bilety teatr Warszawa

Rafał Maślak, Mister Polski 2014: W życiu trzeba mieć cele i marzenia

Rafał Maślak portret

Rafał Maślak, fot. mat. prasowe

Rafał Maślak w 2014 roku został Misterem Polski. Od tamtej pory jego życie wywróciło się do góry nogami. Sesje zdjęciowe, wywiady, zagraniczne podróże. Niedawno Rafał założył również rodzinę. Został szczęśliwym tatą. Rafał obchodzi właśnie 32 urodziny. Z tej okazji, postanowiliśmy z nim porozmawiać o ojcostwie, marzeniach i byciu prawdziwym mężczyzną.

Maciej Łukomski: Wybory Mistera Polski kojarzą się z wyborem najbardziej męskiego faceta. Jaka jest Twoja definicja męskości?

Rafał Maślak: Wydaje mi się, że z wiekiem, bycie męskim kojarzy mi się z czymś innym. Kiedy byłem młody, męskość kojarzyła mi się z kulturą osobistą, fajną sylwetką. Tych zasad będąc osobą wchodzącą w dorosłość się trzymałem. To w dużej mierze pozwoliło mi wygrać wybory Mistera Polski. Teraz, po narodzinach syna i założeniu rodziny, wzorem męskości jest dla mnie odpowiedzialność, opiekuńczość za rodzinę, dbanie o nią. Tymi wartościami teraz zdecydowanie się kieruję. Oczywiście nadal dbam o siebie ćwicząc na siłowni, bo jest to ważne dla mojego zdrowia i samopoczucia.

Dla każdego faceta ważna jest relacja z ojcem. Jakie męskie wartości chcesz przekazać swojemu synowi Maksymilianowi?

Staram się go uczyć, żeby był w porządku wobec innych. Szanował każdego, kogo spotka na swojej drodze. Cieszę się, że Maksymilian jest pogodnym dzieckiem i będę starał się w nim to pielęgnować. Uważam, że ludzie, którzy uśmiechają się do innych są szczęśliwsi. Chciałbym nauczyć syna, że można osiągnąć wszystko o czym się zamarzy, wystarczy sumiennie pracować. Chcę, żeby nie bał się iść przez życie własną drogą.

Rafał Maślak w garniturze

Rafał Maślak, fot. mat. prasowe

Co doradzisz synowi, gdy się Ciebie spyta, jak poderwać dziewczynę?

Będę się starał, żeby stał się dżentelmenem i tym sposobem bycia urzekł dziewczynę. Na pewno nie chciałbym, żeby był kobieciarzem, i zmieniał kobiety jak rękawiczki. Chcę, żeby w swoich zachowaniu zawsze kierował się szacunkiem do innych. Na szczęście trudne rozmowy na temat związków są jeszcze daleko przed nami (śmiech).

Albo syn znajdzie inny patent na podrywanie i będzie się chwalił dziewczynom, że ma tatę, który jest Misterem Polski:)

Za parę lat będę już Dziadzia Mister. (śmiech) Dziewczyny na to z pewnością nie polecą. Już teraz śmieję się z Kamilą, że jestem emerytowanym misterem.

Zobacz: Katarzyna Grochola: Najbardziej cieszy mnie w życiu miłość

Jakiego męskiego zajęcia chciałbyś nauczyć syna?

Jestem fanem motoryzacji. Mieszkając na wsi, zawsze lubiłem z tatą spędzać czas w garażu i „dłubać” przy samochodach. Pobrudzić się w smarach, wymienić jakieś części. Naprawiać swoje pierwsze auto. Brakuje mi tego mieszkając w mieście. Chciałbym kiedyś móc ze swoim synkiem też „pogrzebać” przy samochodach i go nauczyć paru rzeczy związanych z motoryzacją. Chciałbym, aby umiał też podłączyć gniazdko, zmienić kolanko w zlewie – takie proste rzeczy, które okazują się niezwykle pomocne w życiu.

RAFAŁ MAŚLAK O OJCOSTWIE

Jak Cię zmieniło ojcostwo?

Nie wydaje mi się, żebym był kimś innym. Jestem trochę poważniejszy, bardziej roztropny, bo mam rodzinę, o którą chcę się troszczyć i zapewnić im wszystko, czego potrzebują. Ojcostwo, podobnie jak małżeństwo, zmienia na lepsze, bo nie myślimy już wyłącznie o sobie ale przede wszystkim o innych.

Rafał Maślak, ulica

Rafał Maślak, fot. mat. prasowe

Za chwilę Twoje 32 urodziny. Masz poczucie, że dużo już osiągnąłeś w swoim życiu, czy czujesz niedosyt?

Przez ostatnie parę lat wydarzyło się naprawdę wiele wspaniałych rzeczy, których nigdy w życiu bym się nie spodziewał. Nie mogę więc narzekać na swój los. Ale w życiu trzeba mieć cele i marzenia. Chciałbym móc więcej podróżować, poznawać świat. Nic tak nie poszerza horyzontów, jak podróżowanie. Ale ciężko coś planować w dobie pandemii. Myślę, że w tej chwili najważniejsze jest, abyśmy byli wszyscy zdrowi i mogli być razem.

Zobacz: Artur Barciś: Praca aktora jest dla mnie wielką radością

W jakim miejscu w życiu, chciałbyś być za dziesięć lat?

Trudno mi powiedzieć. Nie wiem co mi los przyniesie. Patrząc jak się rozwinęła moja kariera i życie w ostatnich siedmiu latach, życie potrafi zaskakiwać. Nie przypuszczałem, że będę w takim miejscu w życiu, w jakim teraz jestem, że będę poznawać tyle interesujących osób, zobaczę tyle wspaniałych miejsc. Najważniejsze, to robić w życiu co się lubi i być w porządku wobec innych.

Rozmawiał: Maciej Łukomski

RAFAŁ MAŚLAK – Popularność przyniosły mu tytuły MISTER POLSKI 2014, MISTER INTERNATIONAL INTERNAUTÓW 2014, III WICEMISTER INTERNATIONAL 2014 (Korea Południowa) oraz udział w programach telewizyjnych, m.in.: DANCE DANCE DANCE, NINJA WARRIOR, DANCING WITH THE STARS. TANIEC Z GWIAZDAMI, AGENT GWIAZDY, UWAGA – KULISY SŁAWY, HELL’S KITCHEN – PIEKIELNA KUCHNIA.

W 2017 roku został jurorem pierwszej polskiej edycji programu #SUPERMODELKA PLUS SIZE, za co był nominowany do TELEKAMERY TELE TYGODNIA 2018. Od grudnia 2019 roku widzowie mogą go oglądać w jednym z najpopularniejszych seriali BARWY SZCZĘŚCIA, gdzie wciela się w rolę Alana.

Na koncie ma także role w serialach NA SYGNALE, NA DOBRE I NA ZŁE, ZA MARZENIA. Autor vloga #MAKSYMALNYTATA na YouTube. W sierpniu 2018 roku poślubił Kamilę Maślak. W marcu 2019 roku na świat przyszedł ich syn Maksymilian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.