bilety teatr Warszawa

Paweł Domagała: Jestem zadowolony ze swojego życia

Paweł domagała

Paweł Domagała, fot. Sylwia Godowska

PAWEŁ DOMAGAŁA to aktorskie odkrycie ostatnich lat. Zachwycił widzów komediowym talentem w m.in. w filmach: Dzień dobry, kocham cię !  i Wkręceni. Jego wielką pasją, oprócz aktorstwa, jest muzyka.

Maciej Łukomski: Wielu rodziców odradza swoim dzieciom zdawanie do szkoły teatralnej, bo zawód aktora jest bardzo niepewny. Czy rodzice popierali Twój pomysł zdawania do Akademii Teatralnej?

Paweł Domagała: Nie było z tym problemu. Rodzice w pełni zaakceptowali moja decyzję.

Co Cię zaskoczyło podczas studiów w Akademii Teatralnej?

W szkole byłem zafascynowany profesorami, bo byli i nadal są moimi wielkimi autorytetami. Dopiero po szkole okazało się, że trzeba wiedzę którą mi przekazali weryfikować i przerobić przez siebie. To były fantastyczne cztery lata. Miałem super rok. Do tej pory utrzymujemy kontakt i się przyjaźnimy. Zdarza się nam również wspólnie pracować w teatrze, czy na planie filmowym.

Zobacz: Antoni Pawlicki: Mam nadzieję, że jeszcze przede mną wiele ciekawych ról

Od kilku lat mieszkasz w Warszawie. Polubiłeś to miasto?

Bardzo lubię Warszawę, bo tętni życiem, dużo się tutaj dzieje. Mam nawet taką anegdotę za którą ludzie z Krakowa mnie znienawidzą. Przyjechałem na egzaminy do Krakowa, wysiadłem z pociągu i w ciągu pół godziny pobytu w mieście stwierdziłem, że nie chciałbym tutaj mieszkać.

Czy masz jakąś rolę marzeń?

Nie, nie mam. Chciałbym grać takie role , które aktualnie pasują do sytuacji w jakiej jestem w moim życiu. Moim marzeniem jest cały czas być w zawodzie i nie utracić takiego poczucia, że to nie jest moja praca tylko pasja, że granie cały czas sprawia mi przyjemność.

Z jakim aktorem chciałbyś spotkać się na scenie?

Bardzo cenię pana Janusza Gajosa. Jest dla mnie mistrzem nad mistrzami. Chciałbym grać kiedyś  z nim w jednym spektaklu.

Zobacz: Janusz Gajos kończy 80 lat

Które z ról filmowych, które zagrałeś do tej pory najmilej wspominasz?

Cały czas mam poczucie, że dopiero stawiam pierwsze kroki w zawodzie. Każda z zagranych przeze mnie postaci wniosła coś do mojego zawodowego warsztatu i rozwinęła moje aktorskie umiejętności. Staram się z każdej ról czegoś nowego się nauczyć. Zdecydowanie najwięcej dała mi rola Szyi, którą zagrałem w filmie Wkręceni. To od niej zaczęły się propozycje i popularność. Bardzo sobie cenię rolę Krzysztofa, którą gram w serialu O mnie się nie martw. Nie ma chyba roli, której nie lubię. Każda z nich jest dla mnie ważna.

Kto zaraził Cię pasją do muzyki?

Muzyką od zawsze się interesowałem. Pamiętam, że u nas w domu zawsze dużo jej się słuchało. Do tej pory u mnie w mieszkaniu musi grać radio czy jakaś płyta. W tym roku planuję wydać solowy krążek. Dojrzałem do tego, żeby wziąć odpowiedzialność za to co robię i nie chować się za nazwą zespołu. Bardzo chciałbym grać kameralne koncerty. Nie mam marzeń występować w wielkich halach czy stadionach, tylko w fajnych miejscach, które z pozoru nie nadają się do koncertów. Marzę o zagraniu recitalu na 10 -15 osób, np. w biurowcu na ostatnim piętrze, z którego okien widać oświetloną Warszawę.

Zobacz: Katarzyna Żak: Aktorstwo to wymiana emocji

Wiele piosenek które dotychczas nagrałeś z zespołem Ginger jest o miłości. Czym jest dla Ciebie miłość?

Każda z piosenek jest zamkniętą całością, w której opisuję jakieś wydarzenie z życia. Mam już  na płytę nagranych kilka utworów, do których napisania zainspirowała mnie moja żona. Lubię opowiadać o miłości, chociaż na płycie nie będzie tylko ten temat, ale także moje przemyślenia o świecie, modlitwy, intymne zwierzenia.

Jakie już Ci się spełniły marzenia?

Jestem zadowolony ze swojego życia. Mogę się utrzymywać się z tego, co kocham robić. To jest dla mnie wielkie szczęście. Mam fantastyczną rodzinę, żonę. Kiedy masz poukładane życie osobiste, to o wiele łatwiej zmierzyć się z codziennością.

Rozmawiał: Maciej Łukomski 

PAWEŁ DOMAGAŁA – Rocznik 84. Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor Teatru Kwadrat w Warszawie. Współpracuję również z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Ma na swoim koncie role w takich produkcjach, jak m.in: Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Miasto z morza, Weekend, czy serialach Samo Życie, Na Wspólnej, O mnie się nie martw, Druga szansa.

Oficjalna strona artysty: www.paweldomagala.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.