bilety teatr Warszawa

Aktorka Magdalena Lamparska wydała debiutancką książkę

Aktorka Magdalena Lamparska wydała debiutancką książkę. Bohaterką książki jest ikona kina – Pola Negri.

1 sierpnia mija 32 rocznica śmierci Poli Negri – wybitnej aktorki i międzynarodowej gwiazdy kina niemego pochodzącej z kraju nad Wisłą. Niezwykła, pełna dramatyzmu historia życia Apolonii Chalupec kilka lat temu zainspirowała inną polską aktorkę do napisania biografii ikony kina. Książka ‚Wszystko albo nic #jakPolaNegri” autorstwa aktorki Magdaleny Lamparskiej wypełniona jest faktami z życia Poli Negri, niekiedy takimi, które nawet ona sama starała się ukryć w swoich słynnych pamiętnikach.

Książka to nie tylko hołd oddany gwieździe i udana próba zgłębienia tajemnicy, którą owiane jest jej życie, ale także poszukiwanie granicy między fikcją a rzeczywistością w zawodzie aktora oraz wnikliwe przyjrzenie się sztuce kreowania własnego wizerunku. Biografia o tyle cenna, gdyż napisana przez osobę, która doskonale rozumie meandry życia i kariery człowieka sceny.

Książka dedykowana jest marzycielom, jako że od kiełkującego w sercu marzenia zaczynają się takie historie. Niezwykła historia z pozoru zwykłej dziewczyny jest inspiracją do działania dla wszystkich marzących i umocnieniem wiary, w to że bajki czasami zdarzają się w życiu.

Znany socjolog Tomasz Sobierajski tak opisuje biografię:

Książka autorstwa Magdaleny Lamparskiej to wspaniały debiut. To nie tylko książka dla Marzycieli, którzy marząc, zapominają o tym, jak wiele pracy jest do zrobienia, żeby marzenia mogły się spełnić, ale też dla tych, którzy tęsknili za dobrą literaturą i rzetelną biografią. Biografią nietuzinkowej, choć – stwierdzam to z wielkim żalem – zapomnianej nieco w Polsce postaci jednej z największych aktorek w historii kina. Tym większe podziękowania należą się autorce książki za to, że wykonując tę systematyczną, mrówczą pracę, odnalazła dla nas na nowo Polę Negri.

Koniecznie przeczytajcie te fascynującą biografię legendy kina. Polecamy również pierwszy na świecie musical w 3D „Polita” w reżyserii Janusza Józefowicza. To niezwykłe widowisko o życiu Poli Negri. W roli głównej Natasza Urbańska.

Recenzja spektaklu: Hollywood, Natasza Urbańska i Pola Negri

POLECAMY:

Sandomierz – miasto na weekend

Bali: synonim idealnych wakacji

Tomasz Małek, Mistrz Świata w stylu Flair: Mam wiele marzeń

„Aida” w Teatrze Muzycznym Roma. Recenzja spektaklu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.