz Józefowicz, Natasza Urbańska i artyści Teatru Studio Buffo zaprezentują największe przeboje latynoskie. Podczas przedstawienia można usłyszeć takie piosenki jak: „Conga” Glorii Estefan, „Copa de la Vida” R. Martina, „Bamboleo” Gipsy King czy „Macarena”. Atrakcją wieczoru jest zespół taneczny – zjawiskowo piękne tancerki samby brazylijskiej z Meksyku i Kongo, ubrane w skąpe stroje, przyozdobione piórami oraz umięśnieni tancerze z Brazylii.

Wieczór latynoski

„Wieczór latynoski”, fot. mat teatru

„UMRZEĆ ZE ŚMIECHU” W TEATRZE KWADRAT

„Umrzeć ze śmiechu” to znakomita komedia, której bohaterkami są cztery przyjaciółki, które co tydzień spotykają się na brydża. Pewnego dnia, jedna z przyjaciółek ode brydża umiera. Jedna z koleżanek postanawia ukraść urnę z prochami i przynieść na spotkanie przyjaciółek. Po chwili w domu pojawia się przystojny policjant… Ta komedia z czarnym humorem i niespodziewanymi zwrotami akcji, to dwie godziny świetnej zabawy. Znakomite role Lucyny Malec, Ewy Wencel i Hanny Śleszyńskiej. Jak posłuchacie Hanny Śleszyńskiej, jak opowiada o sexie oralnym…to na pewno umrzecie ze śmiechu:)

Maciej Łukomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.