bilety teatr Warszawa

Los Angeles – Miasto Aniołów. Największe atrakcje

Los Angeles skyline

Los Angeles, fot. pixabay.com

Los Angeles to jedno z najbogatszych miast świata, światowe centrum biznesu, mody, handlu i rozrywki. To tutaj znajdują się słynne studia filmowe i najdroższa dzielnica świata. Specjalnie dla Was wybraliśmy największe atrakcje Los Angeles, które koniecznie musicie zobaczyć odwiedzając to niezwykłe miasto.

WALK OF FAME

To jeden z najpopularniejszych symboli Hollywood. Walk of Flame obejmuje 6 km chodnika, na którym umieszczono 2600 pięcioramiennych gwiazd z uwiecznionymi nazwiskami aktorów, gwiazd show biznesu i reżyserów. Sławna aleja to pomysł, który narodził się w 1955 roku, w głowie Oliviera Weissmullera. Gwiazdy przyznawane są w 5 kategoriach: film, radio, Tv, występy na żywo i nagranie muzyczne. W Alei swoje gwiazdy mają m.in. Diana Ross, John Lennon, Jim Carrey, ale także zespół Queen, żaba Kermit czy Myszka Miki. Organizacje, fankluby, które zgłaszają kandydatów muszą zapłacić wpisowego 30, 000 USD. Pieniądze przeznaczane są na utrzymanie alei.

UNIVERSAL STUDIOS

To największy na świecie kompleks łączący studio filmowe z parkiem rozrywki. W 1915 roku Carl Laemmle zakupił kurzą farmę i na jej terenie otworzył wytwórnie filmów. Od 1964 roku turyści mogą zwiedzać studio i plany filmowe m.in. „Psychozy” Hitchocka, „Parku Jurajskiego” Spielberga  „Gladiatora” Ridleya Scotta, „Mumii” czy „King Konga”. Wycieczki odwiedzające Universal Studios mogą także zobaczyć jak wytwarza się na potrzeby filmu śnieg, deszcz czy burze lub wziąć udział w specjalnych pokazach filmowych.

Walk of Flame

fot. pixabay.com

NAPIS HOLLYWOOD

Na zboczach góry w północnej części Los Angeles znajduję się jeden z najsłynniejszych napisów świata, symbol przemysłu filmowego. Znak, który miał być pokazywany tylko 1.5 roku, został zamontowany w 1923 roku na zboczach góry z desek. Napis Hollywoodland miał zachęcać mieszkańców do zakupu domów w luksusowej dzielnicy miasta. W 1949 roku władze Los Angeles odkupiły znak od właściciela i skróciło nazwę do Hollywood.

W 2011 roku pojawiły się plany rozebrania symbolu miasta i sprzedania terenu pod budowę luksusowych domów. Pomysłowi sprzeciwiły się największe światowe gwiazdy m.in. Tom Hanks i Steven Spielberg, które zebrały 13 milionów dolarów i wykupiły ziemie od developera. Teren wokół znaku jest zamknięty i uzbrojony w czujniki ruchu i  monitoring.

Los Angeles

Los Angeles, fot. pixabay.com

BEVERLY HILLS

Położone na zachód od Hollywood Beverly Hills, uważane jest za najbardziej luksusową dzielnice świata, gdzie swoje rezydencje posiadają m.in. Madonna, Nicolas Cage, Katie Holmes, Tom Cruise, czy Brad Pitt. To tutaj znajduje się ekskluzywna willa, w której powstały sceny do filmu „Ojciec Chrzestny” oraz najdroższa ulica świata Rodeo Drive, przy której znajdują się sklepy najbardziej znanych marek świata m.in.: Gucciego, Dolce Gabbana, Diora, Coco Chanel. Wizyta w tej dzielnicy to również okazja do zobaczenia wielu luksusowych aut, które stoją przed każdym domem.

Na zakupach w Beverly Hills można spotkać m.in. Britney Spears, Leonardo Di Caprio, Ronaldo czy Baracka Obame, który najczęściej odwiedza butik z modą męską irańskiego projektanta mody Bijanna. Zaprojektowane przez niego garnitury nosi m.in. Wladimir Putin. Wstęp do sklepu mają tylko osoby, które umówiły się wcześniej na wizytę i projektant wyraził zgodę na ich obsługę.

Zobacz: Las Vegas – miasto zabawy i grzechu. Co warto zobaczyć?

CHINATOWN

Dzielnica chińskich emigrantów powstała ok. 1870 roku, kiedy przybyli do Ameryki pierwsi Chińczycy do pracy w kopalniach. Dziś na terenie Chinatown mieszka ok. 12 tysięcy Amerykanów chińskiego pochodzenia. W Chinatown znajdziemy mnóstwo restauracji serwujących tradycyjne dania chińskie i sklepy z regionalnymi produktami.

MUZEUM REKORDÓW GUINNESSA

Muzeum, które zostało otwarte w 1940 roku, w dawnym teatrze, inspirowane jest listą rekordów świata. Na wystawie można obejrzeć m.in. portret największego człowieka na kuli ziemskiej.

KODAK THEATRE

To w jego wnętrzach od 2002 roku, wręczane są Oscary.Teatr już na etapie projektu został przystosowany do tej najważniejszej gali w roku. Widownia może pomieścić 3.5 tysiąca osób, a scena należy do jednej z największych w Stanach. Schody przed głównym wejściem do budynku zdobią tytuły filmów, które zdobyły Oscara.

los angeles

fot. pixabay.com

LONG BEACH

To jeden z najbardziej znanych kurortów na świecie.To tu znajduje się największy na świecie port, w którym zacumowany jest luksusowy statek Queen Mary, który wypłynął w dziewiczy rejs w 1936 roku. Niedaleko portu znajduje się dwupoziomowe, największe na świecie Oceanarium, w którym żyje 11 tysięcy gatunków. Największą atrakcją oceanarium są rekiny i olbrzymie płaszczki.

Zobacz: Miami – największe atrakcje, ciekawe miejsca

VENICE BEACH

To jedna z najsłynniejszych plaż świata. Jasny piasek, szeroka plaża, palmy i pastelowe budki ratowników. Do tego szum oceanu, słońce i nadmorska promenada z knajpami. Czego chcieć więcej? To tutaj kręcono m.in. sceny do kultowego serialu „Słoneczny patrol”.

Maciej Łukomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.