bilety teatr Warszawa

Teatr Polonia i Och -Teatr ogłosiły swoje plany repertuarowe na sezon 2019/20

Fot. K. Chmura

W 2020 roku Teatr Polonia będzie obchodził 15 – lecie istnienia, a Och – Teatr 10 lat istnienia. Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury ogłosiła plany repertuarowe na sezon 2019/20 rok. Zapowiada się interesujący sezon.

„PRÓBY” BOGUSŁAWA SCHAFFERA, REŻ. MIKOŁAJ GRABOWSKI

Próby  Bogusława Schaeffera to utwór, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. W spektaklu nie zabraknie dobrego humoru, ironii, błyskotliwych dialogów i żywiołowych sytuacji. W przedstawieniu zobaczymy: Iwona Bielską, Delfinę Wilkońską, Mikołaja Grabowskiego, Andrzeja Konopkę i Michała Wanio. Premiera 16 listopada 2019, Teatr Polonia.

„HUŚTAWKA” MICHAEL BENNETT, REŻ. ANNA SROKA – HRYŃ

Bohaterami musicalu jest Gizela i Jerry, zagubiona i osamotniona w wielkim mieście para. Między nimi rodzi się miłość. W tworzącej się relacji szczęście przeplata się ze smutkiem, a miłość z zazdrością. Któż z nas nie był na takiej huśtawce? „Huśtawka” to opowiedziana w niezwykły sposób, historia miłości dwojga ludzi. W tle tętniący życiem Nowy Jork – miasto, w którym wszystko może się wydarzyć.

Musical na podstawie sztuki Dwoje na huśtawce Williama Gibsona, z piosenkami Dorothy Fields w przekładzie Wojciecha Młynarskiego, muzyką Cy Colemana i librettem Michaela Bennetta.

W spektaklu, w role głównych bohaterów wcielają się Natalia Sikora i Maciej Maciejewski. Towarzyszyć im będzie utalentowany zespół wokalistów i tancerzy.

Premiera 29 listopada 2019, Och -Teatr.

WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE” DUNCAN MACMILLAN, JOHNY DONAHOE, REŻ. PIOTR ZŁOTOROWICZ

Wszystko, co najlepsze to monodram w wykonaniu Rafała Mohra, z żartobliwym zabarwieniem. Jego bohater od wczesnych lat młodości choruję na depresję. Znajduje specyficzny sposób na poradzenie sobie z nią – prowadzi listę rzeczy, dla których warto żyć. Do zabawy zaprasza publiczność, która bierze udział w spektaklu. Premiera 14 grudnia 2019, Teatr Polonia.

„POLICJA” , „NOC ZATRACENIA”, REŻ. ANDRZEJ SARAMONOWICZ

Spektakl na podstawie dramatów Sławomira Mrożka (Policja) i Andrzeja Saramonowicza (Noc zatracenia), będący próbą skonfrontowania sławnego tekstu teatralnego mistrza absurdu ze współczesnością. Andrzej Saramonowicz pokusił się o utwór teatralny, komplementarny w stosunku do Policji, odnoszący się do aktualnej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce. Na scenie zobaczymy Katarzynę Kwiatkowską oraz aktorów Teatru Montownia: Adama Krawczuka, Marcina Perchucia, Rafała Rutkowskiego i Macieja Wierzbickiego. Premiera 17 stycznia 2020, Teatr Polonia.

Fot. Robert Jaworski

„LILY” JACK POPPLEWELL, REŻ. KRYSTYNA JANDA

Kryminalna zabawa teatralna. Trup przemieszcza się, pojawia się i znika. Skomplikowana intryga. Śledztwo prowadzi para zabawnych staruszków – inspektor ciamajda i „wiedząca wszystko sprzątaczka”. W rolach głównych Krystyna Janda i Piotr Machalica. W obsadzie również: Agnieszka Krukówna, Magdalena Lamparska, Magda Smalara, Mateusz Damięcki, Grzegorz Daukszewicz, Mirosław Haniszewski/Krzysztof Stelmaszyk. Premiera 23 luty 2020, Och -Teatr.

„OSZUŚCI” MICHAEL JACOBS, REŻ. JAN ENGLERT

Komedia Michaela Jacobsa z intrygą, w której bierze udział dwoje małżeństw i ich nastoletnie dzieci. Rzecz o zdradzie małżeńskiej. W obsadzie spektaklu: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Filip Pławiak, Zbigniew Zamachowski. Premiera 19 marca 2020, Och -Teatr.

„CWANIARY” SYLWII CHUTNIK, REŻ. AGNIESZKA GLIŃSKA

Cwaniary to opowieść o kobiecym gangu i losach tworzących go czterech kobiet z różnych środowisk. Brawurowa historia o sprawiedliwości i zemście, karze i winie. Reżyser Agnieszka Glińska korzysta z postaci i elementów fabuły głośnej łotrzykowskiej powieści Sylwii Chutnik, ale jednocześnie wpisuje tę historię w pejzaż dzisiejszej Warszawy. W spektaklu usłyszymy ballady podwórkowe w aranżacjach Jana Młynarskiego. W obsadzie: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik. Premiera 2 kwietnia 2020, Teatr Polonia.

„MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI” THOMASA BERNHARDA, REŻ. ANDRZEJ DOMALIK

Wybitny tekst austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda, analizujący rolę i kondycję aktora. Minetti. Portret artysty z czasów starości to spowiedź starego, wielkiego artysty, opowieść o jego stosunku do autorów i publiczności. Tekst bolesny, nieprzypisany do żadnego kraju i ponadczasowy. W roli głównej Jan Peszek. Premiera 7 maja 2020, Teatr Polonia.

„WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA” JIRI HAVELKA, REŻ. KRYSTYNA JANDA

Wspólnota mieszkaniowa to czeska komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Na zebraniu wspólnoty ujawniają się różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. Utwór jest satyrą na współczesne społeczeństwo. W obsadzie m.in.: Izabela Dąbrowska, Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Żak, Stanisław Brejdygant, Witold Dębicki, Mirosław Kropielnicki i Cezary Żak.

Na wszystkie premiery można już kupować bilety.

POLECAMY:

Paweł Domagała: Jestem zadowolony ze swojego życia

Uroki Tajlandii

Lwów: uroki niezwykłego miasta

„Pomoc domowa” w Och -Teatrze: Och! Janda

 

PREMIERY SEZONU 2019/20

Drodzy Widzowie! Przedstawiamy PREMIERY SEZONU 2019/20:💛 OCH-TEATR ☛ "Huśtawka" (29 listopada), "Lily" (23 lutego), "Oszuści" (19 marca), "Wspólnota mieszkaniowa" (4 czerwca).❤️ TEATR POLONIA ☛ "Próby" (16 listopada), "Wszystko, co najlepsze" (14 grudnia), "Policja. Noc zatracenia" (17 stycznia), "Cwaniary" (2 kwietnia), "Minetti. Portret artysty z czasów starości" (7 maja).Serdecznie zapraszamy!❤️ www.teatrpolonia.pl 💛 www.ochteatr.com.plVideo: Wojtek Kaniewski

Opublikowany przez OCH-TEATR Środa, 13 listopada 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.