bilety teatr Warszawa

Najdziwniejsze muzea na świecie, które trzeba odwiedzić

 

fot. pixabay.com

Muzea najczęściej kojarzą się z zakurzonymi eksponatami i kolekcją znanych obrazów. Tymczasem na świecie znajduje się kilkanaście niezwykłych muzeów. Wizyta w jednym z nich na pewno na długo zapadnie w pamięć. Poznajcie najdziwniejsze muzea świata.

MUZEUM SŁONINY

We Lwowie znajduje się Muzeum Słoniny. Wśród eksponatów znajdziemy rzeźby ze słoniny, m.in. usta Marylin Monroe, penisa Dawida czy bijące (!) serce ze słoniny. Na ścianach muzeum wiszą plakaty gloryfikujące ten niezdrowy przysmak.

MUZEUM TOALET

W New Delhi w Indiach znajduje się Muzeum Toalet. Pomysłodawcą tego miejsca jest dr Bindeshwar Pathak, który przez całe życie zgłębiał historię toalet. Na wystawie możemy obejrzeć bidety, toalety z XII wieku, meble toaletowe. Znajdziemy tu eksponaty z 50 państw. Muzeum Toalet znajdziemy również w czeskiej Pradze i Kijowie.

MUZEUM ZUPEK CHIŃSKICH

Jednym z najdziwniejszych muzeów na świecie jest Muzeum Zupek Chińskich, które znajduje się w Yokohama w Japonii. Na ścianach muzeum wiszą opakowania po zupkach chińskich. Wśród eksponatów muzeum znajdziemy replikę pierwszej zupy chińskiej i replikę szopy, gdzie powstało pierwsze danie instant.

Zobacz: Muzeum Szczęścia i Iluzji: niezwykła sieć muzeów

MUZEUM PENISA

W islandzkim Muzeum Penisa na zwiedzających czeka ponad ponad dwieście penisów ssaków, które zamieszkują naszą planetę. W muzeum można zobaczyć m.in. penisa kaszalota, który waży 70 kg i ma 170 cm długości. Najmniejszy eksponat ma 2 mm i jest to penis chomika. W placówce znajdziemy również dwa penisy ludzkie. Muzeum otwarto w 1997 roku w Reykjaviku. Placówkę założył Sigurður Hjartarson, który pracował jako nauczyciel historii oraz języka hiszpańskiego.

MUZEUM POJEMNIKÓW ŚNIADANIOWYCH

W stanie Georgia, w mieście Columbus znajduje się prywatne muzeum, w którym można zobaczyć kolekcję pojemników śniadaniowych, termosów, pudełek na żywność. Najstarsze eksponaty pochodzą z lat 50. XX wieku.

Zobacz: 8 muzeów w Europie, które przynajmniej raz w życiu musisz odwiedzić

MUZEUM WŁOSÓW

Muzeum Włosów znajduje się w Turcji. Placówkę założył Galip Körükçü, który pierwszy kosmyk włosów dostał od bliskiej sercu przyjaciółki. Zafascynowane tą historią kobiety zaczęły do Galipa przychodzić i zostawiać mu swoje włosy. Mężczyzna postanowił otworzyć muzeum i zaprezentować te oryginalne pamiątki. W tej chwili w kolekcji muzeum jest 16 tysięcy kosmyków włosów różnych kobiet. Swoje włosy zostawiają tu także turyści.

MUZEUM TORTUR

Będąc w Amsterdamie warto odwiedzić Muzeum Tortur, w którym prezentowane są średniowieczne urządzenia do tortur gejów, niewiernych żon czy osób opętanych przez diabła. W kolekcji muzeum znajduje się m.n. maszyna do zgniatania głowy i gilotyna.

Zobacz: Najciekawsze muzea w Polsce, które warto odwiedzić

MUZEUM ZERWANYCH ZWIĄZKÓW

W Zagrzebiu znajduje się jedno z najdziwniejszych muzeów na świecie, w którym można oglądać eksponaty związane z zerwanymi związkami. W kolekcji muzeum możemy podziwiać… światełko do psiej obroży ku pamięci małżeństwa, które rozpadło się po trzynastu latach, pluszaki, torbę do wymiotowania, miłosne listy czy bieliznę podarowaną kiedyś przez chłopaka.

MUZEUM ASFALTU

W Sacramento w USA w miejscowym muzeum możemy podziwiać fragmenty asfaltu z różnych dróg, m.in. z Route 66 i ważnych autostrad znajdujących się w Ameryce.

MUZEUM PASOŻYTÓW

Odwiedzający Muzeum Pasożytów w Tokio mogą podziwiać 300 rodzajów zanurzonych w formalinie pasożytów ludzkich: tasiemce, larwy, glisdy ludzkie. W muzeum można również zapoznać się z wystawą obrazującą cykl życia pasożytów.

Adam Staraj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.